021-44124850

تحصیل پزشکی در چک

10 / 10
از 1 کاربر

جمهوری چک یکی از زیباترین کشورهای اروپا معروف به عروس اروپا کشور ی در اروپای مرکزی می باشد که در دهه ی 1990 از چکسلواکی جدا شد. چک با کشورهای لهستان، آلمان، اتریش و اسلواکی همسایه است. این کشور به سبب وجود نیروی کار فوق العاده به قدرت صنعتی کشورهای بلوک شرق سابق تبدیل شد و یکی از اقتصادهای قوی جهان با نرخ تورم زیر یک درصد می باشد و از نظر رفاه اجتماعی یکی از کشورهای رده بالا محسوب می شود. این کشور هفتمین کشور امن جهان است و از مهمترین امتیازات آن این است که عضو اتحادیه اروپا و شینگن می باشد. در حال حاضر روش های گوناگونی برای مهاجرت به کشور چک وجود دارد از جمله اخذ اقامت تحصیلی، اخذ اقامت کاری و اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری که در متن زیر با ما قصد داریم شرایط تحصیل در رشته ی پزشکی در این کشور را شرح دهیم.

تحصیل پزشکی در چک

مزایای تحصیل پزشکی در چک

  • امنیت بالای اجتماعی در چک
  • هزینه زندگی پایین در چک
  • پایین بودن نرخ بیکاری در حدود 2 درصد
  • تحصیل پزشکی به زبان انگلیسی
  • داشتن دانشگاه های معتبر در جهان

 

شرایط تحصیل پزشکی در چک

کشور چک دارای دانشگاه های زیادی است که از سطح علمی بالایی برخوردارند و گروهی از این دانشگاه ها مورد تایید وزارت علوم و و تعدادی دیگر مورد تایید وزارت بهداشت هستند.

متقاضیان تحصیل پزشکی در این کشور میبایستی مدرک معتبر دبیرستانی با نمرات خوب در دروس فیزیک شیمی و زیست شناسی داشته باشند. تحصیل پزشکی به زبان چکی در دانشگاه های دولتی رایگان می باشد و اگر فرد دانشجو تمایل به تحصیل در دانشگاه های دولتی به زبان چکی را داشته باشد باید با هزینه ی خود در دوره های کالج چک شرکت کند که  و در نهایت در رشته ی انتخابیش شروع به تحصیل کند.

تعدادی از دانشگاه ها تحصیل به زبان انگلیسی می باشد که شرایط پذیرش در آنها دشوارتر می باشد و داشتن مدرک زبان (IELTS) 6.5 اجباری می باشد.

و از معایب پذیرش در دانشگاه های چک میتوان به محدودیت سنی اشاره کرد که افراد متقاضی بعد از اخذ مدرک دیپلم تا سن 21 سالگی فرصت دارند تا برای اخذ پذیرش اقدام کنند

 

مدت و هزینه ی تحصیل پزشکی در چک

دوره ی پزشکی به صورت عمومی 6 سال می باشد و آغاز سال تحصیلی برای تحصیل پزشکی در این کشور در ماه سپتامبر است و آزمون ورودی نیز در ماه می برگزار می شود.

در خصوص هزینه تحصیل نیز باید به این نکته اشاره کرد که تحصیل به زبان اصلی این کشور یعنی زبان چکی رایگان می باشد و همچنین هزینه ی تحصیل برای رشته ی پزشکی برای مثال در دانشگاه چارلز که مورد تایید وزارت بهداشت ایران می باشد چیزی در حدود 13000 یورو در سال می باشد

 

معرفی تعدادی از دانشگاه های پزشکی در چک

  • دانشگاه پزشکی Masaryk
  • دانشگاه علوم پزشکی Palacky Olomouc
  • دانشگاه چارلز Charles

شما میتوانید با مراجعه به قسمت تحصیل دندانپزشکی در چک به لینک مرتبط مراجعه نمایید.

برای به دست آوردن اطلاعات بیشتر در خصوص تحصیل پزشکی در چک و یا سایر کشور های خارجی از طریق شماره تلفن های موسسه از مشاوره تلفنی و تخصصی مشاورین موسسه بین المللی راد بهره مند شوید.

ارسال نظر و نظرات ثبت شده