کار پزشکان در استرالیا

10 / 10
از 9 کاربر

کار پزشکان در استرالیا

کار پزشکان در استرالیا و نحوه دریافت اجازه کار پزشکان در استرالیا،معادل سازی مدارک پزشکان در استرالیا،امتیاز های لازم برای دریافت ویزای کار پزشکان در استرالیا و همچنین تمامی موارد مربوط به کار پزشکان در استرالیا از جمله مطالبی هستند که در این مقاله به آنها اشاره شده است. در ادامه مطلب کار پزشکان در استرالیا همراه ما باشید.

 اقامت و کار پزشکان در استرالیا با اخذ ویزای کاری پزشکان استرالیا قطعاٌ از بهترین گزینه های مهاجرت پزشکان به خارج از کشور و اخذ اقامت دائم استرالیا میباشد.(کار پزشکان در استرالیا)

کار پزشکان در استرالیا

معادل سازی مدارک پزشکان در استرالیا

همانطور که میدانید، مهاجرت پزشکان به هر کشوری برای کار و یا زندگی در آن کشور نیاز به معادل سازی مدارک دارد، معادل سازی مدارک معمولاً در هر کشوری پروسه متفاوت و جداگانه و همراه با آزمون میباشد؛ این پروسه در برخی از کشورها مثل امریکا و کانادا بسیار طولانی و گاهاٌ نشدنی میباشد. استرالیا یکی از مهاجر پذیرترین کشورهای دنیا میباشد و در هر حاضر هم چنان به نیروی کار پزشک احتیاج دارد، بدین ترتیب پروسه اخذ ویزای کار پزشکان در استرالیا امتحانات مدونی دارد که برای معادل سازی جهت ورود به خاک استرالیا به عنوان پزشک باید طی شود.

مهم ترین مسئله برای گرفتن ویزای کار پزشکان در استرالیا گرفتن تأییدیه مدارک از طرف سازمان مربوطه و داشتن مدرک آیلتس میباشد. متقاضی علاوه بر قبولی در آزمون های معادل سازی باید امتیازات لازم را در هرکدام از آیتم های تعریف شده به دست آورد.

امتیازهای لازم برای ویزای کار پزشکان استرالیا

1)     سن

  • سن متقاضی بين 18 تا 29 سال: 30 امتياز
  • سن متقاضی بين 30 تا 34 سال  25 امتياز
  • سن متقاضی بين 35 تا 39 سال  20 امتياز
  • سن متقاضی بين 40 تا 44 سال15 امتياز

سن متقاضی بايد کمتر از 45 سال باشد در غير اينصورت واجد شرايط برای اين ويزا نميباشد.

 

2)     زبان

داشتن مدرک زبان (آیلتس) با نمره 7 الزامی است.

 

3)     ارزیابی مدارک تحصیلی

کلیه پزشکانی که در خارج از استرالیا تحصیل کرده اند، باید از سازمان نظام پزشکی استرالیا(Medical Board of Australia) تأییدیه مدارک خود را دریافت کرده باشند؛ این پروسه بدین ترتیب میباشد:

-         داشتن نمره آیلتس 7

-         نمره قبولی در آزمون Australian Medical Council(AMC)

-         دریافت full registration  و یا conditional registration  از نظام پزشکی استرالیا. دریافت full registration  نیاز به داشتن سابقه کاری در خاک استرالیا دارد، با توجه به اینکه چنین چیزی تا حد زیادی امکان پذیر نمیاشد؛ پزشکان conditional registration دریافت میکنند، و طبق آن موظف میشوند تا ابتدا در زمینه خاص و یا ایالت ها خاص (و مهجور) کار کنند تا بتوانند موفق به دریافت full registration  بشوند.

 

4)     سابقه کاری

تمامی متقاضیان باید مدارک کاری مبتنی بر سوابق کاری در طی یک سال اخیر را ارائه نمایند؛ این سابقه کاری باید حداقل نشان دهنده سابقه کاری 20 ساعت در هفته باشد. این مدارک شامل: گواهی اشتغال به کار، قرارداد کاری، سوابق بیمه و آخرین فیش حقوقی باشد.

 

5)     سلامت جسمی و روانی

کلیه متقاضیان باید از سلامت کامل جسمی و روانی برخوردار باشند؛ آزمایشات پزشکی مثل آزمایشات خون و ادرار و عکس برداری و ... باید نزد پزشکان معتمد انجام شود. فهرست پزشکان معتمد در سایت اداره مهاجرت وجود دارد.

 

6)      عدم سوء پیشینه کیفری

متقضیان باید گواهی عدم سوء پیشینه از مراکز پلیس و یا دفاتر خدمات الکترونیک و یا پلیس +10 دریافت کرده باشند.

 

7)     تعهد نامه وفاداری

کليه متقاضيان بايد در حين پروسه اپلای کردن آنلاين، نسخه ديجيتال يا کاغذی تعهد نامه اصول

و قوانين جاری در استراليا را امضا و يا تاييد کنند.

 

8)     سابقه کاری مازاد

 درصورتی که متقاضی سوابق کاری بيش از حداقل يک سال سابقه لازم برای واجد شرايط را داشته باشد ممکن است از امتياز اضافه برخوردار گردد.

 

9)     سوابق تحصیلی و یا کاری در استرالیا

اگر شما حداقل يک سال در چهار سال گذشته سابقه کار در استراليا داشته ايد و يا در دو سال  گذشته مدرک تحصيلی دانشگاهی در دانشگاه های استراليا دريافت کرده ايد و يا در نواحی روستايی و دورافتاده استراليا مشغول کار يا تحصيل بوده ايد برای هر کدام از اين موارد امتيازات اضافه به شما تعلق خواهد گرفت.

 

10)  اگر زبان مادری شما جزو زبانهای تمدن های برتر تاريخ باشد که خوشبختانه فعلا فارسی جزو آنهاست به شما 5 امتياز اضافه تعلق خواهد گرفت.

 

11)  شرایط همسر

اگر شغل همسر شخص جزو مشاغل لازم باشدو  تأییدیه های لازم را هم دریافت کرده باشد، و آیلتس را هم گرفته باشد، امتیاز اضافه ای نیز به شخص تعلق خواهد گرفت.

پس از به دست آوردن امتیازات لازم و گرفتن تأییدیه مدارک درخواست شما به صورت آنلاین با پرداخت مبلغی و همراه با آپلود کردن مدارک قید شده آغاز خواهد شد.(کار پزشکان در استرالیا)

لازم به ذکر است که شما میتوانید با مراجعه به قسمت های تحصیل پزشکی در استرالیا و تحصیل دندانپزشکی در استرالیا و کار پیراپزشکان در استرالیا از اطلاعات جامع تر و کاملتری در زمینه ی تحصیل پزشکی در خارج از کشور برخوردار شوید.

برای به دست آوردن اطلاعات بیشتر در خصوص تحصیل و کار پزشکان در استرالیا، و اخذ اقامت و شرایط کار پزشکان در استرالیا میتوانید از طریق تماس با شماره تلفن های مؤسسه از مشاوره تلفنی و تخصصی مشاورین مؤسسه بین المللی راد بهره مند شوید.

نظرات کاربران
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :