روش های مهاجرت پزشکان

10 / 10
از 3 کاربر

روشهای مهاجرت پزشکان

پزشکانی که قصد مهاجرت به کشورهای اروپایی، کانادا، آمریکا، استرالیا و یا سایر کشورها را دارند به دنبال روشهایی برای مهاجرت میباشند.

روشهایی که برای مهاجرت پزشکان وجود دارد را میتوان در چند روش خلاصه کرد که در ادامه مطلب به بررسی این روشها می پردازیم.

روش های مهاجرت پزشکان

همان طور که میدانید یکی از روشهای مهاجرت روش ویزای ازدواج میباشد.

اقامت پزشکان به طریق ازدواج

در اقامت به روش ازدواج  که البته شرایط آن ممکن است فقط برای برخی از افراد مهیا باشد. شخص که پزشک میباشد در صورتیکه با یکی از اتباع آن کشور ازدواج نمایند میتوانند به عنوان همسر اقامت کشور مزبور را دریافت نمایند و پس از ورود به آن کشور و معادل سازی مدارک در آن کشور اجازه طبابت را دریافت نمایند و علاوه بر کار در آن کشور اقامت آن کشور را دریافت نمایند.

اقامت پزشکان به طریق دریافت ویزای کاری

در این روش پزشکان قبل و یا پس از ورود به یک کشور دیگر می بایستی مدارک خود را معادل سازی نمایند و سپس در کشور مد نظر وارد بازار کاری گردند، بدیهی هست که مراحل معادل سازی مدارک پزشکان در کشورهای مختلف و چگونگی بازار کار و صدور اجازه کار در هر کشوری برای پزشکان متفاوت میباشد که در نوشتارهایی جداگانه در مورد ویزای کاری پزشکان در کشورهای اروپایی، آمریکا، کانادا و .... توضیحاتی به صورت مفصل ارائه شده است.

اقامت پزشکان از طریق سرمایه گذاری

در این روش دریافت اقامت یعنی اقامت از طریق سرمایه گذاری هیچ تفاوتی بین یک پزشک با رشته دیگری وجود ندارد و شخص میتواند با ایجاد یک بیزینس و یا کسب و کار و ثابت کردن این که کسب و کاری سود آور دارد بعد از چند سال به  اقامت کشور مزبور دست یابد. شرایط سرمایه گذاری در کشورهای مختلف متفاوت میباشد که در نوشتارهایی جداگانه در این مورد به تفصیل صحبت شده است.

اقامت پزشکان از طریق خرید ملک و یا تمکن مالی

در این روش دریافت اقامت یعنی اقامت از طریق خرید ملک و یا تمکن مالی شرایط بین یک پزشک و فرد دیگر تفاوت ندارد و البته میدانید که این روش فقط در برخی کشورها مانند یونان، اسپانیا و چند کشور دیگر قابل انجام هست و عموما در کشورهای درجه اول اروپایی امکان پذیر نمی باشد.

اقامت پزشکان از طریق دریافت تخصص

در این روش اقامتی، پزشکان جهت تحصیل در دوره های تخصصی به یک کشوری ورود پیدا میکنند. و دوره های رزیدنتی را در آن کشور طی میکنند. و پس از طی دوره های تخصصی به طور معمول وارد بازار کار آن کشور شده  و اقامت کشور مزبور را دریافت می نمایند. توجه به این نکته لازم میباشد که چگونگی دریافت پذیرش تخصص در کشورهای مختلف متفاوت میباشد و برای اطلاعات بیشتر در مورد چگونگی دریافت پذیرش تخصص از کشورهای اروپایی میتوانید به مقالات متنوعی که در این سایت درج شده است مراجعه بفرمایید.

لازم به ذکر است که شما میتوانید با مراجعه به قسمت های تحصیل پزشکی ، کار پزشکان و نحوه ی معادل سازی مدارک پزشکان به لینک های مرتبط مراجعه نمایید.

همچنین برای مشاوره بیشتر در مورد روشهای مهاجرت برای پزشکان و همچنین روشهای مهاجرت برای پزشکان متخصص میتوانید از مشاوره های تخصصی مشاورین موسسه استفاده نمایید.

لطفا برای دریافت مشاوره با شماره تلفن های درج شده در سایت تماس حاصل بفرمایید.

نظرات کاربران
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :