مهاجرت کاری دندانپزشکان

5 / 10
از 3 کاربر

مهاجرت کاری دندان پزشکان

مهاجرت پدیده ای است که از دیرباز برای انسانها مرسوم بوده است و انسان ابتدایی با تغییر فصول معمولا جابجایی را داشته است، که البته این جابجایی برای بقا و برای رفع مایحتاج اولیه بوده است و انسان اولیه برای زنده ماندن ناگزیر به این جابجایی بوده است.

با گذشت زمان و با پیشرفت انسانها جابجایی یا مهاجرت برای یافتن شرایط بهتر برای زندگی بوده است.

هم اکنون پدیده مهاجرت معمولا به چند دلیل انجام میشود. که از مهمترین دلایل مهاجرت میتوان به داشتن زندگی با رفاه بیشتر؛ تحصیل در مراکز آموزشی معتبرتر ؛ یافتن شغل بهتر و داشتن درآمد بالاتر اشاره کرد.

مهاجرت کاری دندانپزشکان

با بررسی آمارهای موجود میتوان این موضوع را اذعان کرد که معمولا از تمامی اقشار در بین مهاجرین در کشورهای مختلف وجود دارد. البته باید یادآور شویم که در این نوشتار ما در مورد پناهندگی و مهاجرتی که به پناهندگی ختم شود اشاره ای نداریم.

از بین افرادی که به مهاجرت می اندیشند و برای مهاجرت اقدام مینمایند، میتوان به دندان پزشکان نیز اشاره نمود. در این نوشتار قصد داریم در مورد ویزای کاری دندان پزشکان و در کل در مورد مهاجرت دندان پزشکان مطالب کلی ارائه نماییم.

شرایط مهاجرت دندانپزشکان

اولین نکته ای که در مورد مهاجرت کاری دندان پزشکان وجود دارد این است که دندان پزشکان به دلیل رشته خاصی که دارند، جهت ادامه تحصیل و یا کار در کشورهای دیگر و در واقع برای مهاجرت کاری به کشورهای دیگر می بایستی مدارک خود را به تایید آن کشور برسانند. و یا به عبارتی دیگر مدارک خود را معادل سازی نمایند. طبیعتا پروسه معادل سازی در کشورهای مختلف با هم متفاوت میباشد. ولی در کل مراحلی که برای معادل سازی می بایستی طی شود شامل سه مرحله میباشد که عبارتند از : 1- آموزش زبان آن کشور و تسلط به زبان آن کشور، 2- گذراندان دوره های آموزشی در صورتی که نیاز باشد؛ 3- گذراندن امتحاناتی در کشور مقصد. به طور کلی این سه مرحله جهت معادل سازی مدارک دندان پزشکان در کشورهای مختلف نیاز میباشد.

نکته دومی که در مورد مهاجرت کاری دندان پزشکان وجود دارد این است که، داندان پزشکان باید به کشوری مهاجرت نمایند که در آن کشور بتوانند اجازه طبابت را دریافت نمایند. در برخی از کشورها تا زمانی که دندان پزشک اقامت آن کشور را نداشته باشد نمیتواند اجازه طبابت را دریافت نماید. پس توجه به این نکته بسیار الزامی می باشد.

نکته سوم در مورد مهاجرت کاری دندان پزشکان مختص دندان پزشکان متخصص میباشد که دندان پزشکان متخصص می بایستی کشوری را برای مهاجرت انتخاب نمایند که تخصص دندان پزشکی آنان را بپذیرد.

البته باید توجه داشته باشیم که دندان پزشکان جهت مهاجرت به طور کلی باید کشوری را انتخاب نمایند که در آن کشور نیروی دندان پزشک مورد نیاز باشد، تا بتوانند پس از معادل سازی مدارک خود در آن کشور وارد بازار کار گردند.

جهت مهاجرت کاری دندان پزشکان برای کشورهای مختلف نوشتارهای مختص وجود دارد که میتوانید با مراجعه به مطالب دیگر در همین سایت اطلاعات مورد نیاز خود را برای مهاجرت کاری دندان پزشکان به دست آورید؛ و یا میتوانید با مشاورین موسسه بین المللی راد تماس بگیرید و از مشاوره های تخصصی آنان بهره مند شوید.

نظرات کاربران
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :