ویزای تحصیلی

10 / 10
از 9 کاربر

ویزای تحصیلی

ویزای تحصیلی، اخذ ویزای تحصیلی، دریافت پذیرش و ویزای تحصیلی در کشور های مختلف، ویزای تحصیلی چیست؟ چطور میتوان ویزای تحصیلی دریافت کرد؟ پذیرش تحصیلی، هزینه های ویزای تحصیلی و تحصیل در خارج از کشور و شرایط کلی اخذ ویزای تحصیلی از مواردی هستند که در این مقاله ذکر شده اند. در ادامه مطلب همراه ما باشید.

شاید از اولین باری که بحث تحصیل و ویزای تحصیلی  به صورت آکادمیک و در مراکز کاملاً آموزشی مطرح شد، بحث مهاجرت به منظور استفاده از امکانات و فضای آموزشی در یک موقعیت جغرافیایی دیگر نیز به وجود امد؛ به این معنی که فارغ از دیگر شرایطی که در کشور مبدا و مقصد وجود دارد، بسیاری از افراد فضا و یا نوع آموزش مراکز آموزشی در کشور مقصد را مطابق با علایق و شرایط خود دانسته و آن را فرصتی مناسب برای رشد افکار و استعدادهای خویش میبینند. اگرچه امروز بسیاری از افراد تحصیل در کشورهای دیگر  و ویزای تحصیلی را بهانه ای برای ورود به آن کشور و تغییر شرایط زندگی قلمداد میکنند. بنابریان تحصیل و دریافت ویزای تحصیلی  یکی از انواع مهاجرت در دنیای امرزو به حساب می آبد.

در ابتدا به تعریف عبارت اخذ ویزای تحصیلی میپردازیم. اخذ ویزای تحصیلی به معنای گرفتن اجازه برای ورود به مراکز آموزشی در کشور مقصد میباشد که در بسیاری از موارد این نوع ویزای تحصیلی محدودیت زمانی مشخص دارد؛ به طور مثال معمولاً تحصیل در دوره کارشناسی  ویزای 4 ساله ، تحصیل در دوره کارشناسی ارشد ویزای دو ساله دارد .

ویزای تحصیلی

پذیرش تحصیلی و ویزای تحصیلی

پیش نیاز اخذ ویزای تحصیلی از سفارت کشور مقصد، در هر مقطع و در هر کشوری اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه و یا مرکز تحصیلی کشور مدنظر میباشد. این پذیرش تحصیلی میتواند پذیرش دوره دبیرستان، پذیرش دوره کارشناسی، پذیرش دوره کارشناسی ارشد و یا پذیرش در مقاطع دکتری و phd و یا فوق دکتری(post doc)، فلوشیپ و یا پذیرش در دوره های کوتاه مدت و یا بلند مدت مثل پذیرش در دوره های فنی و حرفه ای را شامل شود.(ویزای تحصیلی)

هزینه تحصیل در خارج از کشور

تحصیل در کشورهای دیگر میتواند به صورت رایگان و یا هزینه دار باشد.(ویزای تحصیلی) در حال حاضر تحصیل در کشورهایی چون آلمان، اتریش ، فرانسه و نروژ، ایسلند رایگان میباشد. در حالی که میتوان گفت تحصیل در دیگر کشورها مشمول هزینه و یا همان شهریه تحصیل میباشد.(ویزای تحصیلی) شهریه تحصیل در کشورهای مختلف و حتی در دانشگاه های مختلف همان کشور و یا مقاطع مختلف تحصیلی و حتی در رشته های مختلف تحصیلی متفاوت ازهم میباشد.(ویزای تحصیلی)

شرایط اخذ پذیرش تحصیلی

اخذ پذیرش تحصیلی(اپلای) و ویزای تحصیلی شرایطی و ضوابطی را به همراه دارد؛ مثلاً در برخی از کشورها محدودیت سنی ، در برخی دیگر شرط معدل و مراکز تحصیلی قبلی( مثلاً دانشگاه های قبلی) متقاضی و یا ملیت افراد مدنظر قرار میگیرد. در پروسه پذیرش معمولاً ( حداقل در سال های اخیر) مدارک مورد نظر دانشگاه برای گرفتن پذیرش به صورت آنلاین برای آن دانشگاه فرستاده میشود؛ از جمله مهم ترین مدارک لازم برای اپلای میتوان به مدرک زبان اشاره نمود، بدین معنی که، شما باید به هر زبانی که قصد تحصیل به آن را دارید، باید مدرک ان زبان را به دانشگاه ارائه نماید ؛ معمولاٌ برای تحصیل به زبان انگلیسی مدارکی مثل آیلتس و یا تافل مورد قبول دانشگاه ها میباشد.(ویزای تحصیلی) البته در نظر داشته باشید که در برخی از کشورها و در برخی از دانشگاه ها امکان گرفتن پذیرش تحصیلی بدون مدرک زبان منوط به گذراندن دوره زبان قبل از شروع تحصیل وجود دارد. به غیر از مدرک زبان از مهم ترین مدارک لازم برای اخذ پذیرش تحصیلی(ویزای تحصیلی) میتوان به دانشنامه ها (مدرک تحصیلی) و ریزنمرات مقاطع قبلی متقاضی ، رزومه نوشته شده (CV) اشاره نمود. البته مدارکی چون motivation letter، recommendation letter، refrence letter و یا مدارک آزمون هایی چون Gre، G mat، نمونه کارهای پژوهشی و مقالات تألیف شده برای گرفتن پذیرش در برخی دانشگاه هاو یا برخی از مقاطع تحصیلی از جمله پذیرش در مقطع phd)) نیز الزامی است.(ویزای تحصیلی)

بعد از گذارندن پروسه پذیرش، شخص وارد پروسه درخواست وقت از سفارت آن کشور و درخواست ویزای تحصیلی از سفارت کشورمحل تحصیل  میباشد. معمولاً گرفتن ویزای تحصیلی ملزم به ارائه یک سری از مدارک نوشته شده و یا حتی نوشته نشده میباشد که سفارت را برای دادن ویزا مجاب نماید؛ از جمله این مدارک میتوان به مدارکی مبنی بر تمکن مالی شخص در حین تحصل برای پوشش دادن هزینه های تحصیلی و هزینه های زندگی آن فرد در حین تحصیلی میباشد؛ (ویزای تحصیلی) البته در صورتی که فرد توانسته باشد موفق به دریافت بورس و یا اسکالرشیپ های تحصیلی شود، باید این مدارک را به سفارت مبنی بر پوشش دادن هزینه تحصیل و یا هزینه زندگی و یا هر دو ارائه نماید.(ویزای تحصیلی)

برای دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص تحصیل در کشورهای اروپایی، کانادا و یا استرالیا  و اخذ ویزای تحصیلی و دریافت اطلاعات در خصوص ویزای تحصیلی کشور ها و نحوه اخذ ویزای تحصیلی می توانید از طریق تماس با شماره تلفن های مؤسسه بین المللی راد از مشاوره کارشناسان ما بهره ببرید.

نظرات کاربران
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :