تحصیل تخصص پزشکی

9 / 10
از 15 کاربر

تحصیل تخصص پزشکی در خارج از کشور

بسیاری از پزشکان و فارغ التحصیلان رشته پزشکی برای ادامه تحصیل در رشته های تخصصی رشته های پزشکی تمایل به مهاجرت دارند و برای ادامه تحصیل در رشته های تخصصی کشورهای اروپایی، کانادا یا استرالیا و یا آمریکا را انتخاب می کنند. در این نوشتار قصد داریم در مورد ادامه تحصیل پزشکان و تحصیل رشته های تخصصی پزشکی در خارج از کشور اطلاعاتی را ارائه نماییم.

تحصیل تخصص پزشکی

تحصیل در دوره های تخصصی پزشکی در کشورهای مختلف شرایط متفاوتی دارد که باید چندین نکته را یادآور شویم.

نکته اول این که پزشکانی که قصد تحصیل در دوره های تخصصی را دارند در تمامی کشورها ابتدا باید مدارک پزشکی عمومی خود را به تایید سازماهای مربوطه در آن کشور برسانند. به طوریکه مدارک عمومی پزشکان مورد تایید وزارت بهداشت و درمان باشد.

نکته دوم این که پزشکانی که قصد تحصیل در دوره های تخصصی را دارند باید به این نکته توجه داشته باشند که آیا در کشوری که قصد ادامه تحصیل دارند؛ می توانند در تمامی رشته ها ادامه تحصیل داشته باشند و یا این که در این زمینه محدودیت وجود دارد. به عنوان مثال در کشور آمریکا پزشکان خارجی در تعدادی از رشته ها اجازه ادامه تحصیل ندارند.

نکته سوم که باید بدان توجه شود این است که در برخی از کشورها به پزشکان به طور کلی اجازه طبابت و اجازه تحصیل در دوره های تخصصی داده نمیشود. از این دست کشورها میتوان به هلند اشاره نمود که به پزشکان خارجی در صورتی که اقامت هلند را نداشته باشند اجازه طبابت و اجازه ادامه تحصیل در رشته های تخصصی داده نمی شود.

و نکته آخر برای پزشکانی که قصد ادامه تحصیل در خارج از کشور در رشته های تخصصی را دارند این است که کشوری را انتخاب نمایند که چنانچه بعد از تحصیل قصد برگشت به ایران را داشتند، بتوانند مدارک اخذ شده خود را به تایید وزارت بهداشت ایران برسانند. به عبارت دیگر این که برخی از دانشگاه ها مورد تایید وزارت بهداشت و آموزش پزشکی ایران نیستند و مدارک فارغ التحصیلان این دانشگاه ها  در ایران تایید نمیشوند.

شرایط تحصیل تخصص در خارج از کشور

شرایط تحصیل در رشته های تخصصی در کشورهای مختلف متفاوت میباشد. در برخی از کشورها برای ورود به رشته های تخصصی نیاز به گذراندن امتحانات دشواری هست، و در برخی کشورها فقط کافی هست که متقاضی علاقه مندی خود را به رشته ای نشان دهد.

برای اطلاعات بیشتر در مورد تحصیل رشته های تخصصی پزشکی در کشورهای خارجی میتوانید به مقالات و نوشتارهای مختلفی که در این سایت آمده است مراجعه بفرمایید و یا با مشاورین متخصص موسسه بین المللی راد تماس گرفته و از مشاوره های تخصصی آنان بهره مند شوید.

نظرات کاربران
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :