مهاجرت کاری پیراپزشکان

7 / 10
از 3 کاربر

مهاجرت کاری پیزاپزشکان به خارج از کشور

در این نوشتار قصد داریم در مورد مهاجرت کاری پیزاپزشکان به خارج از کشور صحبت نماییم. منظور از مهاجرت کاری، مهاجرتی هست که قصد متقاضی، کار در یک کشور خارجی میباشد.

مهاجرت کاری پیراپزشکان

 ابتدا باید منظورمان از پیراپزشکان را بگوییم که به چه رشته هایی پیراپزشکی گفته میشود. رشته های پیزاپزشکی عموما به رشته هایی گفته میشود که از شاخه علوم تجربی میتوان در دانشگاه ها تحصیل کرد. رشته هایی پیزاپزشکی که عموما در دانشگاه های ایران تدریس میشود شامل رشته های زیر میباشد.

1-   پرستاری

2-   مامایی

3-   فیریوتراپی

4-   بینایی سنجی

5-   رایولوژی

6-   رادیو تراپی

7-   شنوایی سنجی

8-   علوم آزمایشگگاهی

9-   هوشبری

10-  اتاق عمل

11-  اعضای مصنوعی

12-  گفتار درمانی

13-  کاردرمانی

14-  علوم تغذیه

15-  کارشناسی ساخت پروتزهای دندانی

هر کدام از متخصصین رشته های ذکر شده اگر قصد مهاجرت کاری به کشور دیگری را داشته باشند میبایستی در کشور مورد نظر مدارک خود را به تایید سازمان های مربوطه برسانند.

برای معادل سازی مدارک هر کدام از این رشته ها میبایستی پروسه ای طی شود که این پروسه شامل سه مرحله میباشد.

ابتدا متقاضی میبایستی که زبان کشوری که قصد دارد در آن مشغول به کار شود بیاموزد. بدین علت که شرایط کاری پیراپزشکان به گونه ای است که با انسانها در ارتباط هستند، پس میبایستی که حتما زبان کشور مد نظر خود را بیاموزند.

در مرحله بعدی چنانچه در کشور مزبور امتحانی برای معادل سازی رشته ها وجود دارد میبایستی متقاضی امتحانات لازم را بگذراند.

در مرحله سوم به طور معمول بعد از گذراندن امتحانات متقاضیان کار در رشته های پیراپزشکی معمولا دوره هایی جهت کارورزی و کارآموزی و آشنایی با قوانین پزشکی و سلامت آن کشور برای متقاضیان برگزار میشود. در برخی از کشورها متقاضیان برای شرکت در این دوره ها هزینه هایی نیز باید پرداخت نمایند مانند کشور استرالیا و در برخی دیگر در زمان شرکت در این دوره ها حقوقی نیز به پیراپزشکان داده میشود مانند دانمارک.

مدت زمان شرکت در این دوره ها نیز بستگی به کشور و رشته متفاوت میباشد ولی به طور معمول بین 6 ماه تا دو سال میباشد.

پس از گذراندن این مراحل پیراپزشکان میتوانند وارد بازار کار شوند و از فرصتهای شغلی آن کشور استفاده نمایند.

مورد دیگری که باید به آن توجه داشته باشیم این است که پیراپزشکان باید کشوری را جهت مهاجرت انتخاب نمایند که در آن کشور بدان رشته ها نیاز باشد و بازار کار اشباعی نداشته باشد تا بتوانند در کشور مزبور برای کاریابی و به دست آوردن کار اقدام نمایند.

مسائلی که عنوان شد در مورد مهاجرت کاری پیراپزشکان به طور کلی بررسی انجام گردید. طبیعی هست که شرایط مهاجرت در هر کشوری میتواند متفاوت باشد.

برای بررسی شرایط مهاجرت کاری پیراپزشکان به هر کشوری میبایستی شرایط آن کشور را به طور جداگانه بررسی نمایید.

در مقالاتی که در این سایت وجود دارد میتوانید شرایط مهاجرت کاری پیراپزشکان به کشورهای مختلف را بررسی نمایید و یا این که میتوانید با مشاورین موسسه بین المللی راد تماس گرفته و در مورد مهاجرت کاری رشته های پیراپزشکی در کشورهای مختلف اطلاعاتی را به دست آورید.

طبیعتا شرایط افراد و متقاضیان مهاجرت کاری پیراپزشکی با یکدیگر متفاوت میباشد و شاید شرایط کشوری که برای یک پیراپزشک مناسب باشد برای پیراپزشک دیگر مساعد نباشد. لیکن شرایط  مهاجرت کاری باید فرد به فرد بررسی گردد.

برای بررسی شرایط خودتان جهت مهاجرت میتوانید با مشاورین موسسه تماس بگیرید و از مشاوره های تخصصی آنان بهره مند شوید.

نظرات کاربران
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :