آزمون MCQ استرالیا

10 / 10
از 1 کاربر

آزمون MCQ استرالیا

مهاجرت به استرالیا به منظور تحصیل در دانشگاه های استرالیا، پیدا کردن کار در استرالیا و اخذ ویزای کاری استرالیا، در هر سال مهاجران زیادی را از کشورهای مختلف به خود جذب میکند؛ استرالیا کشوری کاملاً مهاجرپذیر است و به خصوص در سال های قبل، به دلیل نیاز این کشور به نیروی کار در زمینه های مختلف، با ویزای کاری به کشور استرالیا مهاجرت کرده اند؛ در حال حاضر نیز کشور استرالیا سالیانه نیروهای متخصص را با ویزای Skilled worker و نیروهای پزشکی و گروه های دانشجویان و ... را جذب میکند.

آزمون MCQ

معادل سازی مدارک پزشکان در استرالیا

همانطور که همواره در بحث مهاجرت پزشکان به کشورهای مختلف ذکر شده است؛ رشته های پزشکی برای مهاجرت پروسه ی معادل سازی را به همراه خواهند داشت؛ هر کشوری برای ورود پزشکان و دندانپزشکان و برخی گروه های پیراپزشکی خارجی، پروسه ای را جهت ارزیابی و تأیید مدارک آن ها قرار داده است؛ معمولاً بسیاری از کشورها در راستای جذب گروه های پزشکی به کشور خود، آزمون های تئوری و حتی عملی را ترتیب دیده اند. آزمون AMC استرالیا همان آزمون معادل سازی مدارک پزشکان برای استرالیا میباشد، البته باید در نظر داشته باشید که قبولی در این آزمون( به تنهایی) به معنای به دست آوردن اجازه کار پزشکی در استرالیا نمیباشد.

پزشکان خارجی برای به دست آوردن اجازه کار در استرالیا، ابتدا باید در نظام پزشکی استرالیا عضو شده باشند. این سازمان همان AMC میباشد که مخفف Australian Medical Council است. سازمان نظام پزشکی استرالیا برای ارزیابی مدارک پزشکان خارجی دو مرحله آزمون طراحی کرده است: مرحله اول، آزمون تئوری و مرحله دوم، یک آزمون پزشکی ( عملی ) میباشد.

هدف برگزاری آزمون های AMC ، بررسی دانش پزشکی و مهارت های کلینیکی ( عملی) پزشکان خارج از کشور برای طی کردن پروسه اخذ مجوز کار پزشکی در استرالیا میباشد.

مرحله اول آزمون AMC

مرحله اول آزمون AMC، به نام MCQ شناخته میشود؛ MCQ مخفف این عبارت میباشد: Multiple Choice Questions .  آزمون MCQ بر دانش پایه ای پزشکی شخص متقاضی تأکید میکند و شامل دانستن پروسه بیماری ها، تشخیص و تحقیق، درمان و مدیریت و تونایی متقاضی برای انتخاب تشخیص صحیح در بین تشخیص های نادرست میباشد. این آزمون یک آزمون سه ساعته و نیمه میباشد که شامل 150 سئوال است. در ضمن این آزمون یک آزمون کاملاً کامپیوتری میباشد.

مرحله دوم آزمون AMC

مرحله بعدی آزمون، یعنی آزمون عملی نیز توانایی متقاضی را برای گرفتن پیشینه از بیمار، انجام معاینه فیزیکی، تشخیص بیماری و مدیریت این پروسه و هم چنین توانایی پزشک برای ارتباط با بیمار و خانواده او و هم چنین کادر درمان را بررسی میکند. این مرحله آزمون، در بین 3 تا 4 ساعت برگزار میگردد.

جزئیات آزمون MCQ

آزمون MCQ ( یا همان مرحله اول آزمون AMC) یک آزمون تئوری اصول و فرمول  پزشکی را در بخش های سلامت و بهداشت بزرگسالان، جراحی بزرگسالان، زنان و زایمان، سلامت کودکان، سلامت روانی و اخلاق جمعی بررسی میکند. برخی سئوال های آزمون MCQ، دانش عمومی پزشک متقاضی را بررسی میکند؛ بقیه سئوال های آزمون نیز دانش عمیق تری را میطلبد و متقاضی باید بتواند تشخیص صحیح را از بین دیگر تشخیص ها، انتخاب کند. برخی سئوالات آزمون MCQ نیز شامل عکس های بالینی، الکتروکاردیوگرام، اسکن و ... باشد.

تقسیم بندی سئوالات آزمون MCQ به این ترتیب میباشد:

 

گروه های بیماران

سلامت بزرگسالان(

پزشکی)

سلامت بزرگسالان( جراحی)

زنان و زایمان

سلامت کودکان

سلامت روانی

بهداشت جمعی

کل سئوالات

35

25

15

15

15

15

120

 

گفتنی است که آزمون MCQ در ایران برگزار نمیشود و در برخی کشورهای اطراف مثل امارات، مالزی، تایلند و ... برگزار میگردد.

مرحله دوم آزمون AMC نیز در دراخل استرالیا برگزار میشود.

برای دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص مهاجرت پزشکان به استرالیا، مهاجرت پزشکان به کشورهای اروپایی مثل دانمارک ، آلمان و دیگر کشورهای اروپایی و کانادا از طریق تماس با شماره تلفن های مؤسسه بین المللی راد از مشاوره تخصصی کارشناسان ما بهره ببرید.

 

 

 

نظرات کاربران
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :