روش های مهاجرت پزشکان

9 / 10
از 183 کاربر

موسسه مهاجرتی راد مشاور شما در سال 2024 برای انتخاب بهترین شرایط مهاجرت پزشکان

در این نوشتار قصد داریم در مورد روشهای مهاجرت پزشکان اطلاعاتی را ارائه نماییم. در نظر داشته باشید که پزشکان نیز مانند سایر اشخاص میتوانند از روش های مختلفی مهاجرت نمایند.روش های مهاجرت پزشکان، اقامت پزشکان از طریق ازدواج، اقامت پزشکان از طریق دریافت اجازه کار، اقامت پزشکان از طریق سرمایه گذاری، اقامت پزشکان از طریق خرید ملک و تمکن مالی و همچنین دریافت اقامت از طریق تخصص پزشکی مواردی هستند که در این مطلب ذکر شده اند. البته بیشتر پزشکان قصدشان از مهاجرت، روش های مهاجرت کاری به کشورهای مختلف میباشد. روشهایی که برای مهاجرت گفته شد نیز در این مقاله به اختصار توضیح داده شده است ولی عمده بررسی در این نوشتار روش های مهاجرت پزشکان به طریق کار میباشد.

پزشکانی که قصد مهاجرت به کشورهای اروپایی، کانادا، آمریکا، استرالیا و یا سایر کشورها را دارند به دنبال روش های مهاجرت میباشند.(روش های مهاجرت پزشکان) روشهایی که برای مهاجرت پزشکان وجود دارد را میتوان در چند روش خلاصه کرد که در ادامه مطلب به بررسی این روش ها می پردازیم.

روش های مهاجرت پزشکان

(روش های مهاجرت پزشکان) 

برای مهاجرت پزشکان از طریق کار باید شرایط کشورهای مختلف را در نظر بگیریم. همچنین شرایط افراد نیز در انتخاب کشور برای مهاجرت میتواند بسیار موثر باشد.

اگر بخواهیم در مورد روش های مهاجرت پزشکان از طریق کاری توضیح دهیم باید بگوییم که روش های مهاجرت کاری پزشکان در کشورهای مختلف تا حدی متفاوت میباشد. این در حالی هست که تمامی کشورها برای جذب پزشکان در بازار کار خود میبایستی مدارک آنان را به تایید برسانند، به عبارت دیگر پروسه معادل سازی مدارک پزشکان انجام شود. 
پروسه معادل سازی مدارک پزشکان برای مهاجرت کاری پزشکان در کشورهای مختلف متفاوت میباشد، ولی در تمام کشورها برای ورود به بازار کار معادل سازی مدارک نیاز میباشد. علاوه بر این مسئله زبان میباشد که پزشکانی که قصد مهاجرت به کشورهای مختلف را دارند میبایستی زبان آن کشور را به صورت کامل و در برخی کشورها (مانند کشورهای حوزه خلیج فارس) در حد آشنایی بدانند. در برخی از کشورها برای ورود به بازار کار آن کشور در مهاجرت کاری پزشکان باید مدارک زبان آن کشور را ارائه نماییم ولی در برخی از کشورها نیاز به ارائه مدارک زبان نمی باشد.
هم چنین است برای مهاجرت کاری پزشکان در کشورهای مختلف باید در امتحانات معادل سازی نیز گذرانده شود، و باز تاکید میکنیم کیفیت و کمیت امتحانات معادل سازی نیز در کشورهای مختلف متفاوت میباشد.

در ضمن باید توجه داشت که روش مهاجرت پزشکان متخصص و پزشکان عمومی تا حدی در انتخاب کشور و روش مهاجرت میتواند متفاوت باشد زیرا بسیاری از کشورها مانند استرالیا، کانادا مدارک مربوط به تخصص پزشکان متخصص را قبول ندارند و پزشکان متخصص بعد از معادل سازی مدارک خود میبایستی به عنوان پزشک عمومی و یا همان پزشک خانواده مشغول به کار شوند. بسیاری از پزشکان نیز به همین دلایل ذکر شده راه مهاجرت کاری خود را با روش مهاجرت تحصیلی شروع میکنند بدین مفهوم که برای ورود به بازار کار یک کشور ابتدا در کشور مزبور وارد دوره تخصص شده و بعد از دریافت تخصص خود در آن کشور به عنوان پزشک متخصص وارد بازار کار میشوند.

به یاد داشته باشیم که کشورهایی برای مهاجرت پزشکان مناسب هستند که علاوه بر مراحل معادل سازی ساده تر، بازار کار مناسبی نیز وجود داشته باشد. به طوریکه پزشکان بتوانند به راحتی وارد بازار کار شوند و از درآمد مناسبی نیز برخوردار باشند.

به نظر میرسد عواملی که در مهاجرت پزشکان باید مد نظر باشد عوامل زیر میباشد:

1- شرایط رفاهی کشوری که پزشکان بدان مهاجرت میکنند.

2- قبول و یا عدم قبول مدارک تخصص پزشکان ایرانی به خصوص برای پزشکان متخصص

3- ساده تر بودن شرایط معادل سازی

4- بستر کاری مناسب برای پزشکان عمومی و متخصص 

5- در آمد مناسب برای پزشکان عمومی و متخصص

6- شرایط ورود همراه ( همسر و فرزندان)

7- شرایط رفاهی موجود برای همراهان (مانند اجازه کار برای همسر و تحصیل رایگان برای فرزندان)

8-شرایط دریافت اقامت دائم آن کشور بعد از ورود به آن کشور و معادل سازی مدارک و ورود به بازار کار

9- شرایط تحصیل تخصص برای پزشکان عمومی که قصد تحصیل در رشته های تخصصی در کشور مورد نظر خود برای مهاجرت دارند.

به نظر میرسد شرایطی که در این جا ذکر شده است، از مهمترین مسائلی میباشد که پزشکان در هنگام تصمیم گیری به مهاجرت باید در نظر داشته باشند. با توجه به این که شرایط افراد و پزشکانی که قصد مهاجرت دارند متفاوت میباشد و همچنین علایق و سلایق افراد نیز متفاوت میباشد، در هنگام انتخاب کشور موارد مختلفی میتواند مد نظر باشد.

لطفا برای دریافت مشاوره در مورد روش مهاجرت پزشکان و کشور مناسب برای مهاجرت پزشکان با مشاوران ما تماس بگیرید تا ضمن بررسی شرایط شما، مناسب ترین راه و مناسب ترین کشور را به شما توصیه نماییم.

به طور کلی برای مهاجرت پزشکان به کشورهای استرالیا، کانادا و آمریکا شرایطی مانند داشتن و یا نداشتن تخصص و همچنین سن متقاضیان میتواند مهم باشد. همان طور که میدانید کشورهای ذکر شده، مدارک تخصصی پزشکان متخصص ایرانی را نمی پذیرند و تنها مدارک عمومی را بعد از معادل سازی مورد تایید قرار میدهند. پروسه معادل سازی در هر کدام از این کشورها در مقالات دیگر در همین سایت آورده شده است، که میتوانید با مراجعه به این مقالات روش های معادل سازی مدارک و مهاجرت پزشکان به استرالیا، مهاجرت پزشکان به کانادا و مهاجرت پزشکان به آمریکا را مطالعه بفرمایید.

در مورد مهاجرت پزشکان به کشورهای اروپایی مانند مهاجرت پزشکان به آلمان، مهاجرت پزشکان به دانمارک، مهاجرت پزشکان به نروژ، مهاجرت پزشکان به سوئد و .... شرایط با کشورهای انگلیسی زبان تا حدی متفاوت میباشد. در کشورهای اروپایی آموزش زبانی به غیر از انگلیسی مسئله مهمی میباشد و حال آنکه به نظر میرسد مراحل معادل سازی مدارک پزشکان در این کشورها ساده تر میباشد. و همچنین مورد قبول بودن مدارک پزشکان متخصص نیز میتواند مزیت کشورهای اروپایی نظیر دانمارک، آلمان، سوئد و ... باشد. برای اطلاعات بیشتر از نحوه و روش و شرایط مهاجرت پزشکان به کشورهای اروپایی (مهاجرت پزشکان به دانمارک، مهاجرت پزشکان به آلمان، مهاجرت پزشکان به سوئد، مهاجرت پزشکان به نروژ، مهاجرت پزشکان به اتریش) میتوانید با مشاورین موسسه بین المللی راد تماس بگیرید و از مشاوره های آنان بهره مند شوید. 
کشورهای حوزه خلیج فارس نیز در برخی موارد برای مهاجرت کاری مورد توجه پزشکان ایرانی میباشد، که البته باید در نظر داشته باشیم در این کشورها اقامت دائم به متقاضیان داده نمیشود و تنها با قراردادهای کاری اقامت های کاری برای پزشکان صادر میشود. با توجه به شرایط افراد مهاجرت به کشورهای حوزه خلیج فارس (مهاجرت پزشکان به عمان، مهاجرت پزشکان به امارات متحده عربی (دبی)) نیز میتواند مورد نظر برخی افراد باشد. شرایط معادل سازی مدارک پزشکان در این کشورها با کشورهای اروپایی تا حدی متفاوت میباشد. برای دریافت اطلاعات در مورد مهاجرت پزشکان به امارات متحده عربی (دبی)، و همچنین شرایط مهاجرت پزشکان به عمان نیز میتوانید با مشاورین موسسه تماس بگیرید.

 

در ادامه به بررسی روش های عمومی که یک فرد به عنوان پزشک یا غیره میتواند مهاجرت نماید پرداخته ایم که بررسی این روش ها نیز خالی از لطف نمیباشد.

اقامت پزشکان از طریق دریافت ویزای کاری

(روش های مهاجرت پزشکان) در این روش پزشکان قبل و یا پس از ورود به یک کشور دیگر می بایستی مدارک خود را معادل سازی نمایند و سپس در کشور مد نظر وارد بازار کاری گردند، بدیهی هست که مراحل معادل سازی مدارک پزشکان در کشورهای مختلف و چگونگی بازار کار و صدور اجازه کار در هر کشوری برای پزشکان متفاوت میباشد که در نوشتارهایی جداگانه در مورد ویزای کاری پزشکان در کشورهای اروپایی، آمریکا، کانادا و .... توضیحاتی به صورت مفصل ارائه شده است.

 

اقامت پزشکان از طریق دریافت تخصص

در این روش اقامتی، پزشکان جهت تحصیل در دوره های تخصصی به یک کشوری ورود پیدا میکنند. و دوره های رزیدنتی را در آن کشور طی میکنند. و پس از طی دوره های تخصصی به طور معمول وارد بازار کار آن کشور شده  و اقامت کشور مزبور را دریافت می نمایند. توجه به این نکته لازم میباشد که چگونگی دریافت پذیرش تخصص در کشورهای مختلف متفاوت میباشد و برای اطلاعات بیشتر در مورد چگونگی دریافت پذیرش تخصص از کشورهای اروپایی میتوانید به مقالات متنوعی که در این سایت درج شده است مراجعه بفرمایید.(روش های مهاجرت پزشکان)

لازم به ذکر است که شما میتوانید با مراجعه به قسمت های تحصیل پزشکی ، کار پزشکان و نحوه ی معادل سازی مدارک پزشکان به لینک های مرتبط مراجعه نمایید.

 

اقامت پزشکان از طریق سرمایه گذاری

(روش های مهاجرت پزشکان) در این روش دریافت اقامت یعنی اقامت از طریق سرمایه گذاری هیچ تفاوتی بین یک پزشک با رشته دیگری وجود ندارد و شخص میتواند با ایجاد یک بیزینس و یا کسب و کار و ثابت کردن این که کسب و کاری سود آور دارد بعد از چند سال به  اقامت کشور مزبور دست یابد. شرایط سرمایه گذاری در کشورهای مختلف متفاوت میباشد که در نوشتارهایی جداگانه در این مورد به تفصیل صحبت شده است.

 

اقامت پزشکان از طریق خرید ملک و یا تمکن مالی

در این روش دریافت اقامت یعنی اقامت از طریق خرید ملک و یا تمکن مالی شرایط بین یک پزشک و فرد دیگر تفاوت ندارد و البته میدانید که این روش فقط در برخی کشورها مانند یونان، اسپانیا و چند کشور دیگر قابل انجام هست و عموما در کشورهای درجه اول اروپایی امکان پذیر نمی باشد.(روش های مهاجرت پزشکان)

 

اقامت پزشکان از طریق ازدواج

(روش های مهاجرت پزشکان) در اقامت به روش ازدواج  که البته شرایط آن ممکن است فقط برای برخی از افراد مهیا باشد. شخص که پزشک میباشد در صورتیکه با یکی از اتباع آن کشور ازدواج نمایند میتوانند به عنوان همسر اقامت کشور مزبور را دریافت نمایند و پس از ورود به آن کشور و معادل سازی مدارک در آن کشور اجازه طبابت را دریافت نمایند و علاوه بر کار در آن کشور اقامت آن کشور را دریافت نمایند.

 

همچنین برای مشاوره بیشتر در مورد روش های مهاجرت پزشکان و همچنین روش های مهاجرت پزشکان متخصص میتوانید از مشاوره های تخصصی مشاورین موسسه استفاده نمایید.

لطفا برای دریافت مشاوره  (روش های مهاجرت پزشکان) با شماره تلفن های درج شده در سایت تماس حاصل بفرمایید.

نظرات کاربران
مهسا : این نوشته خیلی خوب بود ممنون از شما تما ...
6 1
نظر شما چیست ؟
هاجر : تشکر
5 0
بسیار متشکرم از اطلاعات کامل و دقیق
علی : تشکر
4 0
نظر شما چیست ؟
دکتر حسامی : مقاله خوبی بود
4 2
ممنون از اطلاعات دقیق و راهنمایی درست
مدیریت : ممنون از توجه شما!
1 0
ایمان : تشکر ولی دیر جواب میدین واتساپتون رو
1 0
چرا دیر جواب میدین واتس آپ رو
ارشاد : درخواست
1 0
نظر شما چیست ؟
مریم : عالی
1 0
مطالب بسیار کامل و آموزنده
دکتر رحیمی : خوب
1 0
برای گرفتن مشاوره باید چیکار کنیم؟
aala : سوال
2 0
مهاجرت به آمریکا برای پزشکان به چه صورت هست؟
رضا : مهاجرت
2 0
ممنون از مطالب مفید و کامل تون
خلیلی : مهاجرت پزشکان
1 0
بسیار مشاوره و اطلاعات دقیقی در خصوص مهاجرت پزشکان دریافت کردم تشکر
علی رضا زاده : سلام
0 2
در کل مهاجرت پزشکان و معادل سازی مدرک پزشکان کار زمان بری هست
سریا : sgh
0 0
برای گرفتن ویزای کاری پزشکان چکار کنم؟
ali : سلام
0 0
مطالب مهاجرت پزشکان عالی هست.
lili : پرسش
0 0
برای ویزای کاری کشور امارات هم اقدام میکنید؟
John : Hi
0 0
برای کار تو کشورهای عربی مطلب ندارین؟
عبدالحمید : الو
0 0
خوبه و مهاجرت پزشکا به کشورهای انگلیسی زبان بهتره
دکتر محمدزاده : ل
0 0
ممنون از اطلاعات و مشاوره خوب برای مهاجرت پزشکان
Emili : یونان
0 0
اقامت از طریق خرید ملک توی یونان چطوریه؟
منیر : سا
0 0
اقامت از طریق کار توی کشورهای انگلیسی زبان بهترین گزینه ست
صدیق : معادل سازی
3 0
ممنون از مطالب مفید به خصوص در باره مراحل معادل سازی مدارک پزشکان در کشورهای خارجی
papa : مهاجرت
0 0
کشور دانمارک بهتره برای دکترها. چون مدرک زبان نمیخواد
ااا : مهاجرت
0 0
تحصیل توی رشته های پزشکی هم همینطوریه؟
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :