کار پیراپزشکان در دانمارک

8 / 10
از 11 کاربر

کار پیراپزشکان در دانمارک

دانمارک کشوری واقع شده در شمال اروپاست و کوچکترین کشور اسکاندیناوی می باشد. این کشور جمعیتی در حدود 5 میلیون نفر دارد و حدود 20 درصد از این جمعیت در پایتخت این کشور کپنهاگ ساکن هستند.

کار پیراپزشکان در دانمارک

کشور دانمارک عضو شینگن است و دارندگان میزای شینگن این امکان را دارند تا به 26 کشور عضو شینگن آزادنه سفر کنند.

دانمارک یکی از مرفه ترین کشورهای اروپایی می باشد و از نظر کیفیت زندگی و همچنین سیستم اقتصادی و آموزشی در سطح بسیار بالایی قرار دارد به طوری که بر اساس تحقیقات انجام شده در سالهای اخیر لقب شادترین مردم دنیا به دانمارکی ها اختصاص یافته است.

به دلایل ذکر شده و همچنین وجود رفاه اجتماعی بالا در این کشور بسیاری از افراد تمایل دارند که به این کشور مهاجرت کنند بنابراین از راه های ورود به این کشور می توان به مهاجرت تحصیلی، مهاجرت کاری، مهاجرت از طریق سرمایه گذاری و مهاجرت از طریق ازدواج اشاره کرد و از آنجا که این کشور در سالهای اخیر با کمبود نیروی کار در گروه یپراپزشکی مواجه است در این نوشتار قصد داریم به توضیح مهاجرت گروه پیراپزشکان در دانمارک بپردازیم.

از آنجایی که کار پیراپزشکان مستقیما با جان بیماران در ارتباط است مهم ترین مساله ای که باید عنوان شود بحث معادلسازی مدارک می باشد و هر کشوری برای جذب گروه پیراپزشکانی که در کشوری خارجی تحصیل کرده اند، پروسه ی مخصوص به خود را در نظر گرفته است که پروسه در کشورهای مختلف معمولا شامل آزمون های تئوری و عملی و همچنین یک دوره ی بیمارستانی یا اصطلاحا دوره ی کارورزی می باشد.

بنابراین دانستن زبان اصلی کشور مقصد یعنی زبان دانمارکی یا DANISH و همچنین به تایید رساندن مدارک تحصیلی و کاری متقاضی از الزامات درخواست ویزای کاری برای گروه پیراپزشکی می باشد.

شرایط معادل سازی مدارک پیراپزشکان در دانمارک

برای معادلسازی مدارک در مرحله ی اول بایستی مدارک لازم برای سازمان نظام پزشکی دانمارک ارسال شود و بررسی و گرفتن تاییدیه از این سازمان حدوا چند ماه زمان میبرد.

همانطور که در بالا عنوان شد از آنجا که کار پیراپزشکان مرتبط با جان و سلامت انسان ها می باشد بعد از تایید شدن مدارک شخص باید به یادگیری زبان اصلی کشور دانمارک بپردازد بنابراین شخص در این مرحله با در دست داشتن پذیرش مثبت و ویزای در نظر گرفته شده می تواند وارد کشور دانمارک شود و دوره های زبان دانمارکی را به اتمام برساند که این موضوع شامل هزینه ای نه چندان چشمگیری در حدود 3000 کرون برای هر ترم یا ماژول است. پس از اتمام این دوره متقاضی باید در آزمون زبان این کشور شرکت کرده و مدرک مورد نیاز را دریافت کند.

پس از اخذ مدرک زبان به جز اشخاصی که در رشته ی مامایی تحصیل کرده اند، دیگر رشته ها آزمونی نخواهند داشت اما اشخاصی که در رشته ی مامایی تحصیل کرده اند بایستی در این مرحله در آزمون معادلسازی کشور دانمارک شرکت کنند که این آزمون شامل دو بخش تئوری و عملی است و دو بار در سال برگزار می شود.

در مرحله ی آخر نیز متقاضیان موظف به گذراندن یک دوره ی کارورزی هستند که در این دوره نیز دولت دانمارک حقوقی را برای گذاراندن این دوره به متقاضیان پرداخت می کند.

شرایط اخذ ویزای کاری دانمارک

پس از ارسال مدارک لازم به سازمان نظام پزشکی دانمارک بعد از یک پروسه ی 10 ماهه نامه ی آتوریزیش شخص متقاضی گرفته خواهد شد که بعد از این مرحله مدارک فرد اعم از ساپورت مالی ، مدارک همراهان، شرایط محل اسکان متقاضی و ... باید مورد بررسی و آماده سازی قرار گرفته و به سفارت ارائه شود و در نهایت پس از یک مدت زمانی 20 تا 40 روزه ویزای شخص صادر خواهد شد.

لازم به ذکر است که این نوع ویزا به جز رشته های پرستاری، برای باقی رشته های پیراپزشکی با ریسک همراه است.

جالب توجه است که شما میتوانید با مراجعه به قسمت های تحصیل پزشکی در دانمارک ، تحصیل دندانپزشکی در دانمارک ، کار پزشکان در دانمارک  ، کار پیراپزشکان در دانمارک و همچنین نحوه ی معادل سازی مدارک پزشکی در دانمارک از اطلاعات جامع و کامل تری در زمینه ی مهاجرت کاری پزشکان به خارج از کشور برخوردار شوید.

برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره ی مهاجرت گروه پیراپزشکی به دانمارک، کار پیراپزشکان در این کشورو نحوه ی معادلسازی مدارک و اخذ ویزا می توانید با شماره های موسسه بین المللی راد تماس گرفته و از مشاوره ی رایگان تلفنی با مشاورین متخصص در این زمینه بهره مند شوید.

نظرات کاربران
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :