تحصیل دندانپزشکی در چک

10 / 10
از 13 کاربر

تحصیل دندانپزشکی در چک

جمهوری چک با مساحتی معادل 78 هزارو 866 کیلومتر مربع و با جمعیتی در حدود 10 میلیون نفر صد و پانزدهمین کشور بزرگ جهان است. این کشور از جنوب با اتریش، از شرق با اسلواکی، از غرب با آلمان و از شمال شرقی با لهستان همسایه هست. 3 درصد جمهوری چک را اسلواک ها و بقیه را آلمانی ها، مجارها و لهستانی ها تشکیل می دهند. این کشور دارای 3 دانشگاه علوم پزشکی می باشدکه این دانشگاه ها مورد تایید وزارت بهداشت ایران هستند. این کشور از دهه ی 90 میلادی مورد توجه بسیاری از گردشگران بوده و در حال حاضر راه هایی همچون اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری، اخذ اقامت کاری و اخذ اقامت تحصیلی از راه های ورود به این کشور هستند.

تحصیل دندانپزشکی در چک

مزایا ودلایل تحصیل دندانپزشکی در چک

هزینه ی زندگی و تحصیل با وجود کیفیت بالای زندگی پایین می باشد

وجود رشته های متعدد در مقاطع تحصیل مختلف با زبان های چک، آلمانی یا انگلیسی

دانشگا های با قدمت زیاد و معتبر در جهان

تحصیل به زبان انگلیسی در رشته های پزشکی و دندانپزشکی

شرایط تحصیل دندانپزشکی در چک

اگر شخص متقاضی بخواهد در رشته ی دندانپزشکی به صورت رایگان مشغول به تحصیل شود باید دوره ی پیش دانشگاهی یا پری مدیکال را به زبان چکی بگذراند که هزینه ی کالج زبان چکی در چک چیزی در حدود 500یورو در هر ترم می باشد بعد از قبولی در این دوره در آزمون ورودی دانشگاه های علوم پزشکی در رشته ی دندانپزشکی به صورت رایگان ثبت نام کند.

در تعدادی از دانشگاه ها امکان تحصیل به زبان انگلیسی وجود دارد که شرایط پذیرش در آنها دشوارتر می باشد و داشتن مدرک زبان (IELTS) 6.5 اجباری است.

و از معایب پذیرش در دانشگاه های چک میتوان به محدودیت سنی اشاره کرد که افراد متقاضی بعد از اخذ مدرک دیپلم تا سن 21 سالگی فرصت دارند تا برای اخذ پذیرش اقدام کنند.

مدت و هزینه ی تحصیل دندانپزشکی در چک

مدت زمان تحصیل در رشته ی دندانپزشکی 5 سال می باشد و آغاز سال تحصیلی برای رشته ی دندانپزشکی در چک در ماه سپتامبر است و آزمون ورودی دانشگاه های علوم پزشکی معمولا در ماه می برگزار می شود.

همچنینی دانشجویان به این نکته توجه داشته داشته باشند که اگر در زمان تحصیل دانشجوی برتر و با شرایط ممتاز باشند می توانند جهت دریافت بورسیه تحصیلی اقدام نمایند.

در خصوص هزینه تحصیل نیز باید به این نکته اشاره کرد که تحصیل به زبان اصلی این کشور یعنی زبان چکی رایگان می باشد و هزینه ی تحصیل به زبان انگلیسی سالیانه چیزی در حدود 12000 یورو است که این هزینه میتواند با توجه به دانشگاه انتخابی تا حدودی متغیر باشد.

معرفی تعدادی از دانشگاه های مورد تایید چک

دانشگاه چارلز جمهوری چک Charles

دانشگاه علوم پزشکی Palacky Olomouc

دانشگاه پزشکی Masaryk

شما میتوانید با مراجعه به قسمت تحصیل پزشکی در چک از اطلاعات بیشتری در زمینه ی تحصیل پزشکی در خارج از کشور برخوردار شوید.

برای به دست آوردن اطلاعات بیشتر در خصوص تحصیل رشته دندانپزشکی در چک از طریق شماره تلفن های موسسه از مشاوره تلفنی و تخصصی مشاورین موسسه بین المللی راد بهره مند شوید.

نظرات کاربران
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :