تحصیل پزشکی در مجارستان

10 / 10
از 2 کاربر

تحصیل پزشکی در مجارستان

مجارستان در اروپای مرکزی قرار دارد و حدود 10 میلیون نفر جمعیت دارد. مجارستان کشوری است منحصر به فرد با معماری بسیار زیبا و از امن ترین کشورهای اروپائی می باشد. از لحاظ موقعیت جغرافیایی کشور مجارستان از سمت شرق با کشور رومانی، از سمت شمال با کشور اسلواکی و اوکراین، و از سمت جنوب با اسلوونی و کرواسی هم مرز است و با توجه به شرایط نسبتا راحت مهاجرت به این کشور مانند ثبت کشور، اخذ ویزای سرمایه گذاری، اخذ ویزای کاری و اخذ ویزای تحصیلی گزینه بسیار مناسبی به نظر می رسد.

تحصیل پزشکی در مجارستان

مزیت تحصیل در مجارستان

در حال حاضر تحصیل در کشور مجارستان ایده آل دانشجویان خارجی است زیرا زبان تدریس درهمه ی رشته های تحصیلی در مقطع لیسانس، فوق لیسانس و دکترا در رشته های پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی، مهندسی،رشته های علوم انسانی و...  انگلیسی می باشد و مدارک دانشگاه های این کشور با توجه به قدمت دانشگاه های آن در تمامی کشورهای جهان معتبر می باشد.

کشور مجارستان از اعضای اتحادیه شینگن بوده و مهاجرین می توانند بدون ویزا و به راحتی به کشورهای دیگر حوزه شینگن مانند فرانسه، اتریش، آلمان،....سفر نمایند.

هزینه تحصیل به خصوص در رشته های داروسازی و علوم انسانی بسیار پایین می باشد.

عدم محدودیت سنی برای تحصیل در همه ی رشته های تحصیل از دیگر مزایای تحصیل در این کشور می باشد.

شرایط تحصیل پزشکی در مجارستان

برای تحصیل پزشکی در مجارستان شخص متقاضی باید در آزمون ورودی دانشگاه ها شرکت کند که این آزمون ها سالی یک بار در دانشگاه هایی که دوره های پزشکی را ارائه می دهند برگراز می شود و درصد قبولی شخص بستگی به دانش تحصیلی و میزان تسلط وی به زبان انگلیسی دارد. آزمون ورودی دانشگاه ها به صورت معمول در بخش نوشتاری و شفاهی می باشند.

مدت زمان و هزینه ی تحصیل پزشکی در مجارستان

شهریه دانشگاه های پزشکی بسته به دانشگاه انتخابی شخص متفاوت می باشد ولی به طور تقریبی هزینه تحصیل برای یکسال حدودا 18000 دلار می باشد به صورت معمول تحصیل در رشته های پزشکی شش سال به طول می انجامد.

دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت و درمان مجارستان

تعدادی از دانشگاه های مورد تایید موارد زیر می باشد:

University of Szeged (دانشگاه سگد):

سگد چهارمین شهر بزرگ مجارستان است و مهمترین دانشگاه این شهر دانشگاه علوم پزشکی سگد می باشد. این دانشگاه از مهمترین گزینه ها برای تحصیل در مجارستان است و سطح علمی بسیار بالایی دارد.

University of pecs (دانشگاه پچ):

این دانشگاه یکی از قدیمیترین دانشگاه های این کشور می باشد که جایگاه برجسته ای در سطح بین المللی نیز دارد. تحصیل در رشته پزشکی به سه زبان انگلیسی، آلمانی و مجارستانی ارائه می شود.

Semmelwies university (دانشگاه سملوایز):

این دانشگاه در سال 1365 تاسیس شده است و هر ساله پذیرای تعداد زیادی دانشجوی خارجی از کشورهای مختلف می باشد. این دانشگاه کاملا مورد تایید ایران میباشد و از نظر علمی در دنیا جایگاه ویژه ای دارد.

لازم به ذکر است که شما میتوانید با مراجعه به قسمت تحصیل دندانپزشکی در مجارستان از اطلاعات بیشتری در این زمینه برخوردار شوید.

برای به دست آوردن اطلاعات بیشتر در خصوص تحصیل رشته پزشکی در مجارستان و یا تحصیل پزشکی در کشور های دیگر از طریق شماره تلفن های موسسه از مشاوره تلفنی و تخصصی مشاورین موسسه بین المللی راد بهره مند شوید.

نظرات کاربران
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :