تحصیل پزشکی در نیوزیلند

10 / 10
از 2 کاربر

تحصیل پزشکی در نیوزیلند

نیوزیلند در جنوب غربی اقیانوس آرام در جنوب استرالیا واقع شده است. این کشور از دو جزیره بزرگ و تعدادی جزیره ی کوچک تشکیل شده و همچنین نیوزلند به سرزمین ابرهای سفید معروف است. بیشترین جمعیت این کشور تشکیل شده از مهاجران اروپایی ست و زبان اصلی نود درصد مردم در این کشور انگلیسی می باشد. این دیدگاه که این کشور به دلیل واقع شدن در گوشه ای کوچک از جهان یک کشور منزوی ست به هیچ وجه درست نمی باشد و بالعکس مردم این کشور در برخورد با افراد بیگانه بسیار خون گرم و صمیمی هستند.

تصیل پزشکی در نیوزیلند

نیوزلند مکانی بسیار امن برای سفر است و با توجه به پایین بودن نرخ جرم یکی از امن ترین کشورها می باشد  در حقیقت دانمارک و نیوزیلند طبق گزارشات سازمان بین الملل، کشورهایی با کمترین میزان آمار فساد اقتصادی و اداری هستند.

سیستم آموزشی این کشور سیستمی با کیفیت بالاست و مدارک تحصیلی این کشور در سراسر دنیا دارای اعتبار است همچنین سیستم آموزشی این کشور از نظر ارائه خدمات پشتیبانی به دانشجویان بین المللی یکی از بهترین ها در دنیاست.

از راه های ورود به این کشور می توان به اخذ ویزای کاری، اخذ ویزای سرمایه گذاری، اخذ ویزای ازدواج و اخذ ویزای تحصیلی اشاره کرد و از آنجا که بسیاری از افراد در سنین مختلف و در سراسر دنیا مشتاق به تحصیل در رشته ی پزشکی هستند در این مطلب قصد داریم به توضیح شرایط تحصیل پزشکی در نیوزیلن بپردازیم.

مزایای تحصیل در نیوزیلند

شخص پس از اتمام تحصیلات می تواند مشغول به کار شود و پس از پرداخت مالیات برای اقامت و تابعیت نیوزیلند اقدام کند.

امکان تحصیل در برترین و تاثیرگذارترین دانشگاه ها از جمله دانشگاه های پزشکی اوکلند و اوکاتو برای دانشجویان وجود دارد.

تعداد زیادی از دانشگاه های این کشور مورد تایید دزارت علوم و وزارت بهداشت هستند.

هزینه ی تحصیل نسبت به بسیاری از دانشگاه های اروپا مناسب تر است.

اجازه 20 سات کار در هفته برای دانشجویان خارجی نیز وجود دارد.

شرایط تحصیل پزشکی در نیوزیلند

مانند سایر کشورها در وحله ی اوا دانشجویان باید مدرک 12 ساله ی دبیرستان را ارائه دهند و از نکات بسیار مهمی که باید به آن توجه داشت این است که برای مهاجرت تحصیلی به نیوزیلند شخص نباید دارای گپ تحصیلی باشد بیشتر از 3 سال باشد چرا این مساله در پروسه ی ذیرش و ویزا می تواند باعث ایجاد مشکل شود.

اشخاصی که قصد تحصیل در رشته ی پزشکی دارند ابتدا باید یک دوره ی premedical را بگذرانند بنابراین ارائه مدرک زبان نیز از الزامات است.

پس از پذیرش و ورود به دانشگاه دانشجویان ابتدا باید در یک دوره ی 2 ساله دروس پایه را بگذارنند، این دروس شامل فیزیک، بیوشیمی، زیست، شیمی و مطالعات رفتاری است، پس از گذارندن این دوره ی 2 ساله دانشجویان باید دوره های تخصص بالینی را در یک دوره ی 3 ساله بگذرانند پس از پایان دوره ی بالینی دانشجویان باید در یک آزمون مشخص شده شرکت کنند و بعد از پاس کردن این آزمون و پایان تحصیلات 6 ساله دوره ی انترنی آغاز خواهد شد.

مدت زمان و هزینه ی تحصیل پزشکی در نیوزیلند

مدت زمان تحصیل در رشته ی پزشکی در کشور نیوزیلند یک دوره ی 6 ساله است و همانند سایر شورهای تحصیل در رشته ی پزشکی دراین کشور نیز پر هزینه است به طوی که میانگین این هزینه سالیانه بین 30 تا 70 هزار دلار نیوزیلند است.

معرفی تعدادی از دانشگاه های پزشکی نیوزیلند مورد تایید وزارت بهداشت ایران

دانشگاه اوکلند

دانشگاه اوتاگو

دانشگاه کانتربری

دانشگاه لینکلن

دانشگاه ماسی

شما میتوانید با مراجعه به قسمت تحصیل دندانپزشکی در نیوزیلند از اطلاعات بیشتری در این زمینه برخوردار شوید.

برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد اخذ اقامت تحصیلی، تحصیل پزشکی در نیوزیلند و آشنایی هر چه بیشتر با شرایط تحصیل در نیوزیلند می توانید با شماره های موسسه بین المللی راد تماس گرفته و از مشاوره رایگان تلفنی با مشاورین متخصص در این زمینه بهره مند شوید.

نظرات کاربران
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :