تحصیل پزشکی در بلژیک

10 / 10
از 2 کاربر

تحصیل پزشکی در بلژیک

تحصیل پزشکی در بلژیک، مزایای تحصیل پزشکی در بلژیک، شرایط تحصیل پزشکی در بلژیک و همچنین مدت زمان و هزینه تحصیل در بلژیک از جمله واردی هستند که در مقاله زیر ذکر شده اند.

کشور بلژیک از کشورهای بنیان گذار اتحادیه ی اروپاست که از شمال با هلند از جنوب با فرانسه و از شرق با آلمان هم جوار است. این کشور ازجهت استانداردهای زندگی در رتبه ی بالایی قرار دارد و گزینه ی بسیار خوبی برای مهاجرین می باشد. زبان مردم بلژیک در شمال کشور هلندی، در جنوب کشور فرانسوی و در شرق آلمانی است. از نظر اقتصادی در واقع از مهمترین مناطق صنعتی جهان است و تقریبا سه چهارم تجارت بلژیک با کشورهای دیگر اتحادیه ی اروپاست و باید به این نکته توجه کرد که نرخ بیکاری در این کشور پایین و در حدود  8 درصد است. کیفیت بالای زندگی شهری و همچنین وجود دانشگاه های معتبر باعث شده همه ساله تعداد زیادی از افراد خواهان تحصیل در این کشور باشند. از راه های ورود به به این کشور میتوان به اخذ ویزای کاری، اخذ ویزای سرمایه گذاری، اخذ ویزای ازدواج و اخذ ویزای تحصیلی اشاره کرد که ما در این مطلب به توضیح تحصیل پزشکی در  بلژیک می پردازیم.

تحصیل پزشکی در بلژیک

مزایای تحصیل پزشکی در بلژیک

امکان اخذ بورسیه تحصیلی در این کشور (تحصیل پزشکی در بلژیک)

امکان تحصیل در کشوری با کیفیت بالای زندگی (تحصیل پزشکی در بلژیک)

امکان تحصیل به زبان انگلیسی و همچنین امکان یادگیری زبان های فرانسه، هلندی و آلمانی (تحصیل پزشکی در بلژیک)

اعتبار جهانی دانشگاه های بلژیک

تحصیل در رشته ی پزشکی با هزینه ی کم (تحصیل پزشکی در بلژیک)

امکان کار به صورت به صورت نیمه وقت در حین تحصیل پزشکی در بلژیک

 

شرایط تحصیل پزشکی در بلژیک

کشور بلژیک طیف گسترده ای از برنامه های پزشکی از دوره های کارشناسی پزشکی تا تخصص پزشکی را ارائه می دهد. در واقع دوره ی پزشکی در کالج های بلژیک به بخش های مختلف از جمله مطالعه ی علوم پزشکی، کار بالینی در بیمارستان و کارآموزی نهایی تقسیم می شود. فرد متقاضی برای تحصیل در رشته ی پزشکی باید دارای مدرک معتبر پایان دوره دبیرستان باشد و داشتن نمرات بالا در دروس فیزیک، زیست شناسی و شیمی می تواند در پذیرش از دانشگاه تاثیر مثبتی داشته باشد.(تحصیل پزشکی در بلژیک)

شخص متقاضی باید در آزمونی به نام ECTS شرکت کند که درواقع یک آزمون ورودی می باشد و در صورت کسب امتیاز 180 می تواند در یکی از رشته های پزشکی مشغول به تحصیل شود. زبان تحصیل در این کشور هلندی، فرانسه و آلمانی است که در تعداد محدودی از رشته ها و دانشگاه ها امکان تحصیل به زبان انگلیسی وجود دارد که در صورت انتخاب و پذیرش از دانشگاه انگلیسی زبان شخص باید مدرک زبان IELTS با نمره ی 6.5 را ارائه دهد.

مدت و هزینه ی تحصیل پزشکی در بلژیک

طول دوره ی پزشکی در بلژیک 6 ساله است و هزینه ی تحصیل بستگی به کالج یا دانشگاه هایی که از آن پذیرش می گیرید متغیر است اما به طور میانگین هزینه ی تحصیل پزشکی به صورت سالیانه چیزی در حدود 2 تا 4 هزار یورو می باشد.  از نکات مهم دیگر این است که حداکثر سن برای پذیرش در رشته ی پزشکی در کشور بلژیک 23 سال می باشد. (تحصیل پزشکی در بلژیک)

معرفی تعدادی از دانشگاه های معتبر پزشکی در بلژیک

  • دانشگاه وریج بروکسل Vrije Universiteit Brussel
  • دانشگاه خنت Ghent University
  • دانشگاه آنتورپ University of Antwerp

لازم به ذکر است به منظور کسب اطلاعات بیشتر در زمینه هایی از جمله تحصیل دندانپزشکی در بلژیک می توانید به لینک های مرتبط مراجعه نمایید.

برای به دست آوردن اطلاعات بیشتر در خصوص تحصیل پزشکی در بلژیک و اخذ ویزا جهت تحصیل پزشکی در بلژیک و همچنین مزایای تحصیل پزشکی در بلژیک از طریق شماره تلفن های موسسه از مشاوره تلفنی و تخصصی مشاورین موسسه بین المللی راد بهره مند شوید.

نظرات کاربران
بهاره : ازمون ects
0 0
سلام وقت بخیر ازمون ects حضوری یا آنلاین است؟
اااا : بورسیه
0 0
برای تحصیل توی بلژیک چطوری میتونم بورسیه بگیرم؟
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :