تحصیل پزشکی در امارات

1 / 10
از 1 کاربر

تحصیل پزشکی در امارات

دبی در حاشیه ی خلیج فارس و در شبه جزیره عربستان واقع شده است. اقتصاد این شهر به صورت چشمگیری در حال پیشرفت است و جز بیست شهر گران قیمت در جهلن است. دبی به دلیل داشتن جاذبه های گردشگری متععد، تجارت پر رونق، داشتن دانشگاه ها و مراکز تحصیلی معتبر و متععد، هر ساله تعداد زیادی از توریست ها را از سراسر دنیا به خود جذب می کنند و در واقع باید به این نکته اشاره کرد که نزدیک به 80 درصد از جمعیت دبی را خارجی ها تشکیل می دهند.

تحصیل پزشکی در رامارات

دبی یکی از موفق ترین شهر های امارات متحده  عربی است که در زمینه ی آموزش و پرورش پیشرفت روز افزونی داشته است و تعداد دانشگاه های بین المللی در این کشور بسیار است، زبان اصلی مردم در این شهر عربی است اما برای انجام امور تجاری و همچنین تحصیل از زبان انگلیسی استفاده می شود و دانشجویانی که در این شهر قصد ادامه تحصیل دارند باید مدرک زبان انگلیسی خود را ارائه دهند و در صورتی که متقاضیان مدرک زبان نداشته باشند می توانند در کالج های زبان شرکت کنند و بعد از دریافت مدرک لازم وارد دانشگاه شوند.

از آنجا که بسیاری از افراد در سراسر جهان مشتاق به تحصیل در رشته ی پزشکی هستند در این مطلب قصد داریم به توضیح شرایط تحصیل پزشکی در دبی، مزایای تحصیل در دبی و معرفی تعدادی از دانشگاه های معتبر دبی در رشته ی پزشکی بپردازیم.

مزایای تحصیل در دبی

امکان تحصیل به زبان انگلیسی در رشته های مختلف تحصیلی

امکان کار به صورت پاره وقت در حین تحصیل

امکان انتقالی گرفتن به دانشگاه های کانادا، انگلیس و آمریکا بعد از 3 سال تحصیل در دبی

امکان آموزش و تحصیل در دبی که از استاندارد بالایی برخوردار است

شرایط تحصیل پزشکی در دبی

برای تحصیل در رشته ی پزشکی در دبی، همانند سایر کشورها ارائه مدرک 12 ساله ی تحصیلی به همراه مدرک زبان آیلتس حداقل 5.5 از الزامات است. در صورتی که دانشجویان مدرک و نمره ی لازم آیلتس را نداشته باشند می توانند در کالج های مربوط به یادگیری زبان لانگلیسی شرکت کرده و پس از دریافت مدرک برای ورود به دانشگاه اقدام کنند.

یکی دیگر از شرایط پذیرش دانشگاه های کشورهای عربی، ارائه مدرک تمکن مالی در هنگام پذیرش است و از نکات مهم و قابل ذکری که باید به آن اشاره کرد این است که تحصیل در دانشگاه های این کشور در رشته های مختلف و همچنین رشته پزشکی بسیار هزینه بر است که امکانات و متدهای آموزشی بسیار پیشرفته یکی از دلایل این موضوع می باشد.

تحصیل پزشکی در دبی تا حد زیادی از نظر سیستم آموزشی به کانادا و آمریکا شباهت دارد و و دانشجویان برای تحصیل پزشکی باید در ابتدا در یکی از رشته های مربوط به پزشکی مانند زیست، شیمی و .... دوره ی لیسانس را طی کرده و سپس تقاضای ورود به رشته ی پزشکی را داشته باشند.

مدت زمان و هزینه ی تحصیل پزشکی در دبی

مدت زمان تحصیل پزشکی در دبی یک دوره ی 6 ساله است و همانطور که در بالا اشاره شد تحصیل در رشته پزشکی در دبی به دلیل ارئه ی امکانات آموزشی بسیار پیشرفته هزینه ی سنگینی دارد که بسته به دانشگاه انتخابی این هزینه متغیر است، اما حدود هزینه ی تحصیل سالیانه 40 هزار دلار آمریکا می باشد.

معرفی تعدادی از بهترین دانشگاه های پزشکی دبی

دانشگاه علوم پزشکی خلیج

کالج پزشکی دبی

دانشگاه علوم پزشکی و سلامت راس الخیمه

دانشگاه پزشکی سلامت عمومی هاروارد

شما میتوانید با مراجعه به بخش تحصیل دندانپزشکی در امارات از اطلاعات بیشتر در زمینه ی تحصیل پزشکی در خارج از کشور برخوردار شوید.

برای دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص راه های مهاجرتی به دبی، اخذ ویزای تحصیلی، تحصیل پزشکی در دبی و آشنایی هر چه بیشتر با دانشگاه های کشورهای عربی می توانید با شماره های موسسه بین المللی راد تماس گرفته و از مشاوره رایگان تلفنی با مشاورین متخصص در این زمینه بهره مند شوید.

نظرات کاربران
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :