تحصیل رشته های پزشکی

10 / 10
از 2 کاربر

تحصیل پزشکی در خارج از کشور

تحصیل پزشکی در خارج از کشور در هر سال افراد بسیاری را به خود جذب میکند؛ تحصیل در رشته های پزشکی و دندانپزشکی و یا داروسازی همواره بازار بسیار گسترده ای در کشور ما داشته است، اما تمایل به استفاده از امکانات تحصیلی بهتر، دانشگاه های با رنکینگ بالاتر و یا ناتوانی در قبولی کنکور رشته های پزشکی در ایران بسیاری از متقاضیان را علاقه مند به اخذ پذیرش از دانشگاه های خارج از کشور در کشورهای اروپایی ، آسیایی، کانادا و ... میکند. طبیعتاً تحصیل در دانشگاه های معتبر، با هزینه تحصیل کم و حتی بدون مدرک زبان بیشترین متقاضی را داشته است.(تحصیل پزشکی در خارج از کشور)

تحصیل پزشکی

شرایط تحصیل در رشته های پزشکی در خارج از کشور

برای تحصیل پزشکی در خارج از کشور چند نکته را باید در نظر گرفت:نکته اول این است که، رشته های پزشکی، رشته ای درگیر با جان و حیات انسان ها میباشد؛ به همین دلیل هم تحصیل در این رشته در اکثر کشورها مستلزم قبولی در آزمون ورودی این رشته در دانشگاه ها میباشد. بیشتر کشورها به دلیل حساسیت این رشته آزمون های ورودی را به منظور جذب افراد علاقه مند و کوشا در نظر گرفته اند. نکته بسیار مهم دیگر برای تحصیل در رشته های پزشکی معتبر بودن این دانشگاه ها برای ادامه تحصیل و یا کار در کشور دیگر میباشد. بدین معنی که، برای تحصیل در رشته های پزشکی در خارج از کشور باید کشور و دانشگاهی را در نظر گرفت (تحصیل پزشکی در خارج از کشور) که مورد تأیید وزارت بهداشت در ایران  باشد تا دانشجو برای ادامه تحصیل و یا پیدا کردن کار در آن رشته به مشکل برنخورد. برای مثال در حال حاضر بسیاری از دانشگاه های فیلیپن و مالزی مورد تأیید ایران نیستند.

زبان تحصیل در رشته های پزشکی

تحصیل در رشته های پزشکی در بیشتر کشورهای دنیا به زبان اصلی آن کشور برگزار میشود؛ البته امکان تحصیل پزشکی به زبان انگلیسی در کشورهای انگلیسی زبان هم چون کانادا و انگلیس و استرالیا و یا کشورهای غیر انگلیسی زبان چون روسیه، مجارستان و چک امکان پذیر میباشد.(تحصیل پزشکی در خارج از کشور)

هزینه تحصیل در رشته های پزشکی در خارج از کشور

هزینه تحصیل در رشته های پزشکی و دندانپزشکی معمولاً نسبت به رشته های دیگر بیشتر میباشد.

برای مثال علاقه مندان تحصیل در رشته های پزشکی در روسیه بعد از گذراندن دوره پادفک و قبولی در آزمون ورودی وارد تحصیل در رشته های پزشکی میشوند. در ضمن تحصیل در رشته های پزشکی در کشوری چون روسیه به زبان های انگلیسی و روسی امکان پذیر میباشد. هزینه تحصیل پزشکی در روسیه را میتوان حدود 5 هزار دلار در سال در نظر گرفت.(تحصیل پزشکی در خارج از کشور)

تحصیل در رشته های پزشکی در کشورهای اروپای غیر انگلیسی زبان مثل آلمان و نروژ و سوئد و... معمولاً به زبان خود آن کشورها برگزار میشود ومستلزم قبولی در آزمون ورودی آن ها است.

تحصیل در کشورهای اروپایی انگلیسی زبان یعنی انگلیس علی رغم هزینه تحصیل بالا، به دلیل کیفیت بالای تحصیل، امکان دریافت اقامت با تحصیل در کشور انگلیس و عدم نیاز به ارائه مدرک زبان برای متقاضیان زیر 18 سال و امکان گذارندن دوره های زبان در داخل این کشور همواره دانش آموزان و متقاضیان بسیاری را به خود جذب میکند؛ معمولاً دانش آموزان بعد از ورود به دوره های A level  و قبولی در آزمون ورودی رشته های پزشکی در انگلیس وارد دانشگاه های این کشور برای تحصیل پزشکی میشوند.(تحصیل پزشکی در خارج از کشور)

تحصیل در کشوری چون کانادا ابتدا مستلزم تحصیل در رشته های علوم پایه در این کشور و بعد از آن قبولی در آزمون M cat  و سپس تحصیل در رشته های پزشکی در این کشور میباشد.

برای دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص تحصیل رشته های پزشکی در انگلستان، کانادا، کشورهای آسیایی و اروپایی از طریق تماس با شماره تلفن های مؤسسه بین المللی راد از مشاوره تخصصی کارشناسان ما بهره مند شوید.

نظرات کاربران
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :