تحصیل دندانپزشکی در نروژ

10 / 10
از 1 کاربر

تحصیل دندانپزشکی در نروژ

موقعیت جغرافیایی نروژ به گونه ای است که از نظر اقلیمی به دو بخش شمالی و جنوبی تقسیم می شود، این کشور در بین کشورهای اروپایی ششمین کشور بزرگ محسوب می شود اما از نظر جمعیتی با  پنج میلیون نفر جمعیت جزء کشورهای کم جمعیت است.

تحصیل دندانپزشکی در نروژ

در واقع نروژ یکی از کشورهای اتحادیه اروپا و جزو کشورهای اسکاندیناوی می باشد. شبه جزیره ی اسکاندیناوی در شمال اروپا قرار دارد و شامل چند کشور از جمله: دانمارک، نروژ، سوئد و فنلاند و همچنین جزایر فارو و ایسلند است.

این کشورها از لحاظ امکانات رفاهی جزء کشورهای مطرح جهان هستند و در نتیجه جزء اولین گزینه های انتخابی برای مهاجرت هستند.

نروژ کشوری امن و آسان برای تجارت است در ”شاخص انجام کسب و کار” در بین 189 کشور در رتبه 9 قرار گرفته است و در گزارش سازمان شفافیت بین­ الملل، از میان 177 کشور در رتبه 5 شاخص جهانی  احساس فساد قرار دارد.

نروژ کشور فوق پیشرفته و مدرنی است که اقتصاد محدود اما قدرتمندی دارد. آمار بیکاری در این کشور حدود 4 درصد است و سطح درآمد مردم تقریبا به یک اندازه و هماهنگ است.

با توجه به دلایلی که عنوان شد بسیلاری از افراد نروژ را به عنوان مقد مهاجرتی خود انتخاب می کنند و از راه های ورود به این کشور می توان به: اخذ ویزای کاری, اخذ ویزای ازدواج, اخذ ویزای سرمایه گذاری و اخذ ویزای توریستی اشاره کرد و از آنجا که تعداد زیادی از افراد در سراسر دنیا رویای تحصیل در رشته های پزشکی و دندانپزشکی را در سر دارند، در این نوشتار قصد داریم به بررسی مزایای تحصیل در نروژ، شرایط تحصیل دندانپزشکی در نروژ و معرفی تعدادی از دانشگاه های این کشور بپردازیم.

مزایای تحصیل در نروژ

امکان تحصیل رایگان برای دانشجویان خارجی در این کشور وجود دارد

اعتبار دانشگاه های این کشور از نظر وزارت علوم و وزارت بهداشت ایران

امکان کار در حین تحصیل برای دانشجویان

کیفیت بالای سیستم آموزشی و تحصیلی این کشور

امکان تحصیل در کشوری با امنیت بالای اجتماعی

شرایط تحصیل دندانپزشکی در نروژ

متقاضیانی که خواهان اخذ پذیرش در رشته ی دندانپزشکی هستد بایستی دارای مدرک دیپلم از رشته های ریاضی و تجربی باشند.

پذیرش تحصیلی برای دانشگاه های نروژ فقط یک بار در سال است و متقاضیان تحصیل دندانپزشکی بایستی قبل از اخذ پذیرش از دانشگاه های این کشور یک دوره ی دو ساله را در کالج های این کشور به منظور آشنایی با دروس پیش نیاز این رشته بگذرانند. پس از گذراندن این دوره نیز بایستی در آزمون ورودی دانشگاه شرکت کرده و در صورت موفقیت در این ازمون برای ورود به دانشگاه اقدام کنند.

تحصیل به زبان اصلی در دانشگاه های نروژ به صورت رایگان است و برای تحصیل به زبان انگلیسی شخص بایستی مدرک زبان انگلیسی ارائه کند.

مدت زمان و هزینه ی تحصیل دندانپزشکی در نروژ

مدت زمان تحصیل دندانپزشکی در نروژ یک دوره ی پنج ساله است و دانشجویان پس از اتمام تحصیلات و گذراندن یک دوره ی هجده ماهه ی کارآموزی در نروژ، می توانند در بیمارستان ها و کلینیک ها مشغول به کار شوند.

همانطور که قبلا اشاره شد سیستم آموزشی در نروژ به گونه ای است که از دانشجویان  در هیچ کدام از مقاطع تحصیلی هزینه ای دریافت نمی کند و فقط مبلغی در حدود 400 تا 700 کرون بابت ثبت نام دریافت می کند.

معرفی دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت

دانشگاه اسلو

دانشگاه برگن

دانشگاه علوم نروژ

دانشگاه علم و صنعت نروژ

شما میتوانید با مراجعه به قسمت های تحصیل پزشکی در نروژ، کار پیراپزشکان در نروژ از اطلاعات بیشتری در زمینه ی تحصیل پزشکی در خارج از کشور برخوردار شوید.

برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره ی اخذ پذیرش تحصیلی نروژ، تحصیل دندانپزشکی در نروژ و آشنایی هر چه بیشتر با دانشگاه های این کشور می توانید با شماره های موسسه بین المللی راد تماس گرفته و از مشاوره ی رایگان تلفنی با مشاورین متخصص در این زمینه بهره مند شوید.

نظرات کاربران
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :