تحصیل دندانپزشکی در فنلاند

10 / 10
از 1 کاربر

تحصیل دندانپزشکی در فنلاند

فنلاند کشوری واقع شده در شمال اروپا با جمعیتی در حدود 5.5 میلیون نفر است. پایتخت این کشور هلسینکی ست که حدود یک میلیون نفر از جمعیت فنلاند در این شهر ساکن هستند.

تحصیل دندانپزشکی در فنلاند

این کشور دارای ثبات اقتصادی و سیاسی است است و مردم این کشور دغدغه ای در فضای معیشتی احساس نمی کنند، همچنین مردم این کشور زبان انگلیسی را به راحتی صحبت می کنند و کیفیت زندگی بالا در این کشور باعث شده که افراد زیادی تمایل داشته باشند که به این کشور مهاجرت کنند.

کشور فنلاند عضو اتحادیه اروپا می باشد و از شرق با روسیه، از شمال با نروژ، از جنوب با استونی و از غرب با سوئد همسایه است.

کشور فنلاند دارای یکی از بهترین و با کیفیت ترین سیستم های آموزشی در دنیاست و در سال 2012 سیستم آموزشی این کشور بهترین سیستم آموزشی دنیا معرفی شد و برای تحصیل در این کشور نیازی به دانستن زبان فنلاندی نیست و بیش از 300 رشته در دانشگاه های این کشور به زبان انگلیسی تدریس می شوند.

از راه های مهجرت به این کشور می توان به : اخذ ویزای کاری, اخذ ویزای سرمایه گذاری, اخذ ویزای ازدواج و اخذ ویزای تحصیلی اشاره کرد و از آنجا که تعداد زیادی از افراد در سراسر دنیا مایل هستند تا در رشته ی دندانپزشکی تحصیل کنند و آینده ای درخشان را برای خود بسازند در نوشتار قصد داریم به توضیح مزایای تحصیل در فنلاند و همچنین شرایط تحصیل دندانپزشکی در فنلاند بپردازیم.

مزایای تحصیل در فنلاند

امکان تحصیل به زبان انگلیسی در دانشگاه های این کشور

اجازه ی کار پاره وقت در زمان تحصیل برای دانشجویان

امکان دریافت اقامت پس از اتمام تحصیلات در یک کشور مرفه

امکان تحصیل در دانشگاه هایی با کیفیت بالا و مورد تایید وزارت علوم و بهداشت

امکان دریافت ویزای شینگن و سفر به دیگر کشورهای اروپایی

شرایط تحصیل دندانپزشکی فنلاند

در ابتدا متقاضیان ادامه تحصیل در رشته ی دندانپزشکی بایستی مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی خود را در رشته ی تجربی ارائه دهند.ازنکات منفی در خصوص تحصیل در رشته ی دندانپزشکی در این کشور این است که زبان تحصیل در رشته ی دندانپزشکی زبان فنلاندی است و متقاضی می بایست برای اخذ پذیرش دارای مدرک زبان فنلاندی باشد.

پس از ارائه ی مدارک ذکر شده متقاضی باید یک دوره ی پری مدیکال را در کالج های این کشور گذارنده و سپس  در آزمون ورودی مشخص شده شرکت کند که این آزمون هر ساله در ماه می برگزار می شود.

مدت زمان و هزینه ی تحصیل دندانپزشکی در فنلاند

مدت زمان تحصیل در رشته ی دندانپزشکی یک دوره ی پنج ساله است و هزینه ی تحصیل در این رشته بسته به دانشگاه انتخابی فرد متغیر است اما به طور میانگین هزینه ی تحصیل در رشته ی دندانپزشکی در فنلاند سالیانه حدود 8 تا 15 هزار یورو است.

 

معرفی دانشگاه مورد تایید وزارت بهداشت فنلاند

دانشگاه هلسینکی

دانشگاه اولو

دانشگاه تورکو

دانشگاه تامپر

دانشگاه فنلاند شرقی

لازم به ذکر است که شما میتوانید با مراجعه به قسمت تحصیل پزشکی در فنلاند از اطلاعات بیشتری در زمینه ی تحصیل پزشکی در خارج از کشور برخوردار شوید.

برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره ی اخذ پذیرش تحصیلی کشور فنلاند و شرایط تحصیل دندانپزشکی در فنلاند می توانید با شماره های موسسه بین المللی راد تماس گرفته و از مشاوره ی رایگان تلفنی با مشاورین متخصص در این زمینه بهره مند شوید.

نظرات کاربران
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :