تحصیل دندانپزشکی در سوئیس

9 / 10
از 2 کاربر

تحصیل دندانپزشکی در سوئیس

آمارهای انتشار یافته در سالهای اخیر نشان می دهند که کشور سوئیس سومین کشور مهاجر پذیر شناخته شده و از نقطه نظر رفاه اجتماعی دومین کشور می باشد. سوئیس یک کشور کوچک اماشناخته شده در قلب اروپاست و از جنوب با ایتالیا، از شمال با آلمان، از غرب با فرانسه و از شرق با کشور اتریش همسایه است. سوئیس یکی از امن ترین کشورهای دنیا برای زندگی ست و میزان جرم و جنایت در این کشور بسیار کم است در واقع باید به این نکته اشار کرد که این کشور علاوه بر ایمن بودن یکی از پایدارترین دموکراسی های جهان را دارد. یکی از دلایل رایج افراد برای مهاجرت بحث کار می باشد که اگر فردی به دنبال پیشروی در بازار کار است سوئیس می تواند یکی از بهترین انتخاب ها باشد زیرا که میزان حقوق در این کشور گاها دو تا سه برابر کشورهای اروپایی دیگر در نقش های شغلی مشابه است. از دلایل مهم دیگر برای مهاجرت به سوئیس می توان به سیستم آموزشی قوی در این کشور اشاره کرد که این موضوع بسیاری از مشتاقان تحصیل را همه ساله به خود جذب می کند. از راه های ورود به این کشور می توان به اخذ ویزای کاری، اخذ ویزای ازدواج، اخذ ویزای سرمایه گذاری و اخذ ویزای تحصیلی اشاره کرد که ما در متن زیر به مزایا و شرایط تحصیل در رشته ی دندانپزشکی در این کشور می پردازیم.

 تحصیل دندانپزشکی در سوئیس

مزایای تحصیل دندانپزشکی در سوئیس

امکان استفاده از بیمه ی تحصیلی در زمان تحصیل

امکان زندگی و تحصیل در محیط چند فرهنگی

امکان استفاده از بورسیه و فرصت های تحصیلی مناسب برای دانشجویان بین المللی

تحصیل در معتبرترین دانشگاه های پزشکی و دندانپزشکی

اعتبار بالای مدارک تحصیلی

شرایط تحصیل دندانپزشکی در سوئیس

تحصیل در رشته ی دندانپزشکی در سوئیس شبیه به بسیاری از کشورهای دیگر در ایالت متحده و اروپا است و همچنین یک آزمون ورودی برای این رشته وجود دارد. در زمانی که دانشجو از مدارس یا دانشگاه های دندانپزشکی فارغ التحصیل می شود باید آزمون مربوط به صدور مجوز دندانپزشکی را پاس کرده تا مجاز به کار کردن باشد و گروهی دیگر از دانشجویان پس از فارغ التحصیلی به دنبال برنامه های کار آموزی یک تا دو ساله می روند تا در یک رشته ی تخصصی مانند ارتدونسی یا جراحی دهان مهارت پیدا کنند. باید به این نکته توجه داشت که تحصیل در سوئیس به زبان آلمانی و در بعضی دانشگا ها به زبان انگلیسی امکان پذیر است داشتن مدرک زبان آلمانی b2 برای پذیرش در دانشگاه های آلمانی زمان مهم می باشد.

مدت و هزینه ی تحصیل دندانپزشکی در سوئیس

تحصیل در رشته ی دندانپزشکی معمولا چهار تا پنج سال طول می کشد که در دو سال ابتدایی دانشجویان مطالب مرتبط به علوم پزشکی و دندانپزشکی را مطالعه می کنند و در دو سال نهایی به مطالعات و تمرینهای بالینی می پردازند. هزینه ی تحصیل با توجه به دانشگاه انتخابی متغیر است اما به طور میانگین برای تحصیل در رشته های مرتبط به پزشکی هزینه ی تحصیل سالیانه حدودا 16000 یورو می باشد.

معرفی تعدادی از دانشگاه ها مورد تایید وزارت بهداشت سوئیس

دانشگاه زوریخ University of Zurich متوسط هزینه ی زندگی در این شهر بین 1650تا 2200 یورو

دانشگاه برن University of Bern متوسط هزینه ی زندگی حدودا 1600 یورو

دانشگاه باسل University of Baselمتوسط هزینه ی زندگی بین 1400 تا 2000 یورو

شما میتوانی با مراجعه به بخش تحصیل پزشکی در سوئد از اطلاعات کاملتری در زمینه ی تحصیل پزشکی در خارج از ایران برخوردار شوید.

برای به دست آوردن اطلاعات بیشتر در خصوص تحصیل رشته دندانپزشکی در سوئیس از طریق شماره تلفن های موسسه از مشاوره تلفنی و تخصصی مشاورین موسسه بین المللی راد بهره مند شوید.

نظرات کاربران
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :