021-44124850

کار پیراپزشکان در نروژ

9 / 10
از 2 کاربر

مهاجرت پیراپزشکان به نروژ  و شرایط اخذ ویزای کار پیراپزشکان در نروژ گزینه‌ای است که کارکنان کادر درمان زمان مهاجرت به آن فکر میکنند. آشنایی با شرایط معادل سازی مدارک کار پیراپزشکان در نروژ و همچنین مدارک لازم برای کار پیراپزشکان در نروژ برای متقاضیان مهاجرت به این کشور نیز خالی از لطف نمیباشد. 

نروژ کشوری بسیار زیبا واقع شده در شمال اروپاست و در شبه جزیره اسکاندینانوی قرار دارد. نروژ به دلیل دارا بودن ذخایر زیادی از نفت و گاز کشوری ثروتمند است که در غرب سوئد واقع شده و در سال 2017 به عنوان شادترینن کشور دنیا شناخته شده است به همین دلیل نروژ مقصد بسیاری از مهاجرین از سراسر جهان است و از را های ورود و مهاجرت به این کشور می توان به مهاجرت تحصیلی، مهاجرت از طریق سرمایه گذذاری، مهاجرت از طریق ویزای ازدواج و مهاجرت کاری اشاره کرد که در این نوشتار به توضیح شرایط مهاجرت پیراپزشکان به نروژ  و کار پیراپزشکان در نروژ می پردازیم.

کار پیراپزشکان در نروژ

مهاجرت پیراپزشکان به نروژ

در بسیاری از کشورها برای گروهی از مشاغل خاص به مجوز رسمی کار (authorization) از سوی سازمانهای دولتی خاص مورد نیاز هست. کشور نروژ در سالهای اخیر با کمبود نیروی انسانی در گروه پیراپزشکی مواجه است و همانطور که اشاره شد متقاضیان کار در این بخش بایستی مجوز رسمی کار را از سوی سازمانهای مربوطه دریافت کنند که این مساله ی پروسه ای مشکل است چرا که دانش آموختگان گروه پیراپزشکی که به طور مثال در ایران تحصیل کرده اند نمی توانند به طور مستقیم در همان رده ی شغلی و تحصیلی فعالیت کنند بلکه بایستی تمامی مراحل مربوط به مجوز کار را طی کنندتا بتوانند در مراکز درمانی نروژ مشغول به کار پیراپزشکی شوند.

از آنجایی که کار پیراپزشکان در نروژ مستقیما با جان بیماران در ارتباط است مهم ترین مساله ای که باید عنوان شود بحث معادلسازی مدارک می باشد و هر کشوری برای جذب گروه پیراپزشکانی که در کشوری خارجی تحصیل کرده اند، پروسه ی مخصوص به خود را در نظر گرفته است که پروسه در کشورهای مختلف معمولا شامل آزمون های تئوری و عملی و همچنین یک دوره ی بیمارستانی یا اصطلاحا دوره ی کارورزی می باشد

مهاجرت پیراپزشکان به نروژ

شرایط کار پیراپزشکان در نروژ

برای معادلسازی مدارک در مرحله ی اول بایستی مدارک متقاضی کار پیراپزشکان در نروژ برای سازمان سلامت و بهداشت نروژ ارسال شود و مورد ارزیابی قرار بگیرد تا در نهاین پروسه ی معادلسازی مدارک انجام شودکه به طور معمول بررسی مدارک توسط سازمان مربوطه به طور متوسط 6 تا 8 ماه به طول می انجامد

در مرحله بعدی دریافت مجوز کاری برای گروه پیراپزشکی در نروژ در صورت موفقیت در مرحله اول، ارائه مدرک زبان نروژی در حد B2  و همچنین گذراندن دوره های آموزشی در بیمارستانها و کلینکهای این کشور برای کار پیراپزشکان در نروژ الزامی میباشد

باید خاطر نشان کنیم که دوره آموزشی در نروژ حدود 6 ماه تا یک سال میباشد؛ و کشور نروژ نیز برای گذراندن این دوره ها و همچنین ارائه مدرک زبان زمانی در حدود نهایتا 3 سال را در نظر گرفته است.

لازم به ذکر میباشد که گروه پیراپزشکان همانند پزشکان بدین علت که ارتباط مستقیم با افراد بیمار دارند میبایستی حتما مهارت زبان آنان در سطح قابل قبول باشد تا بتوانند به راحتی با بیماران ارتباط برقرار نمایند. به این منظور شخص ملزم به ارایه مدرک زبان B2   میباشد.

بعد از تایید مدارک و ارائه ی مدرک زبان و دریافت ویزا متقاضیان بایستی دوره های آموزشی که سازمان سلامت و بهداشت نروژ در نظر گرفته است را پشت سر گذاشته و پس از اتمام این دوره ها در آزمونی که به صورت کتبی و عملی برگزار می شود شرکت کنند که این آزمون ها معمولا دو تا سه بار درسال برگزار می شود و در نهایت پس از موفقیت در این مراحل می توانند برای کار در بیمارستان ها و کلینیک های این کشور اقدام کنند.

برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره ی مهاجرت گروه پیراپزشکی به نروژ، کار پیراپزشکان در نروژ و نحوه ی معادل سازی مدارک و اخذ ویزای کار پیراپزشکان در نروژ می توانید با شماره های موسسه بین المللی راد تماس گرفته و از مشاوره ی رایگان تلفنی با مشاورین متخصص در این زمینه بهره مند شوید.

ارسال نظر و نظرات ثبت شده