کار پزشکان در هلند

10 / 10
از 3 کاربر

کار پزشکان در هلند

کار پزشکان در هلند،ثبت نام مدارک پزشکی در هلند،معادل سازی مدارک پزشکی در هلند و کار پزشکان در هلنند همچنین توضیحاتی کلی درباره ی کشور هلند و اخذ ویزای کار کشور هلند مواردی هستند که در این مقاله به آنها اشاره شده است. در ادامه مطلب زیر با عنوان کار پزشکان در هلند همراه ما باشید.

کشور هلند یکی از کشورهای اروپایی هست که رفاه اجتماعی بالایی دارد و بسیاری از افراد خواستار مهاجرت به این کشور هستند. پزشکان نیز از جمله افراد علاقه مند به مهاجرت به  هلند میباشند. بسیاری از فارغ التحصیلان پزشکی در ایران و یا کشورهای دیگر که در ایران مشغول به کار هستند در مورد مهاجرت به هلند جهت ادامه تجصیل و اخذ پذیرش در دوره های تخصصی و همچنین در مورد مهاجرت به هلند جهت کار و طبابت در هلند سوالاتی را مطرح مینمایند. در این نوشتار قصد داریم که در مورد مهاجرت پزشکان به هلند و کار پزشکان در هلند توضیحاتی را ارائه نماییم.

کار پزشکان در هلند

کار پزشکان در هلند

در ابتدا باید بگوییم که تحصیل پزشکی در کشور هلند به طور متوسط 5.5 سال به طول می انجامد و یکی از 50 دانشگاه برتر دنیا در آموزش پزشکی دانشگاه آمستردام هلند میباشد. افرادی که از دانشگاه پزشکی در هلند فارغ التحصیل میشوند و مدرک پزشکی خود را دریافت مینمایند، جهت تحصیل در یکی از رشته های تخصصی پزشکی، معمولا در یک بیمارستان مخصوص به کار خود در زمینه مراقبت های پزشکی مشغول به کار می شوند. پس از بدست آوردن برخی از تجربه ها، از طرف بیمارستان برای گذراندن یک دوره کارآموزی در تخصص مورد نظر دعوت می شوند.(کار پزشکان در هلند)

برای پزشکان خارجی شرکت در دوره های تخصصی معمولا با محدودیت بسیاری همراه است. بدین صورت است که قوانین معمولا محدود کننده میباشد. اگر یک پزشک خارجی قصد شرکت در دوره های تخصصی را داشته باشد معمولا میبایستی در ابتدا مدرک پزشکی عمومی خود را به تایید برساند . بدین منظور شخص متقاضی باید در سازمان  BIG register ثبت نام نماید. هنگامی که متقاضی مدارک پزشکی خود را ارایه نماید، مدارک تحصیلات پزشکی توسط کمیه ثبت نام متخصصان پزشکی (MSRC)  و انجمن پزشکی هلند (KNMG) بررسی میگردد، و بسته به شرایط تحصیلات گذرانده شده توسط متقاضی، دوره های تکمیلی برای وی در نظر گرفته میشود. معمولا برای پزشکان ایرانی به طور متوسط دوره های سه ساله جهت گذراندن دوره های تکمیلی در نظر گرفته میشود. این در حالی میباشد که قبل از ورود به دوره های تکمیلی متقاضی میبایستی مدرک زبان خود را ارایه نماید.(کار پزشکان در هلند)

برای ثبت نام مدارک پزشکی خود در هلند میتوانید به سایت زیر مراجعه نمایید.
https://english.bigregister.nl/foreign-diploma

به طور کلی باید بگوییم که این سایت برای تایید اعتبار یا معادل سازی مدارک خارجی در رشته های زیر در کشور هلند میباشد.

  • داروسازی
  • پزشکی
  • دندان پزشکی
  • فیزیوتراپی
  • مامایی
  • پرستاری

برای ثبت نام در BIG شخص علاوه بر داشتن مدارک باید پروانه و صلاحیت کاری نیز داشته باشد و تمامی مدارک توسط وزارت بهداشت و رفاه و ورزش هلند Ministry of Health, Welfare and Sport بررسی میگردد.

در صورتیکه شخص متقاضی مدرک زبان خود را ارایه نماید و مدارک خود را نیز معادل سازی نماید برای دریافت اجازه طبابت متقاضی میبایستی حتما اقامت هلند را به دست آورده باشد، و این در حالی هست که بسیاری از متقاضیان اقامت هلند را ندارند و نتیجه این میباشد که مجوز کاری به آنان داده نمیشود. مگر این که شخص متقاضی از راه دیگر و به روش دیگری مانند ازدواج و .... بتواند اقامت هلند را کسب نماید. (کار پزشکان در هلند)

لازم به توجه است است که شما میتوانید با مراجعه به قسمت های تحصیل پزشکی در هلند و همچنین تحصیل دندانپزشکی در هلند از اطلاعات کامل تر و جامع تری در زمینه ی تحصیل پزشکی در خارج از کشور برخوردار شوید.

برای اطلاعات بیشتر در مورد مهاجرت به هلند و معادل سازی مدارک پزشکی در هلند و کار پزشکان در هلند و یا کشورهای دیگر میتوانید با مشاورین موسسه تماس بگیرید و از مشاوره رایگان تلفنی آنان بهره مند شوید.

 

نظرات کاربران
سپيده : سلام
0 0
سلام وقت بخير. من مدرك پزشكى دارم اما هنوز ايران نظام نگرفتم. دندانپزشكى از خارج از كشور. از فيليپين. ميشه راهنمايى بفرماييد كه مبشه در big reg ثبت نام بكنم يا خبر. ممنونم
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :