021-44124850

کار پزشکان در دانمارک

9 / 10
از 80 کاربر

دانمارک یکی از کشورهای حوزه نوردیک و اسکاندیناوی هست. کشور دانمارک از نظر آب و هوایی بهترین کشور اسکاندیناوی میباشد. کشور دانمارک جزو کشورهایی میباشد که به دلیل کمبود نیروی پزشکی در این کشور، نیروهای پزشکی سایر کشورها را با شرایط خوب جذب میکنند. اداره بهداشت دانمارک اعلام کرده است که تا سال 2020 میبایستی 5600 نیروی پزشکی را جذب کند و این در حالی هست که  این نیروی مورد احتیاج تا سال 2020 (زمان درج این مقاله آخر نوامبر 2018 میباشد.) از دانشگاه های این کشور تامین نخواهد شد. بنابراین کشور دانمارک برای جذب پزشکان برنامه خاصی را در نظر گرفته است.

در این نوشتار قصد داریم در مورد شرایط مهاجرت پزشکان به دانمارک و کار پزشکان در دانمارک توضیحاتی را ارایه نماییم.

کار پزشکان در دانمارک

مهاجرت پزشکان به دانمارک

همان طور که در نوشتارهای قبلی قید شده است، هر پزشکی که از دانشگاه های یک کشور فارغ التحصیل شده باشد و در کشور دیگری قصد ادامه تحصیل و یا کار داشته باشد، میبایستی در کشور ثانی مدارک خود را به تایید سازمان های مربوطه در آن کشور برساند. همان طور که در نوشتارهای قبلی ذکر شد، برای معادل سازی مدارک پزشکان در دانمارک باید چند نکته رعایت شود. اول این که شخص به زبان کشور مد نظر مسلط باشد و دوم پروسه معادل سازی مدارک را طی نماید.

بنابراین اولین نکته ای که باید در نظر گرفت زبان کشور دانمارک میباشد،(مهاجرت پزشکان به دانمارک) همان طور که گفته شد، کشور دانمارک برای جذب پزشکان به این کشور تمعیدات خاصی در نظر گرفته است. بدین صورت که شخصی که متقاضی کار در دانمارک میباشد، ابتدا در دانمارک باید زبان دانمارکی را بیاموزد. زبان آموزی در دانمارک در مراکز آموزش زبان به صورت تقریبا رایگان ارایه میگردد. و زمانی که برای این منظور (برای آموزش زبان دانمارکی در دانمارک) در نظر گرفته شده است دو سال میباشد. البته شخص به طور میانگین میتواند در مدت یک سال و سه ماه زبان دانمارکی را بیاموزد. سطح مورد نیاز زبان دانمارکی برای یک پزشک جهت معادل سازی مدارک  او در دانمارک  سطح 3 یا DANSK3  میباشد. سطح زبان 3 دانمارکی سطحی هست که شخص میتواند به راحتی قادر به صحبت کردن باشد، و ارتباط مورد نیاز را برقرار نماید.

لازم به ذکر میباشد که سیستم زبان آموزی در دانمارک به گونه ای میباشد که برای رسیدن به سطح 3 زبان دانمارکی شخص میبایستی، 5 دوره کلاس یا ماژول (مدول) را طی نماید. دوره های زبان دانمارکی معمولا در مدارس زبان که وابسته به شهرداری هر شهر میباشد برگزار میشود. پزشکان معمولا مدول 1 و مدول 2 و مدول 3 را در مدارس زبان طی میکنند و بعد از آن در کلاسهای زبان خاصی که در بیمارستانها برگزار میشود، شرکت مینمایند.
پیشنهاد میکنیم برای مشاوره در مورد چگونگی برگزاری کلاسهای زبان در دانمارک و سطوح زبان دانمارکی مورد نیاز برای پزشکان در دانمارک از مشاورین تخصصی موسسه مشاوره دریافت نمایید.

بعد از آموزش زبان دانمارکی شخص میبایستی در آزمونی که از علوم پزشکی برگزار میگردد شرکت نماید. این آزمون به طور معمول در هر سال دو یا سه بار برگزار میگردد.(کار پزشکان در دانمارک) تاریخ های برگزاری امتحانات معمولا در ابتدای سال اعلام میگردد. بسیاری از پزشکان در مورد سطح این امتحان کنجکاو میباشند، که باید گفته شود سطح این امتحان برای پزشکان ایرانی بسیار ساده میباشد و پزشکان ایرانی به سادگی این امتحان را میگذرانند. پس از موفق شدن در امتحان شخص میبایستی دوره 6 ماهه تا یک ساله دروه کارورزی و آموزشی در دانمارک شرکت نمایند، لازم به ذکر میباشد که این دوره در واقع یک دوره کاری محسوب میشود و حقوقی برای پزشکان در نظر گرفته میشود که حقوق نسبتا خوبی میباشد.

پس از طی دوره آموزشی پزشکان میتوانند مدارک تایید شده پزشکی خود را از اداره بهداشت دانمارک دریافت نمایند و وارد بازار کار دانمارک شوند

یک پزشک در دانمارک (کار پزشکان در دانمارک) میتواند هم در بیمارستان ها و کلینیک های دولتی و هم خصوصی مشغول به کار شود.

مراحلی که گفته شد برای کار پزشکان عمومی در دانمارک میباشد. بسیاری از پزشکان متخصص نیز در مورد کار در دانمارک سوالاتی دارند که در ادامه مطلب به آن میپردازیم.

 

کار پزشکان در دانمارک (متخصصان)

خوشبختانه دانمارک بر خلاف کشورهای انگلیسی زبان بسیاری از رشته های تخصصی پزشکان ایرانی را قبول دارد و پزشکان متخصص نیز میتوانند از این فرصت ایجاد شده استفاده نمایند.

برای مشاوره در مورد رشته های تخصصی مورد قبول در دانمارک میتوانید با مشاورین موسسه تماس گرفته و از مشاوره های آنان بهره مند شوید.

مراحل معادل سازی مدارک پزشکان متخصص در دانمارک نیز مانند پزشکان عمومی میباشد ولی با این تفاوت که برای به تایید رساندن مدارک تخصصی معمولا دوره های کارورزی طولانی تر و گاها با امتحانی نیز به همراه میباشد. دوره های کاروزی برای پزشکان متخصص در دانمارک معمولا 12 تا 18 ماه میباشد که البته با رشته تخصصی یک پزشک میتواند متفاوت باشد.

به نظر میرسد دانمارک کشور مناسبی برای یک پزشک عمومی و یا پزشک متخصص میباشد.

 

برای مشاوره بیشتر در مورد مهاجرت و کار پزشکان در دانمارک میتوانید با مشاورین موسسه تماس گرفته و از مشاوره های تخصصی مشاورین موسسه بهره مند شوید.

ثبت نظر
هنردخت شیروانی : جستجوی کار داروسازی
1 0
برای دکتر داروساز در کدام کشور ترجیحا انگلیسی زبان ، پیشنهاد شغلی هست ؟
مدیریت : پاسخ
0 0
سلام کشور های انگلیسی زبان از طریق ویزای skill worker قابل انجام هست و ویزای کاری به ورت مستقیم ندارد و در بین کشور های اروپایی برای نروژ شانس وجود دارد اما شرایطش سخت هست.
رضا دادگر : اجازه کار همسر
0 0
سلام، همسرم اجازه کار داره تو زمان معادل سازی؟
مدیریت : پاسخ
0 0
سلام روز بخیر، بله در حین پروسه معادل سازی همسر اجازه کار تمام وقت داره
نسیم : سلام
0 0
چرا اکثر پزشکا به دانمارک مهاجرت میکنن؟
مدیریت : پاسخ
0 0
سلام، از سال 2016 دانمارک یه ویزای کاری سه ساله مختص کادر درمان در نظر گرفته و شرایط ورود و معادل سازی در دانمارک بسیار راحت‌تر از سایر کشورهای اروپایی هستش.
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :