کار پزشکان

10 / 10
از 3 کاربر

کار پزشکان  در خارج از کشور

در این مطلب قصد داریم  به شرایط کار پزشکان ونحوه اخذ ویزای کاری برای کار پزشکان در کشورهای اروپایی ،آمریکایی و کار پزشکان در استرالیا و همچنین کار پزشکان در کانادا بپردازیم . پزشکی جزو رشته هایی میباشد که در صورتیکه متقاضی قصد دریافت ویزای کاری را از هر کشوری داشته باشد با رشته های دیگر متفاوت میباشد. و شرایط دریافت مجوز کاری و اجازه طبابت از هر کشوری مستلزم گذراندن دوره هایی در آن کشور و امتحاناتی میباشد.(کار پزشکان) که البته سهولت و صعوبت امتحانات و دوره ها در کشورهای مختلف با یکدیگر متفاوت میباشد. بدین معنی که یک پزشک ایرانی نمیتواند با در دست داشتن پروانه طبابت خود  در یک کشور دیگر به کار و طبابت و یا ادامه تحصیل بپردازد و میبایستی که طبق قوانین پزشکی (کار پزشکان) در آن کشور اقدام نماید.

کار پزشکان

البته این موضوع برای تمام افرادی که از کشورهای مختلف هم اقدام میکنند به همین صورت است که باید اول شخص به زبان اصلی کشور مورد نظرتسلط کامل پیدا کند وسپس در امتحان دروس پزشکی کشور مورد نظر شرکت کرده ومراحل معادل سازی را طی کند ، از مراحل بعدی در بعضی از کشورها گذراندن دوره کار ورزی به مدت شش ماه تا یکسال میباشد که پس از گذراندن دوره ی کارورزی مدرکشان به طور کامل معادل سازی شده ومیتوانند جذب بازار کار ویا ادامه تحصیل در تخصص پزشکی شوند. (کار پزشکان) و قطعا علت این شرایط در کشورهای دیگر به خاطر حساسیت این رشته میباشد که با جان انسانها در ارتباط میباشد.

در نوشتارهای و مقالات این سایت  سعی کرده ایم تا در کشور مختلف اروپایی، آمریکا، کانادا و .... این روند را توضیح دهیم و نهایتا بهترین راه ها را برای ادامه تحصیل و کار پزشکان در خارج از کشور را پیشنهاد دهیم .


در بسیاری از کشورها تقریبا از نظر  ساختاری مراحل معادل سازی شبیه به هم میباشد ، البته سختی و یا آسانی پروسه معادل سازی در کشورهای مختلف متفاوت میباشد. ولی مسئله بسیار مهمی که وجود دارد و باید بدان توجه شود این است که پزشکان  (کار پزشکان) باید برای کشوری اقدام نمایند که  که اولا اعلام نیاز برای کار پزشکان و دندان پزشکان داشته باشد و دوم این که راهی برای ورود به کشور جهت  معادل سازی رشته های پزشکی و دندان پزشکی وجود داشته باشد. وگرنه باید از طریق ویزای دیگری مثل ویزای تحصیلی، ویزای ازدواج، ویزای سرمایه گذاری و...اقدام کرد تا وارد کشور مورد نظر شده وسپس برای معادل سازی مدارک اقدام نمود تا بعد از معادل سازی جذب بازار کار شوید.

برای دریافت اطلاعات بیشتر در رابطه با مهاجرت کاری پزشکان و کار پزشکان، تحصیل تخصص پزشکان و بهترین کشورها برای مهاجرت پزشکان با مشاورین ما در موسسه بین المللی راد تماس حاصل فرمایید.

نظرات کاربران
دکتر نیکزاد : سلام پزشک هستم میخاستم مشاوره کنم
0 0
نظر شما چیست ؟
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :