کار دندانپزشکان در کانادا

8 / 10
از 9 کاربر

کار دندانپزشکان در کانادا

کار دندانپزشکان در کانادا و اخذ اجازه ی کار دندانپزشکان در کانادا،مراحل مختلف پروسه معادل سازی مدارک برای کار پزشکان در کانادا و همچنین تمامی مواردی که لازم است در زمینه پروسه کار دندانپزشکان در کانادا را بدانید در این مطلب ذکر شده است. در ادامه این مقاله با عنوان کار دندانپزشکان در کانادا همراه ما باشید.

کشور کانادا از مهاجرپذیرترین کشورهای دنیا میباشد. سالیانه افراد بسیاری از کشورهای مختلف دنیا و حتی از کشورهای اروپایی برای کار و زندگی به کانادا مهاجرت میکنند.

کار دندانپزشکان در کانادا

کار دندانپزشکان در کانادا

کانادا با توجه به سیستم مهاجرپذیر خود و اینکه بخش اعظم جمعیت آن را مهاجرین خارجی تشکیل داده اند؛ همواره نیروی کار خود را از کشورهای خارجی جذب کرده است، جذب کارگران ماهر و نیمه ماهر حداقل در سال های قبل، از کشورهای مختلف دنیا با قوانین تقریباً ساده صورت میگرفت؛ کانادا هنوز هم در بخش های مختلف فنی و IT و گروه های پزشکی و پیراپزشکی نیروی کار خارجی جذب میکند؛ هر چند قوانین آن نسبت به گذشته کمی سخت تر شده و کشور کانادا در سال های اخیر بیشتر کارگران ماهر را جذب میکند.(کار دندانپزشکان در کانادا)

همانطور که ذکر شد، پزشکان ودندانپزشکان بسیاری از نقاط مختلف دنیا برای پیدا کردن اجازه کار و طبابت در کشور کانادا تلاش میکنند؛ هر چند نکته ای که در ابتدا بهتر است بیان کنیم ؛ پروسه دریافت اجازه کار برای پزشکان و دندانپزشکان در کانادا (کار دندانپزشکان در کانادا) پروسه ای تقریباً دشوار و پیچیده میباشد.  همانطور که در مطلب مربوطه به مهاجرت پزشکان به کانادا ذکر شد، دندانپزشکان نیز همانند پزشکان ملزم به گذارندن دوره های معادل سازی مدارک کشور کانادا هستند. چرا که رشته های پزشکی و دندانپزشکی رشته ای با حساسیت بالا برای کار در یک کشور خارجی میباشد و افرادی که در خارج از آن کشور تحصیل کرده اند باید مدارک خود را مورد ارزیابی و تأیید سازمان های مرتبط در ان کشور رسانده باشند؛ پروسه معادل سازی همراه با گذارندن دوره های کارورزی و آزمون های تئوری و عملی میباشد.(کار دندانپزشکان در کانادا)

در ادامه مراحل مختلف معادل سازی مدارک دندانپزشکان در کانادا را شرح میدهیم:

مرحله اول این کار عضویت در سایت NDEB میباشد. مدارک تحصیلی شخص ابتدا در این سایت آپلود میشود. بعد از بررسی مدارک توسط این سازمان کم و کسری مدارک و ایرادات به متقاضی اعلا میشود و پس از تأیید نهایی شخص میتواند در امتحان تئوری شرکت نماید. امتحان تئوری به نام The assessment of Fundamental Knowledge  معمولاً فقط یک بار در سال (عموماً در بهمن ماه) برگزار میشود و شخص فقط دو بار میتواند در این امتحان رد شود و بار سوم بار آخر میباشد. این امتحان شامل 2 مرحله در صبح و بعد از ظهر میباشد که شامل 150 سئوال است که باید در 3 ساعت جواب داده شود. متقاضی باید در این امتحان حداقل نمره بالای 75 بگیرد تا بتواند در امتحان عملی شرکت کند؛ البته راه دیگری هم وجود دارد و آن این که در دانشگاه برای یک دوره دو ساله پذیرش بگیرید که این کار معمولاً به نمره بالاتری  در این آزمون نیاز دارد؛ مثلاً دانشگاه تورنتو حداقل نمره 80 را قبول میکند. امتحان عملی سالی یک بار در دانشگاه های مختلف برگزار میشود و شامل یک بخش عملی و یک بخش تشخیص میباشد. دوره تکمیلی دندانپزشکان خارجی در دانشگاه های معدودی در کانادا برگزار میشود؛ دانشگاه های تورنتو، دانشگاه ونکوور، دانشگاه مانی توبا و دانشگاه وسترن انتاریو این دانشگاه ها هستند. مرحله آخر گذارندن آزمون Board است . بعد از گذارندن این آزمون و آزمون اخلاق پزشکی که در هر ایالتی متفاوت میباشد، دندانپزشک متقاضی اجازه کار پیدا میکند. امتحان Board سالی سه بار برگزار میشود و محدودیت شرکت ندارد.(کار دندانپزشکان در کانادا)

بنابراین مراحل اصلی مهاجرت دندانپزشکان به کانادا و کار دندانپزشکان در کانادا را میتوان بدین ترتیب دانست:

مرحله اول ارسال و گرفتن تأییدیه مدارک از سازمان NDEB میباشد.

مرحله دوم گرفتن ارزیابی و تأیید و از College of Dental Surgeons of BC و مرحله سوم گذارندن آزمون Board یا همان National Dental Examination Board of Canada  میباشد.


لازم به ذکر است که شما میتوانید با مراجعه به قسمت های تحصیل پزشکی در کانادا ، تحصیل دندانپزشکی در کانادا ، کار پزشکان در کانادا ، کار دندانپزشکان در کانادا و همچنین کار پیراپزشکان در کانادا از اطلاعات جامع و کاملتری در زمینه ی مهاجرت کاری پزشکان به خارج از کشور برخوردار شوید.

برای دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص مهاجرت پزشکان و دندانپزشکان به کانادا و کار دندانپزشکان در کانادا و دیگر کشورهای اروپایی و استرالیا از طریق تماس با شماره تلفن های مؤسسه بین المللی راد از مشاوره تخصصی کارشناسان ما بهره ببرید.

نظرات کاربران
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :