021-44124850

کار دنداپزشکان در سوئد

9 / 10
از 2 کاربر

سالیانه مهاجرت دندانپزشکان به سوئد و اخذ ویزای کاری سوئد ، پزشکان و دندانپزشکان خارجی را نیز برای پیدا کردن اجازه کار در سوئد راهی میکند. سوئد جزو کشورهای با سیستم رفاهی میباشد و با پیری جمعیت مواجه است، که به همین دلیل هم بعد از جنگ جهانی دوم سوئد همواره با کمبود نیروی کار در بخش های مختلف و از جمله کمبود نیروی کار در بخش های پزشکی و دندانپزشکی مواجه است. پزشکان زیادی از کشورهای اطراف سوئد و از کشورهایی مثل ایران به عنوان پزشک در سوئد مشغول به کار هستند و دولت این کشور نیز خواستار کار دندانپزشکان در سوئد نیز میباشد

کار دندانپزشکان در سوئد

مهاجرت دندانپزشکان به سوئد

همانطور که در مطالب مربوط به مهاجرت به پزشکان به سوئد نیز ذکر شده است، پزشکان و دندانپزشکان برای مهاجرت به هر کشوری و دریافت اجازه کار (کار دندانپزشکان در سوئد) در آن کشور به عنوان یک دندانپزشک باید مدارک تحصیلی و کاری خود را طبق قوانین تعیین شده ارزیابی بکنند؛ معمولاً پزشکان و دندانپزشکان برای این کار باید در آزمون های تئوری و عملی تعیین شده برای آن قبول شده باشند.

دندانپزشکانی که در خارج از اتحادیه اروپا تحصیل کرده اند، برای دریافت اجازه کار در سوئد (کار دندانپزشکان در سوئد) باید پروسه کارورزی و آزمون های سوئد را گذرانده باشند و هم چنین تسلط کامل به زبان سوئدی داشته باشند. در نهایت باید دندانپزشکان باید از سازمان ملی بهداشت و رفاه اجتماعی در سوئد (The National Board of Health and Welfare) تأییدیه خود را دریافت کرده باشند.

شرایط کار پزشکان در سوئد

در مرحله اول برای کار دندانپزشکان در سوئد، دندانپزشکان باید برای ارزیابی مدارکشان توسط این سازمان اقدام کرده باشند. مرحله دوم نشان دادن مدارکی مبنی بر تسلط به زبان سوئدی است، مرحله سوم گذارندن آزمون پزشکی سازمان ملی بهداشت و رفاه سوئد میباشد؛ف این آزمون به نام آزمون tule شناخته میشود که شامل بخش شفاهید و کتبی میباشد. بعد از این آزمون دندپزشک ما وارد دوره ی internship  و یا همان کاروزی میشود. این دوره کاروزی برای پزشکان عمومی یک دوره 18 ماهه میباشد که البته در پایان با گذرندان یک آزمون نیز همراه است. پزشکان و دندپزشکان متخصص یک دوره Supplementary 6 ماهه نیز علاوه برا آن دوره 18 ماهه باید بگذراند. بعد از دوره کارورزی او باید یک دوره پزشکی نیز بگذارند که نشان دهد به عنوان یک پزشک مطابق با قوانین سوئد دانش و مهارت کافی را دارد. مرحله آخر نیز فرستادن یک application رسمی برای اخذ اجازه کار به عنوان یک دندانپزشک در سوئد (کار دندانپزشکان در سوئد) است.

همانطور که در مطالب مربوط به مهاجرت پزشکان به سوئد نیز اشاره شد، سوئد ویزایی خاصی را برای گذراندن دوره معادل سازی برای پزشکان و دندانپزشکان تعریف نکرده است. بدین ترتیب باید دندانپزشک ما از  راه های دیگری وارد سوئد شده و دوره های معادل سازی و کاروزی را در این کشور بگذراند. به همین دلیل معادل سازی مدارک پزشکی در سوئد کمی دشوارتر از کشورهای دیگر میباشد مثلاٌ با گرفتن پذیرش دوره زبان از دانشگاه های سوئد و برای یاد گرفتن زبان وارد این کشور شده و بعد از یادگیری زبان و گذرندان دوره های کاروزی و پاس کردن آزمون های آن بتوانند به عنوان پزشک در سوئد کار کنند.

برای دریافت مشاوره و اطلاعات بیشتر در زمینه کار پزشکان در سوئد و کار دندانپزشکان در سوئد میتوانید از طریق تماس با شماره تلفن های مؤسسه بین المللی راد از مشاوره تخصصی کارشناسان مؤسسه ما بهره مند شوید.

ارسال نظر و نظرات ثبت شده