021-44124850

ویزای کاری

10 / 10
از 6 کاربر

ویزای کاری

از دیرباز بسیاری از افراد برای یافتن موقعیت مناسب کاری و شغلی زادگاه خود را ترک گفته و سرزمین جدیدی را برای کسب و کار برگزیده اند و طبیعتا چون شغل رابطه ی مستقیم با وضعیت اقتصادی افراد دارد کی از عمده دلایل مهاجرت به کشورهای دیگر بحث کار، شرایط کاری و میزان درآمد است. همانطور که می دانید برای ورود به کشور جدید در دنیای جدید اخذ ویزا که به معنی گرفتن اجازه برای ورود به این کشور است الزامی ست.

در تعریف ویزای کاری می توان گفت که این ویزا به معنای اخذ اجازه از دولت کشور مقصد برای کار و زندگی در آن کشور است. مسلما اخذ ویزای کاری نیاز به قرارداد کاری با یک سازمان و یا کارفرمای خارجی دارد این بدان معناست که کارفرما در هر کشوری با اثبات شرایطی که در ادامه توضیح داده خواهد شد میبایست پیشنهاد کاری را به فرد متقاضی ارائه دهد.

ویزای کاری

شرایط اخذ پیشنهاد شغلی

هر سازمان یا کارفرمایی که قصد استخدام یک فرد خارجی را دارد ابتدا باید اثبات کند که متقاضی واجد شرایط دیگری در خود آن کشور وجود ندارد به عنوان مثال اگر یک کارفرما در کشور آلمان قصد استخدام کارمندی را داشته باشد باید با ارائه ی سوابق آگهی ها در جراید و سایت های کثیرالنتشار که مدت سه ماه برقرار بوده اثبات کند که فردمناسبی در آلمان برای موقعیت کاری مورد نظر یافت نشده وسپس همین کار را به مدت سه ماه در اتحادیه ی اروپا و بعد در قاره ی آمریکا و در مراحل نهایی در قاره های دیگر انجام دهد. بنابراین اخذ ویزای کاری به صورت مستقیم به جز در موارد خاص امری بعید به نظر می رسد

 

ویزای کاری اسکیل ورکر

البته راه دیگر اقدام از طریق ویزاهای کاری مخصوص در نظر گرفته شده برای اتباع خارجی است مانند آنچه در کشور کانادا و استرالیا با نام ویزای Skilled worker کانادا و ویزای Skilled worker استرالیا شناخته می شود و یا ویزایی که با نام ویزای بلو کارت آلمان میان آلمان و چند کشور دیگر اروپایی مشترک است.

در نظر داشته باشیدکه ویزای کاری شاید به عنوان بهترین نوع ویزا شناخته شود چرا که معمولا بعد از مدتی تبدیل به اخذ اقامت دائم آن کشور می شود و بسیاری از افراد با ورود به کشور مقصد از طرق تحصیلی قصد تبدیل ویزای تحصیلی خود راه ویزای کاری دارند به این معنی که در حین تحصیل معمولا اجازه ی کار پاره وقت در حدود 20 تا 30 ساعت  در هفته و بعد از پایان تحصیل اجازه ی کار تمام وقت خواهند داشت که منتهی به اخذ اقامت دائم می شود. معمولا خانواده ی افراد یعنی همسر و فرزندان زیر 18 سال مشمول اجازه ی اقامت دائم در کشور مقصد هستند

 

برای دریافت اطلاعات بیشتر در رابطه با چگونگی اخذ  ویزای کاری و دریافت پذیرش و ویزای کاری در کشوری ، ویزای تحصیلی، ویزای کاری پزشکان و دیگر موارد مرتبط با ویزای کاری می توانید با مشاورین ما در موسسه بین المللی راد تماس اصل فرموده و از مشاوره ی رایگان بهره ببرید.

ارسال نظر و نظرات ثبت شده