مهاجرت کاری پیراپزشکان

8 / 10
از 5 کاربر

مهاجرت کاری پیزاپزشکان به خارج از کشور

در این نوشتار قصد داریم در مورد مهاجرت کاری پیزاپزشکان به خارج از کشور صحبت نماییم. منظور از مهاجرت کاری، مهاجرتی هست که قصد متقاضی، کار در یک کشور خارجی میباشد.(مهاجرت کاری پیراپزشکان)

مهاجرت کاری پیراپزشکان

 ابتدا باید منظورمان از پیراپزشکان را بگوییم که به چه رشته هایی پیراپزشکی گفته میشود. رشته های پیزاپزشکی عموما به رشته هایی گفته میشود که از شاخه علوم تجربی میتوان در دانشگاه ها تحصیل کرد. رشته هایی پیزاپزشکی که عموما در دانشگاه های ایران تدریس میشود شامل رشته های زیر میباشد.(مهاجرت کاری پیراپزشکان)

1-   پرستاری

2-   مامایی

3-   فیریوتراپی

4-   بینایی سنجی

5-   رایولوژی

6-   رادیو تراپی

7-   شنوایی سنجی

8-   علوم آزمایشگگاهی

9-   هوشبری

10-  اتاق عمل

11-  اعضای مصنوعی

12-  گفتار درمانی

13-  کاردرمانی

14-  علوم تغذیه

15-  کارشناسی ساخت پروتزهای دندانی

هر کدام از متخصصین رشته های ذکر شده اگر قصد مهاجرت کاری (مهاجرت کاری پیراپزشکان) به کشور دیگری را داشته باشند میبایستی در کشور مورد نظر مدارک خود را به تایید سازمان های مربوطه برسانند.

برای معادل سازی مدارک هر کدام از این رشته ها میبایستی پروسه ای طی شود که این پروسه شامل سه مرحله میباشد.

ابتدا متقاضی میبایستی که زبان کشوری که قصد دارد در آن مشغول به کار شود بیاموزد. بدین علت که شرایط کاری پیراپزشکان به گونه ای است که با انسانها در ارتباط هستند، پس میبایستی که حتما زبان کشور مد نظر خود را بیاموزند.

در مرحله بعدی چنانچه در کشور مزبور امتحانی برای معادل سازی رشته ها وجود دارد میبایستی متقاضی امتحانات لازم را بگذراند.

در مرحله سوم به طور معمول بعد از گذراندن امتحانات متقاضیان کار در رشته های پیراپزشکی (مهاجرت کاری پیراپزشکان) معمولا دوره هایی جهت کارورزی و کارآموزی و آشنایی با قوانین پزشکی و سلامت آن کشور برای متقاضیان برگزار میشود. در برخی از کشورها متقاضیان برای شرکت در این دوره ها هزینه هایی نیز باید پرداخت نمایند مانند کشور استرالیا و در برخی دیگر در زمان شرکت در این دوره ها حقوقی نیز به پیراپزشکان داده میشود مانند دانمارک.(مهاجرت کاری پیراپزشکان)

مدت زمان شرکت در این دوره ها نیز بستگی به کشور و رشته متفاوت میباشد ولی به طور معمول بین 6 ماه تا دو سال میباشد.

پس از گذراندن این مراحل پیراپزشکان میتوانند وارد بازار کار شوند و از فرصتهای شغلی آن کشور استفاده نمایند.

مورد دیگری که باید به آن توجه داشته باشیم این است که پیراپزشکان باید کشوری را جهت مهاجرت  (مهاجرت کاری پیراپزشکان) انتخاب نمایند که در آن کشور بدان رشته ها نیاز باشد و بازار کار اشباعی نداشته باشد تا بتوانند در کشور مزبور برای کاریابی و به دست آوردن کار اقدام نمایند.

مسائلی که عنوان شد در مورد مهاجرت کاری پیراپزشکان به طور کلی بررسی انجام گردید. طبیعی هست که شرایط مهاجرت در هر کشوری میتواند متفاوت باشد.

برای بررسی شرایط مهاجرت کاری پیراپزشکان به هر کشوری میبایستی شرایط آن کشور را به طور جداگانه بررسی نمایید.

در مقالاتی که در این سایت وجود دارد میتوانید شرایط مهاجرت کاری پیراپزشکان به کشورهای مختلف را بررسی نمایید و یا این که میتوانید با مشاورین موسسه بین المللی راد تماس گرفته و در مورد مهاجرت کاری  پیراپزشکان در کشورهای مختلف اطلاعاتی را به دست آورید.

طبیعتا شرایط افراد و متقاضیان مهاجرت کاری پیراپزشکان با یکدیگر متفاوت میباشد و شاید شرایط کشوری که برای یک پیراپزشک مناسب باشد برای پیراپزشک دیگر مساعد نباشد. لیکن شرایط  مهاجرت کاری باید فرد به فرد بررسی گردد.(مهاجرت کاری پیراپزشکان)

برای بررسی شرایط خودتان جهت مهاجرت کاری (مهاجرت کاری پیراپزشکان) میتوانید با مشاورین موسسه تماس بگیرید و از مشاوره های تخصصی آنان بهره مند شوید.

نظرات کاربران
fatemeh : کار در کره
0 0
سلام من لیسانس مامایی از دانشگاه ازاد دارم ایا امکان کار یا ادامه تحصیل در کره را دارم ؟ زبان کره ای هم بلدم.
مدیریت : پاسخ
0 0
سلام. کره در زمینه ی رشته ی شما جذب نیرو ندارد در حال حال حاظر سوئد آلمان و دانمارک برای شما قابل انجام است. برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره های موسسه تماس حاصل فرمایید.
مدیریت : پاسخ
0 0
سلام. کره در زمینه ی رشته ی شما جذب نیرو ندارد در حال حال حاظر سوئد آلمان و دانمارک برای شما قابل انجام است. برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره های موسسه تماس حاصل فرمایید.
Samaneh : مهاجرت کاری
0 0
من نظر ندارم سوال دارم.ایا تو سن بالای ۳۵ ،اقدام برای مهاجرت کاری ریسکش بالا نیست؟ کسی بوده برا ویزای کاری اروپا که نتیجه گرفته باشه ؟
مدیریت : پاسخ
0 0
سلام. در حال حاظر ویزای کاری فقط مختص پزشکان و دندانپزشکان وجود دارد که بله بالای 35 سال هم ویزا شدن و نتیجه گرفتن.
مدیریت : پاسخ
0 0
سلام. در حال حاظر ویزای کاری فقط مختص پزشکان و دندانپزشکان وجود دارد که بله بالای 35 سال هم ویزا شدن و نتیجه گرفتن.
شیما : مهاجرت
0 0
سلام من داشنجوی رشته ی هوشبری هستم بعد از اتمام تحصیل قصد مهاجرت به کانادا را دارم حالا یا کاری و یا تحصیلی اخیرا شنیدم کانادا در رشته ی بیهوشی مهاجر نمیپذیرد ایا این موضوع صحت دارد؟؟؟
نفیسه شیرزاد : بینایی سنجی در ترکیه
0 0
سلام . من کارشناس اپتومتری (بینایی سنجی ) هستم ، ۳۳ سالمه و ۱۰ سال سابقه کار دارم ، میخواستم بپرسم شرایط کاری برای من در ترکیه به چه صورته ؟
Raha : ارشد رشته اتاق عمل در کره جنوبی
0 0
سلام وقتتون بخیر برای ارشد رشته هایی مثل مامایی و اتاق عمل امکان تحصیل در کره جنوبی ممکن هست که اقدام بکنیم رزومه خوبی داشتن و به دو زبان کره ای و انگلیسی مسلط بودن رو میدونم متاسفانه سایت های زیادی رو گشتم ولی اطلاعات کمی راجبش موجود هست و به شدت گیج شدم ممنون میشم راهنمایی بفرمایید ممنون از وقتی که میگذارید🙏🍀
مدیریت : پاسخ
0 0
سلام روز بخیر، با شماره های موسسه تماس بگیرید راهنماییتون میکنن. 09210901201/44124814
رضا دمساز : سلام من فوق دیپلم فوریت های پزشکی دارم ب ...
0 0
نظر شما چیست ؟
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :