021-44124850

مهاجرت کاری دندانپزشکان

8 / 10
از 7 کاربر

از بین افرادی که به مهاجرت می اندیشند و برای مهاجرت اقدام مینمایند، میتوان به دندان پزشکان  نیز اشاره نمود. در این نوشتار قصد داریم در مورد ویزای کاری دندان پزشکان و در کل در مورد مهاجرت دندانپزشکان مطالب کلی ارائه نماییم.

مهاجرت پدیده ای است که از دیرباز برای انسانها مرسوم بوده است و انسان ابتدایی با تغییر فصول معمولا جابجایی را داشته است، که البته این جابجایی برای بقا و برای رفع مایحتاج اولیه بوده است و انسان اولیه برای زنده ماندن ناگزیر به این جابجایی بوده است. با گذشت زمان و با پیشرفت انسانها جابجایی یا مهاجرت برای یافتن شرایط بهتر برای زندگی بوده است.

هم اکنون پدیده مهاجرت معمولا به چند دلیل انجام میشود. که از مهمترین دلایل مهاجرت میتوان به داشتن زندگی با رفاه بیشتر؛ تحصیل در مراکز آموزشی معتبرتر ؛ یافتن شغل بهتر و داشتن درآمد بالاتر اشاره کرد

مهاجرت کاری دندانپزشکان

با بررسی آمارهای موجود میتوان این موضوع را اذعان کرد که معمولا از تمامی اقشار در بین مهاجرین در کشورهای مختلف وجود دارد. البته باید یادآور شویم که در این نوشتار ما در مورد پناهندگی و مهاجرتی که به پناهندگی ختم شود اشاره ای نداریم.

شرایط مهاجرت دندانپزشکان

اولین نکته ای که در مورد مهاجرت دندانپزشکان وجود دارد این است که دندان پزشکان به دلیل رشته خاصی که دارند، جهت ادامه تحصیل و یا کار در کشورهای دیگر و در واقع برای مهاجرت کاری به کشورهای دیگر می بایستی مدارک خود را به تایید آن کشور برسانند. و یا به عبارتی دیگر مدارک خود را معادل سازی نمایند. طبیعتا پروسه معادل سازی در کشورهای مختلف با هم متفاوت میباشد. ولی در کل مراحلی که برای معادل سازی می بایستی طی شود شامل سه مرحله میباشد که عبارتند از : 1- آموزش زبان آن کشور و تسلط به زبان آن کشور، 2- گذراندان دوره های آموزشی در صورتی که نیاز باشد؛ 3- گذراندن امتحاناتی در کشور مقصد. به طور کلی این سه مرحله جهت معادل سازی مدارک مهاجرت کاری دندانپزشکان در کشورهای مختلف نیاز میباشد.

نکته دومی که در مورد مهاجرت کاری دندانپزشکان وجود دارد این است که، دندانپزشکان باید به کشوری مهاجرت نمایند که در آن کشور بتوانند اجازه طبابت را دریافت نمایند. در برخی از کشورها تا زمانی که دندان پزشک اقامت آن کشور را نداشته باشد نمیتواند اجازه طبابت را دریافت نماید. پس توجه به این نکته هنگام مهاجرت دندانپزشکان بسیار الزامی می باشد

نکته سوم در مورد مهاجرت کاری دندانپزشکان مختص دندان پزشکان متخصص میباشد که دندان پزشکان متخصص می بایستی کشوری را برای مهاجرت انتخاب نمایند که تخصص دندان پزشکی آنان را بپذیرد.

البته باید توجه داشته باشیم که دندان پزشکان جهت مهاجرت به طور کلی باید کشوری را انتخاب نمایند که در آن کشور نیروی دندان پزشک مورد نیاز باشد، تا بتوانند پس از معادل سازی مدارک خود در آن کشور وارد بازار کار گردند.

جهت مهاجرت کاری دندانپزشکان برای کشورهای مختلف نوشتارهای مختص وجود دارد که میتوانید با مراجعه به مطالب دیگر در همین سایت اطلاعات مورد نیاز خود را برای مهاجرت کاری دندانپزشکان به دست آورید؛ و یا میتوانید با مشاورین موسسه بین المللی راد تماس بگیرید و از مشاوره های تخصصی آنان بهره مند شوید.

ارسال نظر و نظرات ثبت شده
دکتر یعقوبی :
1 0
با سلام و ادب و احترام من و همسرم هر دو ۲۹ ساله دندانپزشک عمومی قثد مهاجرت داریم؛ مهاجرت کاری به کدام کسور فرآیندش آسونتر و کوتاه مدتتره و اینکه در دوره کارورزی در کشور مقصد تو کدوم کسور امکان کار و درآمد وجود داره؟
مدیریت : سلام در حال حاضر بهترین گزینه برای شما کشور دانمارک می باشد. روی شماره ی تلگرام موسسه پیام بگذاری تا مطالب براتون ارسال بشه.
کیمیا کریمیان :
1 0
سلام وقت بخیر امکان مهاجرت کاری دندانپزشک به ایسلند وجود داره؟ ممکنه مختصر راهنمایی کنید؟
کریمی :
3 1
سلام ببخشید خیلیا میگن که مهاجرت از راه دندانپزشکی کار اسونی نیست تقریباً نشدنیه خواستم بپرسم حقیقت داره و اگر ما دندانپزشکی بخونیم راهی نیست که مهاجرت کنیم به کشورای اروپایی؟
زینب سادات اسلا ... :
1 0
سلام کدوم مشورها معادل سازی مدرک دندانپزشکی راحت تری دارند و احتیاج به آزمون ندارد؟