021-44124850

معادل سازی مدارک پزشکی

9 / 10
از 21 کاربر

معادل سازی مدارک پزشکی پزشکان در خارج از کشور

تحصیل در رشته های پزشکی و یا ادامه تحصیل و کار پزشکان در خارج از کشور به طور کلی علاقه مندان بسیاری داشته است.

پزشکان و دندانپزشکان هنگام تحصیل در این رشته ها باید دو نکته را در نظر داشته باشند و آن هم اینکه دانشگاه محل تحصیل آن ها مورد تأیید کشورهای دیگر باشد. و نکته دوم این است که پزشکان و دندانپزشکان بعد از اتمام تحصیل اگر قصد ادامه تحصیل و یا کار در کشورهای دیگر را داشته باشند، باید پروسه معادل سازی آن کشور را بگذرانند.

(معادل سازی مدارک پزشکی)

معادل سازی مدارک

بدین ترتیب در این مقاله در نظر داریم پروسه معادل سازی (معادل سازی مدارک پزشکی) و مفهوم آن را اجمالاً توضیح دهیم:

معادل سازی مدارک پزشکی چیست؟

همانطور که ذکر شد، هر پزشک و یا دندانپزشکی برای کار و ادامه تحصیل در هر کشوری غیر از کشور محل تحصیل خود باید پروسه معادل سازی (معادل سازی مدارک پزشکی) مطابق با قوانین آن کشور را گذرانده باشد، دلیل این امر هم تا حد زیادی به دلیل حساسیت این رشته و درگیر بودن آن با جان و حیات انسان ها میباشد و به همین دلیل هم هر کشور و دولتی برای پذیرش پزشکان خارجی به کشور خود در برابر سلامت شهروندان خود مسئول میباشد و در این رستا معمولاً آزمون ها و یا دوره هایی برای تطبیق مدارک تحصلیی و کاری پزشکان خارجی و منطبق شدن آن ها با قوانین و ملزومات تحصیل وکار پزشکی در آن کشور در نظر گرفته است.(معادل سازی مدارک پزشکی)

معمولاً هر پزشک و یا دنداپزشکی برای کار و یا ادامه تحصیل در کشوری یه غیر از کشور محل تحصیل خود باید مدارک خود را به تأیید سازمان های مربوط در آن کشور برساند؛(معادل سازی مدارک پزشکی) در آزمون های تئوری و عملی آن قبول شود و حتی در برخی موارد ملزم به گذراندن تعدادی واحد درسی، دوره هاط کارورزی و ... میباشد که البته در هر کشوری کاملاً متفاوت از هم میباشد.

معادل سازی مدارک پزشکی (پزشکان و دندانپزشکان) در کشورهای مختلف

برای مثال کار و ادامه تحصیل پزشکان در کشور امریکا که کشوری انگلیسی زبان و مورد تمایل بسیاری از پزشکان میباشد، مستلزم قبولی در آزمون های USMLE است. این آزمون از سه مرحله تشکیل شده است: مرحله اول آن آزمونی با اطلاعات علوم پایه و قسمت اول مرحله دوم، آزمونی با اطلاعات بالینی و قسمت دوم مرحله دوم و مرحله سوم این آزمون، آزمون های تشخیص و درمان میباشد؛ در نظر داشته باشید که گذارندن این آزمون، پروسه ای زمان بر و تا حدودی دشوار میباشد.(معادل سازی مدارک پزشکی)

کار و ادامه تصیل پزشکان در کشوری چون کانادا، مستلزم قبولی در آزمون های MCEE که مختص پزشکان خارجی و آزمون MCQ که مختص پزشکان خارجی و کانادایی میباشد، است. آزمون MCEE آزمونی تئوری میباشد و  دو مرحله آزمون MCQ آزمون عملی شامل تشخیص و درمان و سنجش مهارت های حرفه ای و زبانی پزشک میباشد.

 کار و ادامه تحصیل پزشکان در کشور استرالیا در ابتدای کار نیاز به داشتن مدرک زبان آیلتس 7 و سابقه کار پزشکی در سال های قبل از اقدام و سن زیر 45 سال میباشد. هم چنین قبولی در آزمون های AMC مستلزم یافتن اجازه کار پزشکی در استرالیا میباشد. مرحله اول آزمون AMC، آزمون MCQ میباشد. این مرحله، آزمونی برای سنجش دانش پزشکی متقاضی و مرحله دوم آن آزمون عملی برای تشخیص و درمان میباشد . در نظر داشته باشد که طی کردن این پروسه نیز پروسه ای زمان بر میباشد.(معادل سازی مدارک پزشکی)

در اینجا به معادل سازی مدارک پزشکی پزشکان در دانمارک اشاره میکنیم و دلیل آن نیز نیاز این کشور به نیروهای کار پزشکی در سال های اخیر و در نظر گرفتن ویزای خاص برای ورود پزشکان و دندانپزشکان خارجی است که مورد پیشنهاد مشاوران مؤسسه بین المللی راد میباشد، دلایل این امر را میتوان این عوامل دانست که: دانمارک از جمله کشورهای با نظام رفاهی قوی و از مرفه ترین کشورهای دنیا میباشد، دانمارک شادترین مردم دنیا را دارد، دانمارک ویزای خاصی را برای ورود پزشکان خارجی در نظر گرفته است. دانمارک از پزشکان مدرک زبان نمیخواهد و امکان یادگیری زبان را به صورت رایگان برای متقاضیان خارجی فراهم میکند. پروسه معادل سازی مدارک پزشکی در این کشور بسیاره ساده تر و انجام پذیرتر میباشد.

برای دریافت اطلاعات بیشتر برای معادل سازی مدارک پزشکی پزشکان در کانادا، معادل سازی مدارک پزشکی پزشکان در استرالیا،  معادل سازی مدارک پزشکی پزشکان در دانمارک و  معادل سازی مدارک پزشکی پزشکان در آلمان و دیگر کشورهای اروپایی از طریق دریافت با مشاورین مؤسسه بین المللی راد از مشاوره تخصصی کارشناسان ما بهره ببرید.

 

ثبت نظر
شیما پورفرهنگ : معادل سازی مدرک داروسازی دانشگاه های ایر ...
0 0
سلام و وقتتون بخیر من خانم ۳۲ ساله هستم که دوتا مدرک دکترای عمومی داروسازی و کارشناسی میکروبیولوژی از دانشگاه های دولتی سطح بالا دارم قصد مهاجرت به اسپانیا دارم و اگه امکانش باشه میخوام با رشته داروسازی کار کنم لطفا در مورد معادل سازی مدرکم در اسپانیا و مدارک موردنیاز واسه معادل سازی راهنماییم کنین ممنونم
ایلیاد : سوال درباره معادل سازی مدرک تحصیلی
0 1
سلام خسته نباشید. آیا مدرک پزشکی ایران در کشور های آمریکای لاتین (مکزیک، آرژانتین، شیلی و ... ) قابل قبول است؟ پروسه معادل سازی در این کشور ها چگونه است؟ خیلی ممنون.
مینو‌ذوالقدر : آیا متخصص زنان از ایران میتواند معادل سا ...
0 0
لطفا جهت مشاوره نظر خود را بفرمایید
مدیریت : پاسخ
0 0
سلام لطف کتید تماس بگیرید.44124814
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :