021-44124850

معادل سازی مدارک پزشکان و دندانپزشکان در اتریش

9 / 10
از 1 کاربر

معادل سازی مدارک پزشکی در اتریش برای پزشکان خارجی امری واجب است و از اصلی‌ترین مراحل برای مهاجرت پزشکان به اتریش جهت ادامه تحصیل یا اخذ مجوز کار پزشکی در اتریش میباشد. با خواندن این مطلب با راد مهاجر با پروسه معادل سازی مدارک پزشکی در اتریش به صورت جامع آشنا خواهید شد

 

معادل سازی مدارک پزشکی اتریش

مهاجرت به کشور اتریش برای تحصیل در دانشگاه های اتریش و یا کار و یا سرمایه گذاری در اتریش در هر سال مهاجران بسیاری را وارد این کشور زیبای اروپایی میکند؛ پزشکان و دندانپزشکان بسیاری نیز کشور اتریش را مقصد خوبی برای معادل سازی مدارکشان و دریافت مجوز کار به عنوان پزشک در اتریش میدانند. کشور اتریش جزو کشورهایی میباشد که هنوز هم تحصیل در دانشگاه های آن به صورت رایگان میباشد و بنابراین اخذ پذیرش از دانشگاه های کشور اتریش و ویزای تحصیلی اتریش متقضیان بسیاری از سراسر دنیا دارد. کیفیت بالای تحصیل در اتریش، سطح رفاه اقتصادی و امکان پیدا کردن کار در این کشور از جمله دلایل عمده تمایل به مهاجرت به این کشور میباشد.

همانطور که میدانیم و در مقاله های قبلی مؤسسه راد به آن اشاره شده است؛ مهاجرت پزشکان و دندانپزشکان به کشورهای خارجی برای کار و یا ادامه تصحیل، مانند مهاجرت دندانپزشکان به اتریش همراه با پروسه ای به نام معادل سازی مدارک پزشکی در اتریش میباشد؛ پروسه USMLE آمریکا و MCQ کانادا از جمله فرایندهای معادل سازی برای کشورهای آمریکا و کانادا میباشد. با توجه به این که رشته پزشکی رشته ای حساس و درگیر با سلامت انسان ها میباشد، بدین ترتیب دولت هر کشوری برای پذیرش پزشکان خارجی به کشور خود، پروسه ای را جهت ارزیابی و معادل سازی مدارک آن ها در نظرگرفته است، این پروسه در کشورهای مختلف متفات میباشد؛ قبولی در آزمون های تئوری و عملی و شرکت در دوره های کاروزی برای یادگیری و آشنایی با قوانین پزشکی کشور مقصد معمولاً در این فرایند وجود دارند. علاوه بر این پزشکان برای کار و یا ادامه تحصیل در کشور مقصد باید به زبان اصلی آن کشور تسلط داشته باشند و مدرک زبان آن کشور را ارائه نمایند.

  

مراحل معادل سازی مدارک پزشکی در اتریش

کشور اتریش نیز مسثنی از این قضیه نمیباشد، هر چند باید در نظرداشت که پروسه مهاجرت پزشکان به اتریش و معادل سازی مدارک آن ها در کشور اتریش عملی تر و نسبتاً ساده تر میباشد.

به طور کلی پزشکان برای کار در اتریش باید مدرک زبان آلمانی را داشته باشند. البته پزشکان میتوانند زبان آلمانی را در داخل خود کشور اتریش فرابگیرند  و در ازمون زبان آلمانی که توسط نظام پزشکی کشور اتریش (Austrian Medical Chamber) برگزار میشود، شرکت کنند.

به طور کلی پزشکانی که در خارج از اتحادیه اروپا تحصیل کرده اند؛ باید مدارک تحصیلی خود را توسط یکی از دانشگاه های علوم پزشکی کشور اتریش ( مثل دانشگاه وین، دانشگاه گراتس و یا اینسبورگ) به تأیید برسانند؛ به طوری که مدارک آن ها با نظام و قوانین پزشکی اتریش مطابق و معادل شده باشد. بعد از تکمیل پروسه معادل سازی مدارک پزشکی در اتریش طبق قوانین و مقررات این کشور، پزشک متقاضی باید امتحانی را بگذراند که این آزمون برای تمامی پزشکان در کشور اتریش الزامی است و بعد از انجام تمام این پروسه ها پزشکان میتوانند برای دریافت اقامت کاری اتریش اقدام کنند.

برای دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص دریافت ویزای کاری اتریش برای پزشکان، ویزای کاری دیگر کشورهای اروپایی و کانادا واسترالیا با شماره تلفن های مؤسسه بین المللی راد تماس بگیرید و از مشاوره تحخصصی کارشناسان ما بهره ببرید.

ثبت نظر
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :