021-44124850

تحصیل پزشکی در ژاپن

9 / 10
از 3 کاربر

ژاپن یکی از قدرت های اقتصادی در جهان است و دومین اقتصاد بزرگ دنیا را دارد، این کشور واقع شده در شرق آسیاست و یکی از پرجمعیت ترین کشورهای دنیاست. پایتخت این کشور توکیو یکی از گران ترین شهرهای دنیاست و از نزدیکترین همسایگان این کشور می توان به چین، روسیه، فیلیپین و کره اشاره کرد.

تحصیل پزشکی در ژاپن

ژاپن از بیش از سه هزار جزیره تشکیل شده است و بیش از هفتاد درصد کشور ژاپن کوهستانی است.

ژاپن با بیش از 128 میلیون نفر جمعیت یکی از کشورهایی ست که دارای تراکم جمعیتی بسیار بالایی است و فرهنگ این کشور تحت تاثیر آیین و رسوم کهن ژاپن قرار دارد.

همه ساله تعدادی زیادی از افراد به دلایلی همچون یافتن فرصت شغلی مناسب، آزادی مذهبی و سیاسی و همچنین ادامه تحصیل در کشوری که از درجه ی علمی بالایی برخوردار است ژاپن را به عنوان مقصد مهاجرتی خود انتخاب می کنند.

از روش های مهاجرت به ژاپن می توان به مهاجرت کاری، مهاجرت از طریق ازدواج، مهاجرت از طریق سرمایه گذاری، مهاجرت از طریق کارآفرینی و مهاجرت تحصیلی اشاره کرد.

از آنجا که بسیاری از افراد در سراسر دنیا علاقه مند و مشتاق به تحصیل پزشکی هستند در این نوشتار قصد داریم به توضیح شرایط تحصیل پزشکی در ژاپن و همچنین مزایای تحصیل در این کشور و معرفی تعدادی از دانشگاه های مورد تایید ژاپن بپردازیم.

 

مزایای تحصیل در ژاپن 

امکان اخذ اقامت پس از پایان تحصیلات وجود دارد

در صورت بالا بودن معدل و شرایط تحصیلی خوب امکان دریافت بورسیه تحصیلی و تحصیل رایگان در این کشور وجود دارد

اعتبار علمی دانشگاه های ژاپن

امنیت اجتماعی بالای کشور ژاپن

اجازه کار به صورت پاره وقت در حین تحصیل برای دانشجویان

 

شرایط تحصیل پزشکی در ژاپن

ژاپن به دلیل دارا بودن دانشگاه های معتبر و جهانی انتخاب بسیاری از دانشجویان برای تحصیل در رشته ی پزشکی است.

دانشجویان در ابتدا باید برای پذیرش در دانشگاه های این کشور ریز نمرات دیپلم و پیش دانشگاهی خود را به دانشگاه های این کشور ارائه دهند و حداقل معدل برای پذیرش در دانشگاه های ژاپن 16 است.

در ژاپن نیز مانند بسیاری از کشور های دیگر متقاضیان برای تحصیل در رشته ی پزشکی پس از تایید مدارک دبیرستانی، باید در آزمون ورودی این کشور شرکت کنند.

نام آزمون ورودی این کشور EJU است و هزینه ی شرکت این آزمون هر ساله متفاوت است اما به صورت میانگین بین 7 تا 13 هزار ین ژاپن میباشد و موارد امتحانی آن ریاضیات، مهارت های عمومی در زمینه های علمی و اطلاعات عمومی درباره ژاپن و جهان است.

این آزمون فقط یک بار در سال برگزار می شود و متقاضی برای شرکت در این آزمون باید به ژاپن سفر کند.

در مورد زبان تدریس در این کشور نیز باید اشاره کرد عموما زبان تحصیل در رشته ی پزشکی به زبان ژاپنی است و اگر دانشجویان تمایل داشته باشند می توانند دوره های 6 ماهه ی زبان ژاپنی را در دانشگاه های این کشور بگذرانند که برای دانشجویان هزینه بر خواهد بود همچنین امکان تحصیل در رشته پزشکی به زبان انگلیسی در برخی از دانشگاه های بین المللی این کشور وجود دارد.

 

مدت زمان و هزینه تحصیل پزشکی در ژاپن

مدت زبان تحصیل پزشکی در ژاپن یک دوره ی 6 ساله است و هزینه ی تحصیل در رشته ی پزشکی در دانشگاه های مختلف است اما به طور میانگین هزینه ی تحصیل پزشکی بین 500 هزار ین تا یک میلیون ین در سال است.

 

معرفی تعدادی از دانشگاه های پزشکی ژاپن

  • دانشگاه پزشکی توکیو
  • دانشگاه پزشکی کیو شو
  • دانشگاه سوفیا
  • دانشگاه هوکایدو

 

شما میتوانید با مراجعه به قسمت تحصیل دندانپزشکی در ژاپن از اطلاعات کاملتری در زمینه ی تحصیل پزشکی در خارج از کشور برخوردار شوید.

برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره اخذ ویزای تحصیلی، تحصیل پزشکی در ژاپن و آشنایی هر چه بیشتر با شرایط تحصیل در ژاپن می توانید با شماره های موسسه بین المللی راد تماس گرفته و از مشاوره ی رایگان تلفنی با مشاورین متخصص در این زمینه بهره مند شوید.

ثبت نظر
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :