تحصیل پزشکی در چین

9 / 10
از 2 کاربر

تحصیل پزشکی در چین

چین کشوری واقع شده در شرق قاره ی آسیاست و از نظر مساحت سومین کشور وسیع دنیا پس از روسیه و کانادا به شمار می آید. این کشور با جمعیت یک میلیارد و سیصد میلیون نفر 20 درصد از جمعیت کره ی زمین را در خود جای داده است و پر جمعیت ترین کشور در جهان محسوب می شود.

تحصیل پزشکی در چین

کشور چین کشوری با تاریخی غنی است و برخورد مردمان این کشور با مهاجران یک برخورد کاملا دوستانه است.

چین کشور بسیار بزرگی ست که اقتصاد آن بسیار پر رونق است و هم اکنون بزرگترین صادر کننده و دومین اقتصاد بزرگ دنیا بر پایه ی تولید ناخالص داخلی را در اختیار داردبنابراین بسیاری از افراد در سراسر دنیا به منظور یافتن شغلی مناسب در این کشور چین را یک مقصد مناسب می دانند.

همچنین کشور چین در زمینه ی تحصیلات و آموزش دارای رنکینگ بسیار مناسبی است و پایین بودن هزینه ی تحصیل در این کشور باعث شده بسیاری از افراد به منظور ادامه تحصیلات به این کشور مهاجرت کنند.

از راه های مهاجرت به چین می توان به مهاجرت از طریق ازداج، مهاجرت کاری، مهاجرت از طریق سرمایه گذاری و مهاجرت تحصیلی اشاره کرد و از آنجا که بسیاری از افراد مشتاق به تحصیل در رشته ی پزشکی، به دلیل آینده ی روشن تحصیل در این رشته هستند قصد داریم تا در این نوشتار به توضیح شرایط تحصیل پزشکی در چین و مزایای تحصیل در این کشور و معرفی تعدادی از دانشگاه های مورد تایید این کشور بپردازیم.

مزایای تحصیل در چین

تحصیل در چین بسیار مقرون به صرفه است و هزینه ی تحصیل در دانشگاه های این کشور برای دانشجویان خارجی از نظر هزینه بسیار مناسب است

امکان تحصیل در دانشگاه هایی که از نظر رنکینگ جهانی در جایگاه مناسبی هستند

بیش  از 50 دانشگاه در چین مورد تایید وزارت علوم ایران هستند

امکان تحصیل به زبان انگلیسی در بیشتر رشته ها وجود دارد

اخذ پذیرش از دانشگاه های این کشور در مدت زمان بسیار کوتاهی قابل انجام است

امکان کار پاره وقت در حین تحصیل وجود دارد

شرایط تحصیل پزشکی در چین

در حال حاضر بیش از 150 دانشکده پزشکی در چین وجود دارد که امکان تحصیل به زبان انگلیسی برای دانشجویان بین المللی در بیش از 50 دانشکده وجود دارد، بنابراین متقاضیان تحصیل به زبان انگلیسی بایستی مدرک زبان آیلتس با نمره حداقل 6 را ارائه دهند.

همچنی متقاضیان ایرانی برای پذیرش از از دانشگاه های پزشکی در چین بایستی مدرک دیپلم و پیش دانشگاه ی خود را ارائه دهند و داشتن نمرات بالای 14 در دروس فیزیک، شیمی، زیست شناسی و ریاضی می تواند در پروسه  ی پذیرش نکته ی مثبتی باشد.

مدت زمان و هزینه تحصیل پزشکی در چین

مدت زمان تحصیل پزشکی در چین یک دوره ی  ساله است و شروع ترم در دانشگاه های چین از ماه سپتامبر تا اکتبر است و هزینه ی تحصیل بسته به دانشگاه محل تحصیلی سالیانه از 4 تا 9هزار دلار در سال متغیر است.

معرفی تعدادی از دانشگاه های پزشکی چین که مورد تایید ایران هستند

دانشگاه پزشکی جینژو

دانشگاه زیجیانگ

دانشگاه شاندونگ

دانشگاه شانتو

دانشگاه پکن

شما میتوانید با مراجعه به قسمت تحصیل دندانپزشکی در چین ازاطلاعات کاملتری در زمینه ی تحصیل پزشکی در خارج از کشور برخوردار شوید.

برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره اخذ ویزای تحصیلی، تحصیل پزشکی درچین و آشنایی هر چه بیشتر با شرایط پذیرش دانشگاه های این کشور می توانید با شماره های موسسه بین المللی راد تماس گرفته و از مشاوره رایگان تلفنی با مشاورین متخصص در این زمینه بهره مند شوید.

نظرات کاربران
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :