021-44124850

تحصیل پزشکی در هلند

10 / 10
از 2 کاربر

هلند جز کشورهای توسعه یافته و ثروتمند جهان است که به دلیل شهرهای دانشجویای با کیفیت معروف است. این کشور عضو اتحادیه اروپا و پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) است و پیمان کیوتو نیز توسط این کشور امضا شده است. امروزه برای مهاجرت به هلند روش های گوناگونی وجود دارد متقاضیان تحصیل پزشکی می توانند در متن زیر از شرایط  تحصیل پزشکی مطلع شوند.

تحصیل پزشکی در هلند

شرایط تحصیل پزشکی در هلند

تحصیل پزشکی در کشور هلند در مقایسه با سایر کشورها تا حدودی متفاوت می باشد. به این ترتیب که تحصیل پزشکی شامل سه دوره  می باشد:

  • کارشناسی پزشکی به مدت سه سال
  • کارشناسی ارشد پزشکی به مدت سه سال
  • آموزش عملی یا کارورزی به مدت یک سال

دوره ی کارشناسی پزشکی در طول 3 سال به زبان انگلیسی تدریس می شود اما باید به این نکته توجه داشت که تعداد دانشگاه هایی که به زبان انگلیسی در این دوره تدریس می شوند نسبت به دانشگاه های به زبان هلندی کمتر می باشد.

دوره ی کارشناسی ارشد پزشکی یک دوره ی 3 ساله می باشد که زبان تدریس در این دوره هلندی می باشد و دانشجو باید به این نکته توجه داشته باشد در انتهای زمان تحصیل باید به زبان هلندی فارغ التحصیل شوند و داشتن مدرک زبان در سطح b2 از الزامات می باشد.

در انتها برای دوره ی کارآموزی که یک دوره ی یک ساله میباشد دانشجو باید حتما به زبان هلندی تسلط داشته باشد.

 

مدت و هزینه ی تحصیل پزشکی در هلند

همانطور که در بالا اشاره شد مدت زمان تحصیل پزشکی در هلند یک دوره ی6ساله به همراه یک سال دوره ی کارآموزی می باشد و هزینه تحصیل در این رشته برای دانشجویان خارج از اتحادیه اروپا سالیانه حداقل بین 8 تا 12000 یورو میباشد و حداکثر هزینه ی تحصیل به 17000 یورو در سال نیز می رسد.

 

معرفی تعدادی از دانشگاه های پزشکی

University of Amsterdam این دانشگاه با بیش از 5500 دانشجوی بین المللی از صد کشور مختلف فرصتی منحصر به فرد برای ادامه تحصیلات دانشگاهی در یک محیط بین المللی را ارائه می دهد.

Maastricht University این دانشگاه یکی از دانشگاه های بین المللی این کشور است و با داشتن 47 درصد دانشجوی خارجی از دانشگاه های بین المللی هلند به حساب می آید.

University of Groningen  این دانشگاه جزو صد دانشگاه تحقیقاتی برتر دنیاست و از قدیمی ترین دانشگاه های تحقیقاتی در هلند به حساب می آید.

در انتها ذکر این نکته ضروی ست که با توجه به هزینه ی تحصیل بسیار بالا در حد انگلستان و همچنین عدم امکان انتقال به سایر دانشگاه ها در زمان تحصیل شاید این کشور گزینه ی مناسبی برای تحصیل پزشکی نباشد.

 

برای به دست آوردن اطلاعات بیشتر در خصوص تحصیل رشته پزشکی در هلند از طریق شماره تلفن های موسسه از مشاوره تلفنی و تخصصی مشاورین موسسه بین المللی راد بهره مند شوید.

ثبت نظر
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :