تحصیل پزشکی در نروژ

10 / 10
از 2 کاربر

تحصیل پزشکی در نروژ

نروژ کشوری بسیار زیبا واقع شده در شمال اروپاست و در شبه جزیرهاسکاندینانوی قرار دارد. نروژ به دلیل دارا بودن ذخایر زیادی از نفت و گاز کشوری ثروتمند است که در غرب سوئد واقع شده و در سال 2017 به عنوان شادترینن کشور دنیا شناخته شده است به همین دلیل نروژ مقصد بسیاری از مهاجرین از سراسر جهان است.

تحصیل پزشکی در نروژ

سیستم آموزشی نروژ با سطح بالای امکانات آموزشی همراه است و همچنین رایگان بودن تحصیل در این کشور باعث شده همه ساله تعداد بسیار زیادی از افراد از ملیت های مختلف خواستار ادامه تحصیل در مقاطع  مختلف تحصیلی در این کشور باشند.

در حال حاضر 8 دانشگاه دولتی، 9 دانشگاه تخصصی  و 24 کالج وظیفه ی آموزش عالی در کشور نروژ را به عهده دارند. همچون سایر کشورها تحصیل در مقطع کارشناسی به زبان اصلی این کشور است اما تحصیل در مقاطع بالاتر یعنی کارشناسی ارشد و دکتری در حدود 200 رشته ی تحصیلی به زبان انگلیسی امکان پذیر است.

با توجه به مطالب ذکر شده یعنی سیستم آموزشی باکیفیت، امکان تحصیل رایگان در نروژ و رفاه اجتماعی بالا در این کشور بسیاری از افراد خواستار اخذ ویزای تحصیلی نروژ هستند و از آنجا که بسیاری از افراد تمایل یه تحصیل در رشته ی پزشکی در کشورهای مختلف دارند در این نوشتار قصد داریم به توضیح شرایط تحصیل پزشکی در نروژ بپردازیم.

مزایای تحصیل پزشکی در نروژ

یکی از مزایای تحصیلی پزشکی در نروژ این گزینه است که امکان کار پاره وقت همانند سایر کشورها همزمان با تحصیل پزشکی وجود دارد.

امکان تحصیل در دانشگاه های پزشکی به صورت رایگان از دیگر مزیت های قابل توجه در این کشور است.

امکان اخذ اقامت بعد از اتمام تحصیل پزشکی در صورت پیدا کردن کار وجود دارد.

امکان تحصیل در دانشگاه های پزشکی معتبر و شناخته شده در سطح دنیا مانند دانشگاه اسلو و برگن

شرایط تحصیل پزشکی در نروژ

یکی از شرایط تحصیل پزشکی در کشور نروژ این مساله است که شخص باید دارای مدرک دیپلم ریاضی یا تجربی باشد، همچنین متقاضیان باید ابتدا یک دوره ی 1 تا 2 ساله ی کالج را بگذرانند، این دوره یک دوره ی پری مدیکال برای آشنایی با دروس پیش نیاز این رشته است.

بعد گذراندن این دوره شخص باید در آزمون ورودی دانشگاه شرکت کند که دروس مهم این آزمون عبارتند از:

زیت شناسی، شیمی و زبان

تحصیل در رشته ی پزشکی به دو زبان انگلیسی و نروژی امکان پذیر است، که در صورت تحصیل به زبان انگلیسی داشتن مدرک زبان 6.5 الزامی و برای تحصیل به زبان نروژی داشتن مدرک زبان  نروژیb2 احتیاج است.

مدت و هزینه تحصیل پزشکی در نروژ

مدت زمان تحصیل در رشته ی پزشکی جدای از دوره ی پری مدیکال یک دوره ی شش ساله است و افراد پس از پایان تحصیلات باید به مدت 18 ماه به کارآموزی بپردازند. 

پس از پایان دوره ی تحصیلی و دوره کارآموزی و اخذ مدرک دانشجویان می توانند در بیمارستان ها و کلینیک ها مشغول به کار شوند.

همانطور که گفته شد متقاضیان برای تحصیل در مقاطع مختلف تحصیلی شهریه ای پرداخت نمی کنند، اما باید در ابتدای هر ترم مبلغی در حدود 300 تا 600 کرون را به عنوان هزینه ی ثبت نام اولیه پرداخت کنند.

معرفی دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت:

دانشگاه اسلو University of Oslo

دانشگاه برگنUniversity of Bergen

دانشگاه علم و صنعت و نروژ Norwegian University of science and technology

دانشگاه علوم نروژ Norwegian university of sciences

دانشگاه ترومسو قطب شمال نروژ University of Tromso The Arctic University of Norway

شما میتوانید با مراجعه به قسمت تحصیل دندانپزشکی در نروژ از اطلاعات بیشتری در زمینه ی تحصیل پزشکی در خارج از کشور برخوردار شوید.

برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد اخذ ویزای تحصیلی نروژ و آشنایی هر چه بیشتر با شرایط پذیرش در دانشگاه های نروژ می توانید با شماره های موسسه بین المللی راد تماس گرفته و از مشاوره تلفنی رایگان با مشاورین متخصص در این زمینه بهره مند شوید.

نظرات کاربران
samaneh : سوال درمورد کالج
0 0
سلام وقتتون بخیر .من 19 سالمه و دیپلم تجربی با نمره ی 19.5 دارم . برای اپلای برای کالج به چه مدارکی نیاز دارم و سطح زبانم هم خوبه
مدیریت : پاسخ
0 0
سلام وقت بخیر لطف کنید با شماره های موسسه تماس بگیرید.
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :