021-44124850

تحصیل پزشکی در مالزی

9 / 10
از 2 کاربر

مالزی کشوری واقع شده در جنوب شرقی آسیاست و پایتخت این کشور کوآلالامپور می باشد. این کشور در نزدیکی خط استوا قرار دارد و دارای آب و هوایی استوایی، گرم و مرطوب است.

تحصیل پزشکی در مالزی

همسایگان مالزی از شمال تایلند، از جنوب سنگاپور و از غرب اندونزی است. مالزی در حال حاضر حدود 30 میلیون نفر جمعیت دارد و زبان رسمی مردم این کشور مالایا است ولی زبان انگلیسی به صورت گسترده در این کشور صحبت می شود و تعدادی زیادی از کالج های زبان در این کشور وجود دارند که بسیاری از افراد به همین دلیل به مالزی سفر کرده و مدرک زبان خود را از این کشور می گیرند.

سیستم آموزشی مالزی شرایط بسیار مناسبی را برای متقاضیان تحصیل در این کشور فراهم کرده است و افراد با شرایط سنی مختلف می توانند برای اقامت تحصیلی مالزی اقدام کنند. بیشتر دانشگاه های مالزی در رشته های مختلف از جمله مدیریت، مهندسی و پزشکی مورد تایید وزارت بهداشت هستند و دانشگاه های این کشور در رنکینگ جهانی جایگاه قابل قبولی دارند.

از آنجا که تعداد زیادی از افراد در سنین مختلف و در سراسر دنیا مشتاق و علاقه مند به تحصیل پزشکی هستند، در این نوشتار قصد داریم به توضیح شرایط تحصیل پزشکی در مالزی، مزایای تحصیل در این کشور و معرفی تعدادی از دانشگاه های پزشکی این کشور بپردازیم.

 

مزایای تحصیل در مالزی

هزینه تحصیل و زندگی در مالزی نسبت به سایر کشورها مناسب تر و مقرون به صرفه است

امکان اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی بدون مدرک زبان وجود دارد

امکان تحصیل به زبان انگلیسی

امکان و اجازه کار نیمه وقت در حین تحصیل

امکان تحصیل در دانشگاه های معتبر مالزی

مورد تایید بودن مدارک صادر شده از دانشگاه های مالزی

 

شرایط تحصیل پزشکی در مالزی

برای تحصیل پزشکی در مالزی اتمام دوره ی دبیرستان و ارائه مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی الزامی است همچنین داشتن نمرات بالا در دروس ریاضی، شیمی، زیست شناسی و شیمی می تواند در زمان پذیرش به دانشجویان کمک کند. در صورت تحصیل به زبان انگلیسی در دانشگاه های این کشور حداقل نمره ی آیلتس قابل قبول برای دانشگاه های پزشکی 7 می باشد.

همچنین دانشجویان برای تحصیل پزشکی در دانشگاه های مالزی باید در آزمون ورودی شرکت کنند و به طور کلی تحصیل در مالزی در دانشگاه های خصوصی و دولتی امکان پذیر است و به طور معمول تحصیل در دانشگاه های دولتی به زبان مالایی و تحصیل به زبان انگلیسی در دانشگاه های خصوصی امکان پذیر است.

 

مدت زمان و هزینه ی تحصیل پزشکی در مالزی

تحصیل پزشکی در مالزی یک دوره ی پنج ساله است که در دو سال ابتدایی دروسی مانند بیوشیمی، آناتومی، میکروبیولوژی، پاتالوژی و ... غیره به منظور افزایش مهارت های بالینی دانشجویا ن تدریس می شود و در سال سوم تا پنجم تحصیلی دانشجویان به صورت عملی در بیمارستان ها و کلینیک ها آموزش های لازم را می بینند.

هزینه تحصیل با توجه به دانشگاه محل تحصیل متغیر است اما حدود هزینه ی تحصیل پزشکی در مالزی سالیانه بین 7 تا 15 هزار دلار است.

 

معرفی تعدادی از دانشگاه های پزشکی مالزی که مورد تایید وزارت بهداشت ایران هستند

  • دانشگاه مالایا UM
  • دانشگاه ملی مالزی
  • دانشگاه علوم مالزی
  • دانشگاه کبانگسان مالزی (UKM)
  • دانشگاه پوترا (UPM)
  • دانشگاه تکنولوژی مارا

 

لازم به ذکر است که شما میتوانید با مراجعه به قسمت تحصیل دندانپزشکی در مالزی و یا کار پزشکان در مالزی از اطلاعات جامع تر و کاملتر در زمینه ی مهاجرت پزشکان و دندانپزشکان به خارج از کشور برخوردار شوید.

برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره مهاجرت تحصیلی، راه های اخذ اقامت در مالزی، تحصیل پزشکی در مالزی و آشنایی هر چه بیشتر با شرایط پذیرش دانشجویی در مالزی می توانید با شماره های موسسه بین المللی راد تماس گرفته و از مشاوره رایگان تلفنی با مشاورین متخصص در این زمینه بهره مند شوید.

ارسال نظر و نظرات ثبت شده