021-44124850

تحصیل پزشکی در لهستان

9 / 10
از 2 کاربر

لهستان کشوری در اروپای مرکزی و هفتادمین کشور بزرگ و وسیع دنیاست و جمعیتی در حدود 40 میلیون نفر دارد. زبان رسمی و اصلی این کشور زبان لهستانی است اما اغلب مردم به زبان انگلیسی به عنوان زبان دوم تسلط دارند. این کشور از غرب با آلمان، از شرق با اوکراین، بلاروس و لیتوانی، از شمال با روسیه و از جنوب با جمهوری چک همسایه است. دین 90% مردم مسیحیت و پایتخت این کشور ورشو می باشد. لهستان یکی از بهترین شرایط جوی در جهان را دارد از سال 2004 که این کشور به اتحادیه اروپا پیوست تعداد توریست ها به شدت افزایش افزایش یافت و صنعت گردشگری یکی از منابع مهم اقتصادی این کشور است. کشور لهستان از نظر امنیت زندگی و همچنین کیفیت نظام آموزشی هر ساله تعداد زیادی از متقاضیان به تحصیل را جذب میکند و هزینه های زندگی و تحصیلی نسبت به بسیاری از کشورهای اروپایی کمتر می باشد. در متن زیر به توضیح شرایط تحصیل پزشکی در این کشور می پردازیم.

تحصیل پزشکی در لهستان

مزایای تحصیل پزشکی در لهستان

اجازه کار ضمن تحصیل

امکان تحصیل به دو زبان انگلیسی و لهستانی در همه ی رشته ها

هزینه ی زندگی دانشجویی بسیار پایین بین 400 تا 600 یورو در هر ماه.

اعتبار جهانی دانشگاه های پزشکی لهستان

امکان تبدیل ویزای تحصیلی به ویزای کاری و اخذ اقامت لهستان

 

شرایط تحصیل پزشکی لهستان

اولین شرط پذیرش دانشگاه های این کشور گذراندن دوره ی پیش نیاز یا Foundation می باشد. از شرایط دیگر تحصیل پزشکی درلهستان، شرط سنی می باشد که حداکثر سن برای تحصیل پزشکی 30 سال است. متقاضیانی که می خواهند بدون آزمون ورودی وارد رشته ی پزشکی شوند می توانند دوره ی پیش پزشکی را در این کشور گذرانده و بعد از این دوره بدون آزمون ورودی وارد رشته ی پزشکی شوند. همچنین متقاضیان به مدرک زبان انگلیسی احتیاج دارند که در صورت نداشتن مدرک می توانند در کالج های زبان این کشور تحصیل کنند که هزینه ی این دوره در حدود 3 تا 3500 یورو در هرسال است.

 

مدت و هزینه ی تحصیل پزشکی در لهستان

تحصیل در رشته ی پزشکی در لهستان در مقطع پزشکی عمومی یک دوره ی 6 ساله و در مقطع تخصص یک دوره ی 4 ساله می باشد.

همچنین هزینه ی تحصیل پزشکی به زبان انگلیسی سالانه 11 هزار یورو و هزینه ی تحصیل پزشکی به زبان لهستانی سالانه 8 هزار یورو می باشد.

 

دانشگاه های مورد تایید لهستان

دانشگاه هایی که مورد تایید وزارت بهداشت هستند و رشته های پزشکی را ارائه می دهند چهار دانشگاه می باشند:

  • دانشگاه ورشو Medical University of Warsaw
  • دانشگاه لودز Medical University of Lodz
  • دانشگاه گدانسک Medical University of Gdansk
  • دانشگاه تورون Torun University

 

برای به دست آوردن اطلاعات بیشتر در خصوص تحصیل  پزشکی در لهستان و یا سایر کشور ها  از طریق شماره تلفن های موسسه از مشاوره تلفنی و تخصصی مشاورین موسسه بین المللی راد بهره مند شوید.

ارسال نظر و نظرات ثبت شده