تحصیل پزشکی در فیلیپین

7 / 10
از 6 کاربر

تحصیل پزشکی در فیلیپین

فیلیپین در جنوب شرق آسیا و در غرب اقیانوس آرام بین دریای جنوبی چین و دریای فیلیپین در شرق ویتنام قرار گرفته است.

پایتخت این کشور مانیل حدود ده میلیون نفر جمعیت دارد و یکی از ارزانترین شهرهای دنیاست. این کشور از شمال با با تایوان، از جنوب با اندونزی و از جنوب غربی با تایلند، سنگاپور و مالزی همسایه است.

تحصیل پزشکی در فیلیپین

یکی از زبان های اصلی این کشور تاگالوگ است اما بیش از نصف جمعیت این کشور به زبان انگلیسی تسلط دارند و به این زبان نیز صحبت می کنند.

فیلیپین در سالهای اخیر رشد اقتصادی 7 درصد را تجربه کرده است و از آنجا که زبان آموزش و تحصیل و همجنین سیستم اداری آن انگلیسی است برای سرمایه گذاری  و یا ادامه تحصیل یکی از گزینه های مناسب برای مهاجرت است.

بیش از 2000 نفر دانشجوی ایرانی در این کشور مشغول به تحصیل هستند که بیشتر آنها در رشته ی پزشکی و دندانپزشکی مشغول به تحصیل هستند و از آنجا تعداد بسیار زیادی از دانش آموزان در سراسر دنیا به ادامه تحصیل در رشته ی پزشکی علاقه مند هستند در این نوشتار قصد داریم به شرح تحصیل پزشکی در فیلیپین و مزایا و معرفی تعدادی از دانشگاه های مورد تایید این کشور در رشته ی پزشکی بپردازیم.

مزایای تحصیل در فیلیپین

امکان تحصیل به زبان انگلیسی برای دانشجویان بین المللی با هزینه ی مناسب و مقرون به صرفه

امکان تحصیل در کشوری که تعداد زیادی از دانشگاه های آن مورد تایید وزارت علوم و وزارت بهداشت هستند

ارائه تحصیلات پزشکی با امکانات بسیار مناسب که مورد تایید سازمان بهداشت جهانی است

امکان انتقال به دانشگاه های ایران و دانشگاه های معتبر جهان

شرایط تحصیل پزشکی در فیلیپین

تحصیل پزشکی در فیلیپین به سه بخش تقسیم می شود: در بخش اول دانشجو موظف به گذراندن یک دوره سه ساله شامل دروس عمومی رشته پزشکی است، در بخش دوم شخص باید یک دوره ی یک ساله کارآموزی بالینی را بگذارند و در نهایت در بخش سوم دانشجو باید یک دوره یک ساله ی کارآموزی دیگر را که شامل ارائه پایان نامه و پروژه ی تحقیقاتی است را طی کند.

همچنین یکی از شرایط پذیرش در دانشگاه های پزشکی فیلیپین ارائه مدرک زبان آیلتس با حداقل نمره 6.5 است و در صورتی که دانشگاه این مدرک را ندارد د می تواند برای گذارندن دوره های زبان به صورت فشرده در کالج های این کشور شرکت کند.

تحصیل پزشکی در فیلیپین به دو صورت امکان پذیر است:

در روش اول دانشجویان برای پذیرش مستقیم در دانشگاه های پزشکی این کشور باید در آزمون ورودی دانشگاه ها شرکت کنند و در صورت کسب نمره ی لازم توسط دانشگاه پذیرفته می شوند.

و در روش دوم اگر دانشجویان دارای مدرک لیسانس در یکی از رشته های مرتبط با پزشکی هستند مانند: پرستاری می توانند بدون آزمون ورودی اقدام به ثبت نام نمایند.

مدت زمان و هزینه ی تحصیل پزشکی در فیلیپین

تحصیل در رشته ی پزشکی در کشور فیلیپین بین پنج تا شش سال زمان می برد و در مورد هزینه ی تحصیل نیز معمولا دانشجویان بایستی شهریه سال اول را به صورت یکجا پرداخت کنند که میانگین شهریه برای هر دوره حدودا 3000 دلار است.

دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت فیلیپین

کشور فیلیپین دارای دانشگاه های معتبری است که مورد تایید وزارت بهداشت ایران هستند از جمله ی این دانشگاه ها می توان به دانشگاه دولتی فیلیپین و دانشگاه ایست اشاره کرد، اما فهریت دانشگا های مورد تایید ایران هر ساله منتشر می شود که بهتراست دانشجویان قبل از اقدام و انتخاب دانشگاه ها آنها را مورد بررسی قرار دهند.

شما میتوانید با مراجعه به بخش تحصیل دندانپزشکی در فیلیپین از اطلاعات کاملتری در زمینه ی تحصیل پزشکی در فیلیپین برخوردار شوید.

برای دریافت اطلاعات جامع تر درباره اخذ ویزای تحصیلی فیلیپین، تحصیل پزشکی در فیلیپین و آشنایی هر چه بیشتر با شرایط پذیرش دانشگاه های این کشور می توانید با شماره های موسسه بین المللی راد تماس گرفته و از مشاوره رایگان تلفنی با مشاوران موسسه بهره مند شوید.

نظرات کاربران
سارا : ویزای تحصیلی
0 0
سلام،کارشناس هوشبری هستم ولی مدرک زبان ندارم،از یکی از دانشگاه های پزشکی این کشور میتونم پذیرش بگیرم؟و من به عنوان یه پیراپزشک چند سال باید پزشکی بخونم؟
مدیریت : پاسخ
0 0
سلام. ما پذیرش تحصیلی برای کشور فیلیپپین رو فعالیتی نداریم.
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :