تحصیل پزشکی در فنلاند

10 / 10
از 1 کاربر

تحصیل پزشکی در فنلاند

فنلاند کشوری در شمال اروپا در منطقه اسکاندیناوی است، پایتخت این کشور هلسینکی و بزرگترین شهر فنلاند می باشد. فنلاند جمعیتی در حدود 5.5 میلیون نفر دارد که حدود یک میلیون نفر از این جمعیت در پایتخت این کشور، هلسینکی زندگی میکنند.

تحصیل پزشکی در فنلاند

کشور فنلاند عضو اتحادیه اروپا می باشد و از شرق با روسیه، از شمال با نروژ، از جنوب با استونی و از غرب با سوئد همسایه است. زبان اصلی 90 درصد مردم فنلاندی و در بعضی مناطق سوئدی است.

از نظر اقتصادی فنلاند جزء کشورهای توسعه یافته است و مردم این کشور دغدغه ای در فضای معیشتی احساس نمی کنند. همچنین سال های زیادی به عنوان کشور نمونه که کمترین فساد اقتصادی را داشته، معرفی شده است.

در خصوص سیستم آموزشی این کشور باید گفت که کیفیت نظام آموزشی در فنلاند بسیار بالاست و سیستم آموزشی این کشور بسیار مطرح و پیشرفته است. تا تابستان سال 2017 تحصیلات در دانشگاه های این کشور رایگان بود اما با سیاست گذاری های جدید دولت در حال حاضر متقاضیان برای تحصیل در این کشور باید سالیانه به طور میانگین بین  8 تا 12 هزار یورو پرداخت کنند. زبا تحصیل در این کشور فنلاندی و سوئدی است و در برخی رشته ها در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد امکان تحصیل به زبان انگلیسی وجود دارد که در آم صورت ارائه مدرک زبان، آیلتس 6.5 الزامی است.

از آنجا که یکی از راه های ورود به هر کشور ی اخذ اقامت تحصیلی است و بسیاری از افراد علاقه مند به تحصیل در رشته پزشکی هستند در این مطلب قصد داریم به توضیح تحصیل پزشکی در فنلاند بپردازیم.

مزایای تحصیل در فنلاند

دانشجویان غیر اروپایی اجازه کار پاره وقت در حین تحصیلات را دارند و در زمان تعطیلات کریسمس و یا تعطیلات تابستانی اجازه کار تمام وقت را دارند.

امکان تحصیل در با کیفیت ترین دانشگاه های اروپا که مورد تایید وزارت علوم هستند.

اخذ ویزای شینگن و امکان سفر به کشورهای اروپایی

امکان اخذ اقامت پس از پایان تحصیلات

شرایط تحصیل پزشکی در فنلاند

ورود به دوره های پزشکی در کشور فنلاند بسیار رقابتی است و ارائه  مدرک 12 ساله ی دبیرستان نیز الزامی است. در حال حاضر تحصیل در گروه رشته های پزشکی فقط به زبان فنلاندی و سوئدی امکان پذیر است و برخلاف سایر کشورها امکان گذراندن دوره های زبان در این کشور وجود ندارد و اگر شخصی بخواهد در این رشته تحصیل کند باید به زبان فنلاندی یا سوئدی تسلط داشته باشد.

همچنین برای پذیرش در رشته های پزشکی داشتن یک CV یا همان رزومه خوب، داشتن توصیه نامه و همچنین قبولی در آزمون ورودی که معمولا یک بار در سال برگزار می شود و به زبان فنلاندی است و مصاحبه ی آنلاین الزامی است.

مدت زمان و هزینه تحصیل پزشکی در فنلاند

مدت زمان تحصیل برای رشته ی پزشکی یک دوره ی 5 تا 6 ساله است و هزینه ی تحصیل پزشکی برای دانشجویان فنلاندی و دانشجویان بین المللی عضو اتحادیه ی اروپا رایگان است، اما دانشجویان و متقاضیان خارج از اتحادیه اروپا برای تحصیل پزشکی در دانشگاه های این کشور باید هزینه پرداخت کنند که این  هسته نسبت به دانشگاه انتخابی متفاوت است.

معرفی دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت فنلاند

University of Helsinki

University of Oulu

University of Turku

University of Tempere

University of Eastern Finland

شما میتوانید با مراجعه به قسمت تحصیل دندانپزشکی در فنلاند میتوانید از اطلاعات بیشتر و کاملتری در زمینه ی تحصیل پزشکی در فنلاند برخوردار شوید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر درباه اخذ اقامت تحصیلی کشور فنلاند و تحصیل پزشکی در فنلاند می توانید با شماره های موسسه بین المللی راد تماس گرفته و از مشاوره رایگان تلفنی با مشاوران متخصص در این زمینه بهره مند شوید.

نظرات کاربران
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :