021-44124850

تحصیل پزشکی در فرانسه

9 / 10
از 3 کاربر

بخش وسیعی از کشور فرانسه در اروپای غربی واقع شده است، فرانسه در بین اعضای اتحادیه ی اروپا بزرگترین کشور از نظر مساحت است و با کشورهایی همچون آلمان، بلژیک، ایتالیا، سوئیس، اسپانیا، لوکزامبورگ و موناکو مرزهای مشترک دارد.

تحصیل پزشکی در فرانسه

فرانسه یکی از محبوب ترین مقاصد گردشگری در جهان است، چرا که در هر نقطه اش یک جای دیدنی را جای داده است. فرانسه همچنین دارای جاذبه های طبیعی بسیاری ست مانند جاذبه های ساحلی در شمال این کشور و مناظر کوهستانی مربوط به رشته کوه های آلپ که در بخش شرقی هستند.

پاریس دومین شهر محبوب برای تحصیل در بین دانشجویان خارجی است. سیستم آموزشی این کشور از کیفیت بالایی برخوردار است و نظام آموزشی فرانسه نیز جزء کارآمدترین و متنوع ترین نظام های آموزشی به شمار می آید.

رشته های تحصیلی بسیار متنوعی در دانشگاه های این کشور ارائه می شود و مدارک تحصیلی دانشگاه های این کشور بین المللی بوده و در سراسر دنیا مورد تایید است. اما از دلایل اصلی دیگری که باعث می شود متقاضیان ادامه تحصیل، فرانسه را به عنوان مقصد تحصیلی خود انتخاب کنند این است که تحصیل در فرانسه رایگان است و دانشگاه های فرانسه در رتبه بندی جهانی در جایگاه بالایی قرار دارند.

یکی از راه های ورود به این کشور اخذ ویزای تحصیلی است و از آنجا که تحصیل در رشته ی پزشکی انتخاب بسیاری از افراد است قصد داریم در این مطلب به توضیح شرایط تحصیل پزشکی در فرانسه و معرفی دانشگاه ها ی مورد تایید و مزایای تحصیل در این کشور بپردازیم.

 

مزایای تحصیل در فرانسه

  • استانداردهای زندگی بالا و کیفیت زندگی خوب، فرانسه را به مقصدی مناسب برای تحصیل دانشجویان خارجی تبدیل کرده است.
  • امکان تحصیل رایگان در این کشور وجود دارد.
  • امکان کار کردن به صورت پاره وقت در حین تحصیل برای دانشجویان وجود دارد.
  • دانشگاه های این کشور از اعتبار بالایی برخوردارند و اکثر دانشگاه های این کشور مورد تایید وزارت علوم نیز هستند.

 

شرایط تحصیل پزشکی در فرانسه

یکی از الزامات تحصیل پزشکی در فرانسه ارائه مدرک دوازده ساله ی دبیرستان است و همچنین ارائه مدرک زبان فرانسوی از الزامات که شخص می تواند مدرک زبان فرانسه را در داخل کشور خود گرفته و یا دوره های زبان فرانسوی را در این کشور بگذارند که در این صورت باید بداند که گذراندن این دوره ها را در فرانسه رایگان نخواهد بود.

دریافت مدرک پزشکی عمومی نیاز به 9 سال زمان دارد چرا که تحصیل پزشکی در فرانسه به سه دوره و یا سیکل متفاوت تقسیم می شود و به طور کلی یک پروسه زمان بر است. به طور معمول دانشجویان بعد از ورو به دانشگاه های پزشکی پس از یکسال باید در یک آزمون شرکت کنند و در صورت قبولی در این آزمون و کسب نمرات لازم می توانند به ادامه تحصیل در این رشته بپردازند.

 

مدت و هزینه ی تحصیل پزشکی در فرانسه

همان طور که در بالا ذکر شد دانشجویان برای اخذ مدرک تحصیلی خود به عنوان یک پزشک عمومی باید یک دوره 9 ساله ی را طی کنند و در صورتی که علاقه مند به دریافت مدرک تخصص باشند باید یک تا دو سال دیگر به تحصیل در این مقطع بپردازند.

همان طور که قبلا اشاره شد تحصیل در همه ی دانشگاه های فرانسه برای دانشجویان این کشور و دانشجویان بین المللی رایگان است اما با توجه به دانشگاه انتخابی شخص باید هزینه ی کمی را به عنوان شهریه ثبت نام پرداخت کند.

 

معرفی تعدادی از دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت فرانسه

  • University of Nantes
  • University of Bordeaux
  • University of Starsbourg
  • University of Montpellier
  • University of Rennes

 

شما میتوانید با مراجعه به قسمت تحصیل دندانپزشکی در فرانسه از اطلاعات بیشتر و کاملتری در زمینه ی تحصیل پزشکی در خارج از کشور برخوردار شوید.

برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره اخذ اقامت تحصیلی فرانسه، تحصیل پزشکی در این کشور و آشنایی هرچه بیشتر با شرای پذیرش دانشگاه های این کشور می توانید با شماره های موسسه بین المللی راد تماس گرفته و از مشاوره ررایگان تلفنی با مشاورین متخصص در این زمینه بهره مند شوید. 

ارسال نظر و نظرات ثبت شده