021-44124850

تحصیل پزشکی در دانمارک

9 / 10
از 13 کاربر

تحصیل رشته های پزشکی در کشورهای اروپایی از دیرباز جزو خواسته های دانشجویان مختلف در سراسر دنیا بوده است. چرا که تحصیل در دانشگاه های معتبر کشورهای اروپایی میتواند فرصت مناسبی را برای تصور آینده ای موفق به ارمغان بیاورد. در این نوشتار قصد داریم به بررسی چگونگی تحصیل در رشته های پزشکی در دانشگاه های دانمارک بپردازیم.

 

تحصیل پزشکی در دانمارک

کشور دانمارک یکی از کشورهای حوزه اسکاندیناوی است که دانشگاه های آن از رنکینگ بالایی برخودار هستند و بهتر است قبل از ارائه جزئیات در رابطه با دانشگاه های دانمارک این مطلب ذکر شود، که تحصیل در رشته پزشکی در اکثر کشورهای سطح اول اروپایی به زبان کشور مقصد میباشد و این بدان معناست که باید در ابتدا در دوره های مربوط به زبان کشور مقصد که در این مورد زبان دانمارکی (Danish) است، شرکت نموده و مدرک زبان که باز در این مورد زبان دانسک (Danish) میباشد را به دست آورده باشند. شرایط ابتدایی برای واجد شرایط بودن به منظور تحصیل پزشکی در دانمارک موارد زیر است:

تحصیل پزشکی در دانمارک

اول، گذراندن دوره سه ساله دبیرستان به اضافه یک سال دوره پیش دانشگاهی و یا گذراندن دوره سه ساله دبیرستان به اضافه یک دوره کاردانی که طبیعتاً معدل و سطح ریزنمرات در این سالهای ذکر شده بسیار تآثیر گذار است وعملاً تعیین کننده دانشگاه انتخابی و یا به طور کلی امکان اخذ پذیرش تحصیل پزشکی در دانمارک است. اگر میزان نمرات را به صورت توصیفی بیان کنیم، میتوان نمرات بالای 18 را A نمره بالای 15 را نمره B در نظر بگیریم، معمولاً نمرات A  در دروسی مانند ریاضی و نمرات A و B  در دورس علوم پایه و یا تاریخ و ... میتواند برای پذیرش کافی باشد.

دوم، ارائه مدارک ویژه برای پذیرش در آن دانشگاه است؛ که در هر مؤسسه تحصیلی میتوان متفاوت باشد.

سوم، کسب مدرک زبان Danish است که کورس زبان Danish  را در بهترین حالت میتوان در خود کشور دانمارک گذراند که البته اخذ ویزا برای ورود به دانمارک برای خواندن زبان Danish پروسه ای جداگانه است و یا زبان Danish را درکشور مبدا بخوانیم و بعد برای شرکت در امتحانات آن که به صورت بین المللی در کشورهای مختلف برگزار میشود، شرکت کنیم

 

پروسه تحصیل پزشکی در دانمارک

پروسه تحصیل پزشکی در دانمارک به این صورت است که ابتدا یک دوره ی کارشناسی سه ساله که مطالبی در رابطه با علوم پایه ی پزشکی و فیزیولوژی بدن و شناخت انواع بیماری ها دارد گذرانده میشود و سپس یک دوره ی کازشناسی ارشد که با فعالیت های واقعی و عملی پزشکی است همراه است سپری میشود و در انتهای این دوره مدرک MD یا همان مدرک پزشکی کشور دانمارک ارائه میشود. بعد از آن میتوان در یک دوره ی سه ساله دیگر به تحصیل در مقطع تخصص پرداخت.

 

هزینه ی تحصیل پزشکی در دانمارک

هزینه تحصیل پزشکی در دانمارک بسته به دانشگاه محل تحصیل چیزی در حدود 8 تا 14 هزار یورو به صورت سالیانه میباشد که این هزینه مخصوص دانشجویان خارج از اتحادیه اروپاست، در حالی که اگر به هر دلیلی وارد پروسه اقامتی در کشور دانمارک یا کشور دیگری در حوزه اروپایی شده باشد، تنها هزینه بررسی مدارک باید پرداخت شود

اگر بخواهیم توصیف مختصری از هزینه های زندگی در کشور دانمارک ارائه دهیم، میتوان گفت، هزینه متوسط زندگی یک فرد مجرد در دانمارک چیزی در حدود 800 تا 1100 یورو در هر ماه میباشد.

 

برای دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص تحصیل پزشکی در دانمارک و اخذ ویزا جهت تحصیل پزشکی در دانمارک و تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در کشورهای مختلف اروپایی و یا کانادا و استرالیا از طریق تماس با شماره های مؤسسه بین المللی راد از مشاوره تحصصی کارشناسان ما بهره مند شوید.

ارسال نظر و نظرات ثبت شده