021-44124850

تحصیل پزشکی در تایلند

9 / 10
از 4 کاربر

تایلند کشوری واقع شده در جنوب شرقی آسیاست و پایتخت این کشور بانکوک پرجمعیت ترین شهر این کشور است.تایلند از غرب با میانمار، از شرق با لائوس و کامبوج، از شمال با برمه و از جنوب با مالزی همسایه است.

تحصیل پزشکی در تایلند

فرهنگ این کشور آمیخته ای از فرهنگ چینی، هندی و دیگر کشورهای آسیای جنوب شرقی است و با دارا بودن شرایط آب و هوایی بسیار خوب و جاذبه های گردشگری فراوان همه ساله تعداد زیادی از گردشگران را به خود جذب می کند.

همانند سایر کشورها راه های زیادی برای ورود به این کشور وجود دارد از جمله راه های ورود به این کشور میتوان به : مهاجرت کاری، مهاجرت از طریق سرمایه گذاری، مهاجرت از طریق ازدواج و مهاجرت تحصیلی اشاره کرد.

از آنجا که هزینه تحصیل و زندگی در تایلند به نسبت سایر کشورها کمتراست و هزینه زندگی ماهیانه حدودا بین دو تا دو میلیون و پانصد هزار تومان است، همچنین کیفیت دانشگاه های این کشور قابل قبول است بسیاری از افراد مهاجرت تحصیلی را برای ورود به این کشور انتخاب می کنند.

 

مزایای تحصیل در تایلند

هزینه ی تحصیل و ندگی در تایلند بسیار مناسب و مقرون به صرفه است

شرایط ورود و پذیرش دانشگاه تایلند چندان مشکل نیست

امکان تحصیل به زبان انگلیسی در دانشگاه های این کشور

امکان تحصیل در دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم و وزارت بهداشت

عدم نیاز به ارائه مدرک زبان و مدرک پیش دانشگاهی

 

شرایط تحصیل پزشکی تایلند

تحصیل پزشکی در تایلند به نسبت سایر کشورهای آسیایی متقضیان زیادی دارد به این دلیل که دانشگاه های این کشور در رشته ی پزشکی پیشرفت بسیار خوبی داشته اند  اعتبار بالای دارند.

همان طور که در بالا عنوان شد برای پذیرش در ددانشگاه های این کشور متقاضیان می توانند بدون مدرک زبان اقدام کنند اما این شرایط درباره ی همه ی دانشگاه ها صدق نمی کند و در صورت نیاز به مدرک زبان متقاضیان بایستی مدرک زبان 6.5 را ارائه دهند.

همچنین یکی دیگر از شرایط پذیرش تحصیل پزشکی در تایلند ارائه مدرک پایان دوره ی دبیرستان و نمرات قابل قبول در دروس شیمی، فیزیک و زیست شناسی است.

 

مدت زمان و هزینه ی تحصیل پزشکی در تایلند

مدت زمان  تحصیل در رشته ی پزشکی در تایلند یک دوره ی شش ساله است که به دو بخش پیش بالینی و بالینی تقسیم می شود و هزینه ی تحصیل در دانشگاه های پزشکی بسته به دانشگاه محل تحصیل متغیر است اما به طور متوسط، هزینه ی تحصیل پزشکی در این کشور سالیانه حدود 6000 یورو می باشد.

 

معرفی تعدادی از دانشگاه پزشکی تایلند مورد تایید وزارت بهداشت ایران

  • دانشگاه چاولا لانگ کورن
  • دانشگاه ماهیدول تایلند
  • دانشگاه چیانگ مای
  • دانشگاه پزشکی خون کاین

 

شما متوانید با مراجعه به بخش تحصیل دندانپزشکی در تایلند از اطلاعات بیشتری در زمینه ی تحصیل پزشکی در خارج از کشور برخوردار شوید.

برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره ی مهاجرت تحصیلی به تایلند و ادامه ی تحصیل در رشته ی پزشکی در این کشور و همچنین آشنایی هر چه بیشتر با دانشگاه های این کشور و نحوه ی اخذ پذیرش از این دانشگاه ها می توانید با شماره های موسسه بین المللی راد تماس گرفته و از مشاوره ی رایگان تلفنی با مشاورین متخصص در این زمینه بهره مند شوید.

ارسال نظر و نظرات ثبت شده