تحصیل پزشکی در ایسلند

10 / 10
از 2 کاربر

تحصیل پزشکی در ایسلند

ایسلند شمالی ترین کشور اروپا واقع شده در شمال اقیانوس اطلس است.پایتخت این کشور شهر ریکیاویک با جمعیتی در حدود 320 هزار نفر می باشد.کشور ایسلند دارای آب و هوای نسبتا سرد است اما به دلیل جریان های آب گرم گلف استریم، تحت تاثیر جبهه هایی از هوای معتدل قرار دارد.

تحصیل پزشکی در ایسلند

ایسلند جزء کشورهاییست که کمترین آمار جرم و جنایت را دارد و به دلیل ثبات سیاسی و همچنین اقتصاد مسالمت آمیز به ویژه در بخش کشاورزی، صنایع شیلات و ماهیگیری و صنایعی از این دست برای بسیاری از افراد قابل توجه است.

ایسلند، کشوری پیشرفته با یک نظام آموزشی عالی در سطح جهانی است و دانشجویان در کنار تحصیل در این کشور می توانند در یکی از بهترین کشورها از نظر کیفیت زندگی اقامت داشته باشند.

ایسلند در حال حاضر دارای هفت دانشگاه خصوصی و دولتی است و بیش از 18 هزار دانشجو در این کشور مشغول به تحصیل هستند که 5 درصد این جمعیت را دانشجویان بین المللی تشکیل می دهند.

بسیاری از افراد به دلایل ذکر شده و هممچنین طبیعت خیره کننده ایسلند، خواهان اخذ ویزای تحصیلی این کشور هستند و از آنجا که بسیاری از افراد به دنبال تحصیل پزشکی در کشورهای مختلف هستند در این نوشتار به شرایط تحصیل پزشکی در ایسلند می پردازیم.

مزایای تحصیل پزشکی در ایسلند

در صورت پذیرش و تحصیل و پذیرش در دانشگاه های دولتی دانشجو هیچ شهریه ای را پرداخت نخواهد کرد و فقط یک هزینه ی جزئی بابت هزینه ی ثبت نام پرداخت می کند.

در صورت تحصیل در ایسلند، از مزایای منطقه شینگن بهره مند می شوید و امکان سفر به اروپا بدون ویزا را خواهید داشت.

امکان تحصیل در رشته ی پزشکی به زبان انگلیسی وجو دارد.

امکان تحصیل در دانشگاه های معتبر با کیفیت آموزسی بسیار بالا و پیشرفته

تحصیل در رشته پزشکی با هزینه ی مناسب

طبیعت خیره کننده و کیفیت زندگی بسیار بالا از مزایای دیگر تحصیل در این کشور است.

شرایط تحصیل پزشکی در ایسلند

تحصیل پزشکی در ایسلند به دلیل اعتبار دانشگاه پزشکی این کشور و ههمچنین امکان تحصیل به زبان انگلیسی در این رشته امروزه طرفداران بسیار دارد.

برای تحصیل در رشته ی پزشکی متقاضی بایستی مدرک دیپلم 12 ساله خود را ارئه دهد.همچنین برای تحصیل در رشته ی پزشکی شخص دانشجو باید در آزمون ورودی رشته ی پزشکی شرکت کرده و نمره قبولی را برای ورود به دانشگاه کسب کند. این آزمون در ماه ژوئن هر سال برگزار می شود و همچنین ارائه مدرک زبان IELTS نیز الزامی است.

همچنین تحصیل پزشکی در این کشور محدودیت سنی مشخصی دارد و متقاضیان نهایت تا سن 23 سالگی می توانند در آزمون ورودی پزشکی شرکت کنند.

مدت و هزینه تحصیل پزشکی در ایسلند

مدت زمان تحصیل در رشته ی پزشکی در کشور ایسلند یک دوره ی 6 ساله  در مقطع کارشناسی است و پس از این مدت دانشجو موظف به گذراندن یک دوره ی بالینی یک ساله است.

هزینه تحصیل برای گروه پزشکی برای دانشجویان بین المللی بین 7 تا 10000 یورو می باشد و هزینه زندگی در این کشور نیز از 500 تا 1000 یورو متغیر است.

معرفی دانشگاه مورد تایید وزارت بهداشت

همان طور که در بالا گفته شد ایسلند در مجموع دارای هفت دانشگاه دولتی و خصوصی است که از بین این دانشگاه ها تنها دانشگاهی که در سال 2018-2019 مورد تایید وزارت بهداشت می باشد، دانشگاه ایسلند یا University of Icland است.

شما میتوانید با مراجعه به قسمت های تحصیل دندانپزشکی در ایسلند از اطلاعات کامل تری در زمینه ی تحصیل پزشکی در خارج از کشور برخوردار شوید.

برای در یافت اطلاعات بیشتر در مورد اخذ ویزای تحصیلی ایسلند و نحوه پذیرش و آشنایی هر چه بیشتر با دانشگاه های این کشور می توانید با شماره های موسسه بین المللی راد تماس گرفته و از مشاوره رایگان تلفنی بهرمند شوید.

نظرات کاربران
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :