021-44124850

تحصیل پزشکی در اوکراین

6 / 10
از 4 کاربر

اوکراین کشور واقع شده در جنوب اروپاست که با کشورهای لهستان، مجارستان، رومانی، اسلواکی، بلاروس و روسیه هم مرز است.

تحصیل پزشکی در اوکراین

اوکراین در حدود چهل و پنج میلیون نفر جمعیت دارد و و مردم این کشوری مردمی صلح جو هستند. پایتخت این کشور کیف دارای جاذبه های فرهنگی و طبیعی بسیاری است و امروزه به یکی از مهمترین پایتخت های قاره ی سبز تبدیل شده است.

زبان رسمی مردم این کشور زبان اوکراینی است و زبان روسی نیز در این کشور کاربرد  گسترده ای دارد.

عجایب هفت گانه کشور اوکراین از جاذبه های اصلی گردشگری این کشور است که باعث شده است اوکراین در رتبه بندی سازمان گردشگری، جایگاه هشتم را از نظر تعداد گردشگران به خود اختصاص دهد.

در خصوص نظام آموزشی اوکراین باید گفت که این کشور یکی از بهترین کشورهای ارائه دهنده تحصیلات تکمیلی در قاره اروپا محسوب می شود و تعداد بسیاری زیادی از دانشجویان در سراسر دنیا این کشور را به عنوان مقصد تحصیلی خود انتخاب می کنند و از آنجا که تحصیل در رشته ی پزشکی طرفداران بسیاری دارد، در این نوشتار قصد داریم به مزایای تحصیل در این کشور و همچنین شرایط تحصیل پزشکی در این کشور بپردازیم.

 

مزایای تحصیل در اوکراین

 • هزینه زندگی و تحصیل در کشور نسبتا پایین و مقرون به صرفه است.
 • مورد تایید بودن مدارک این دانشگاه توسط آمریکا، کانادا و اتحادیه اروپا
 • امکان تحصیل به زبان انگلیسی در بیشتر مقاطع و رشته های تحصیلی
 • امکان دریافت اقامت دائم بعد از اتمام تحصیلات
 • امکان تحصیل و زندگی در یکی از کشورهای با استاندارد بالای زندگی اروپایی
 • امکان آموزش زبان روسی در دانشگاه و کالج های این کشور

 

شرایط تحصیل پزشکی در اوکراین

در طی سال های اخیر بسیاری از متقاضیان تحصیل پزشکی اوکراین را به عنوان یکی از گزینه های مناسب در نظر دارند.

دانشگاه های اوکراین به دانشگاه های دولتی و خصوصی تقسیم می شوند و نکات حائز اهمیت این است که دانشجویان بدانند که بعضی از این دانشگاه ها مورد تایید وزارت بهداشت نیستند و در صورتی که شخص قصد بازگشت به ایران را داشته باشد باید به دقت به بررسی دانشگاه های مورد تایید این کشور بپردازد.

دوره ی پزشکی در اوکراین به دو زبان روسی و انگلیسی ارائه می شود و دانشجویان در صورت نداشتن مدرک زبان می توانند دوره های زبان را داخل این کشور بگذرانند.

افراد متقاضی باید مدرک 12 ساله دبیرستان خورد را ارائه دهند و در دروسی مانند زیست، شیمی، فیزیک و زبان نمرات زیر 14 نداشته باشند.

مشاوره تحصیل پزشکی در اوکراین

از نکات دیگر این است که دانشجویان باید یک دوره یک ساله به نام پادفک را بگذرانند، این دوره شامل دروس تخصصی مورد نیاز رشته ی پزشکی است.

 

مدت زمان و هزینه ی تحصیل پزشکی در اوکراین

مدت زمان تحصیل در رشته ی پزشکی در اوکراین یک دوره ی شش ساله است و هزینه ی تحصیل بسته به زبان تدریس  و دانشگاه انتخابی متغیر است اما به طور میانگین هزینه ی تحصیل پزشکی به زبن انگلیسی حدود 4500 دلار در سال و هزینه ی تحصیل پزشکی به زبان روسی حدود 3500 دلار در سال است.

 

معرفی تعدادی از دانشگاه های پزشکی اوکراین

 • دانشگاه پزشکی خاراکوف اوکراین
 • دانشگاه پزشکی بوگامولتس
 • دانشگاه پزشکی لووف اوکراین
 • دانشگاه پزشکی پولتاوا اوکراین
 • دانشگاه پزشکی کریمه اوکراین

 

همانطور که در بالا اشاره شد در مورد اعتبار دانشگاه های پزشکی اوکراین، متقاضیان بایستی از سایت وزارت بهداشت استعلام بگیرند.

شما میتوانید با مراجعه به قسمت تحصیل دندانپزشکی در اوکراین از اطلاعات بیشتری در زمینه ی تحصیل پزشکی در خارج از کشور برخوردار شوید.

برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره اخذ ویزای تحصیلی، تحصیل پزشکی در اوکراین و نحوه ی پذیرش از دانشگاه های این کشور می توانید با شماره های موسسه بین المللی راد تماس گرفته و از مشاوره رایگان تلفنی با مشاورین متخصص بهره مند شوید.

ثبت نظر
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :