021-44124850

تحصیل پزشکی در اسپانیا

10 / 10
از 2 کاربر

اسپانیا کشوری است با مناظر حیرت آور و فرهنگ غنی و همچنین تنوع جغرافیایی که همه ساله گردشگران زیادی را از سراسر جهان جذب می کند. جمعیتی بالغ بر 45 میلیون نفر دارد و  این کشور تقریبا از هر سو به آب راه دارد و از غرب با اقیانوس اطلس هم مرز می باشد. کشورهای پرتغال، فرانسه، آندورا، مراکش و جبل الطارق همسایه های این کشور به شمار می روند. در حال حاضر 13 درصد از جمعیت این کشور را مهاجران تشکیل داده ند 

تحصیل پزشکی در اسپانیا

مزیت تحصیل پزشکی در اسپانیا

اگر بخواهیم برخی از مزایای تحصیل پزشکی در اسپانیا را را شرح دهیم می توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

  • پایین بودن هزینه تحصیل در دانشگاه های اسپانیا را میتوان به عنوان یکی از مزیت های تحصیل در این کشور عنوان کرد، هزینه تحصیل در اسپانیا در بسیاری از مقاطع کمتر از بسیاری از کشورهای دیگر است.
  • کشور اسپانیا از اعضای اتحادیه شینگن بوده و مهاجرین امکان سفر به سایر کشورهای شینگن با ویزای اسپانیا را دارند.
  • از دیگر مزایای تحصیل در کشور اسپانیا می توان به شرایط آب و هوایی مساعد این کشور نسبت به سایر کشورها اشاره کرد.

 

شرایط تحصیل پزشکی در اسپانیا

تحصیل پزشکی در اسپانیا به مانند دیگر کشورها فرصت مناسبی برای افراد متقاضی ادامه تحصیل در حوزه ی اروپا ایجاد می کند و تحصیل پزشکی برای دانشجویان بین المللی امکان پذیر می باشد. شرایط اخذ پذیرش و ورود به دانشگاه های این کشور بستگی به دانشگاه انتخابی فرد دارد. نکته ی مهمی که شخص متقاضی باید در نظر داشته باشد این است که دانشگاه انتخابی مورد تایید وزارت بهداشت باشد. متقاضیان تحصیل پزشکی می توانند حداکثر تا سن 22 سالگی اقدام به اخذ پذیرش از دانشگاه های اسپانیا کنند، همچنین زبان تحصیل در دانشگاه های دولتی اسپانیایی و در برخی دانشگاه های خصوصی انگلیسی می باشد

 

مدت و هزینه تحصیل پزشکی در اسپانیا

مدت زمان تحصیل پزشکی در اسپانیا 6 سال است و مدت دو سال از این دوره دروسی که آموزش داده می شوند دروس علوم پایه پزشکی مانند زیست شناسی و فیزیک است. هزینه تحصیل پزشکی در اسپانیا بین دانشگاه های دولتی و خصوصی متغیر است، دانشگاه های دولتی بسیار ارزانتر هستند و هزینه ی آنها بین 500 تا 1500 یورو در سال است. و در دانشگاه های خصوصی هزینه ی تحصیل برای دانشجویان اتحادیه اروپا سالیانه در حدود 5 تا 15000 یورو و برای دانشجویان خارج از اتحادیه ی اروپا تا حدودی بالاتر است.

 

معرفی تعدادی از دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت در اسپانیا

  • University Complutencse Madrid این دانشگاه دارای 26 دانشکده در 5 شاخه ی مختلف می باشد و در اروپا از نظر رتبه بندی در جایگاه 99 قرار دارد.
  • University of Murica این دانشگاه یکی از قدیمی ترین دانشگاه های اسپانیاست و دارای 16 دانشکده در رشته های متنوع می باشد.
  • University of Oviedo  این دانشگاه بیش از هزار دانشجوی خارجی را دریافت می کند و در زمینه ی علمی و تحقیقاتی فغالیت دارد.
  • University of Valencia این دانشگاه به طور ویژه با رشته های پزشکی، علوم انسانی، الهیات و حقوق شناخته می شود.

 

برای به دست آوردن اطلاعات بیشتر در خصوص تحصیل پزشکی در اسپانیا و راه های دریافت ویزا جهت تحصیل پزشکی در اسپانیا از طریق شماره تلفن های موسسه از مشاوره تلفنی و تخصصی مشاورین موسسه بین المللی راد بهره مند شوید.

ارسال نظر و نظرات ثبت شده