021-44124850

تحصیل پزشکی در اسلواکی

9 / 10
از 3 کاربر

اسلواکی کشوری واقع شده در اروپای مرکزی است و در حدودپنج میلیون نفر جمعیت دارد. اسلواکی با کشورهای اوکراین، مجارستان، اتریش و چک همسایه است و پایتخت و بزرگترین شهر این کشور براتیسلاوا می باشد و نکته جالب درباره این شهر این است که براتیسلاوا تنها پایتختی در دنیاست که با دو کشور مرز مشترک دارد.

تحصیل پزشکی در اسلواکی

اسلواکی سرزمینی نیمه کوهستانی است با آب و هوایی معتدل و مرطوب و همچنین این کشور از شرق با اوکراین، از غرب با اتریش و جمهوری چک و از جنوب با مجارستان هم مرز است.

اقتصاد اسلواکی تا حد زیادی به آلمان وابسته است،  واحد پول این کشور یورو است و منابع طبیعی آن شامل: انواع زغال سنگ، مس و آهن، زمین های کشاورزی و مقدار کمی نفت و گاز است.

اسلواکی یک کشور صلح طلب است و سطح استاندارد زندگی در این کشور در حال افزایش است و امکان استفاده از تمامی مزایای زندگی دراروپا شامل خدمات بهداشتی و تحصیل نیز وجود دارد.

 

به این علت که هزینه ی تحصیل در اسلواکی به نسبت سایر کشورهای اروپای مرکزی پایین تر است و همچنین تحصیل به زبان اصلی یعنی اسلواک به صورت رایگان ارائه می شود بسیاری از افراد راه مهاجرت تحصیلی را برای ورود به این کشور انتخاب می کنند.

از آنجا که تعداد زیادی از افراد در سراسر جهان رویای تحصیل پزشکی رادر سر دارند، در این نوشتار قصد داریم به توضیح شرایط تحصیل پزشکی اسلواکی، مزایای تحصیل در این کشور و معرفی تعدادی از دانشگاه های معتبر آن بپردازیم.

 

مزایای تحصیل در اسلواکی

مدارک صادر شده از دانشگاه های اسلواکی در تمام دنیا دارای اعتبار هستند

امکان تحصیل در دانشگاه های با رنکینگ بالا در بین کشورهای اروپایی

امکان کاره پاره وقت در زمان تحصیل

امکان تحصیل به زبان انگلیسی در دانشگاه های این کشور وجود دارد

امکان دریافت اقامت اسلواکی بعد از پایان تحصیلات

 

شرایط تحصیل پزشکی اسلواکی

برای تحصیل پزشکی در کشور اسلواکی متقاضیان می توانند در رده ی سنی 18 تا 28 سال اقدام کنند. متقاضیان برای تحصیل به زبان انگلیسی باید مدرک زبان آیلتس حداقل 6 را داشته باشند و آزمون ورودی برای ورود به دانشگاه های این کشور به زبان انگلیسی است که این آزمون شامل دروس شیمی و زیست شناسی است.

این آزمون یک آزمون چندگزینه ای از دروس شیمی و زیست شناسی است و متقاضی در مدت زمان دو ساعت و سی دقیقه فرصت دارد تا به سوالات پاسخ دهد.

همچنین این آزمون ورودی دو بار در سال در اسلواکی در ماه های جون و آگوست برگزار می شود.

 

مدت زمان و هزینه ی تحصیل پزشکی در اسلواکی

مدت زمان تحصیل پزشکی در اسلواکی یک دوره ی 6 ساله است و همچنین هزسنه تحصیل پزشکی در این کشور با توجه به دانشگاه محل تحصیل متفاوت است اما میانگین هزینه ی تحصیل در این رشته بین 8 تا 9 هزار یورو در سال است.

 

معرفی تعدادی از دانشگاه های پزشکی معتبر در اسلواکی

  • دانشگاه کامینوس
  • دانشگاه پزشکی اسلواکی
  • دانشگاه مارتین جسینیوس

 

شما میتوانید با مراجعه به قسمت تحصیل دندانپزشکی در اسلواکی از اطلاعات کاملتری در زمینه ی تحصیل پزشکی برخوردار شوید.

برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره ی اخذ ویزای تحصیلی اسلواکی، تحصیل پزشکی در اسلواکی و همچنین آشنایی هر چه بیشتر با دانشگاه های این کشور می توانید با شماره های موسسه بین المللی راد تماس گرفته و از مشاوره رایگان با مشاورین متخصص در این زمینه بهره مند شوید.

ارسال نظر و نظرات ثبت شده