021-44124850

تحصیل پزشکی در استرالیا

9 / 10
از 4 کاربر

استرالیا بزرگترین جزیره در جهان و ششمین کشور بزرگ جهان در سطح زمین است. در این کشور بیش از 500 پارک ملی و بیش از 2700 منطقه ی حفاظت شده وجود دارد. بزرگترین شهرهای استرالیا سیدنی، ملبورن، بریزبن، پرت و آدلاید هستند. فرهنگ استرالیا یک فرهنگ غربی ست که عمدتا از انگلیس به دست می آید. در خصوص زبان این کشور به غیر از زبان انگلیسی از زبان های رایج دیگر می توان به زبان چینی، عربی، ویتنامی و ایتالیایی اشاره کرد.

تحصیل پزشکی در استرالیا

استرالیا در سطح جهان به عنوان یکی از متنوع ترین ملت ها و مهاجر پذیر شناخته می شود و تقریبا یک چهارم افرادی که در استرالیا زندگی می کنند در کشورهای دیگر متولد شده اند. در واقع می توان گفت تنوع و روابط دوستانه استرالیا با ثبات اقتصادی این کشور همسان است و تا  امروز در حدود بیست سال است که رشد اقتصادی این کشور ادامه داشته است.

هفت دانشگاه از صد دانشگاه برتر دنیا در استرالیا قرار دارند و کیفیت علمی بالای دانشگاه های استرالیا به همراه کیفیت بالای زندگی و فرصت های شغلی مناسب باعث شده تا همه ساله تعداد زیادی از افراد از سراسر دنیا مشتاق تحصیل در این کشور باشند و از آنجا که بسیاری از افراد متقاضی و مشتاق به تحصیل در رشته ی پزشکی هستند در این نوشتار قصد داریم به توضیح شرایط تحصیل پزشکی در استرالیا بپردازیم.

 

مزایای تحصیل پزشکی در استرالیا

  • از مزیت های تحصیل در این کشور این مساله است که بعد از پایان تحصیلات و مشغول به کار شدن میزان درآمد و حقوق افراد نسبت به سایر کشور ها بالاتر است.
  • اجازه ی کار به مدت 20 ساعت در هفته برای تمامی دانجویان وجود دارد.
  • امکان تحصیل در دانشگاه های برتر با سیستم آموزشی بسیار با کیفیت
  • امکان تحصیل به زبان انگلیسی در تمامی مقاطع تحصیلی و در رشته های مختلف

 

شرایط تحصیل پزشکی در استرالیا

در مرحله ی اول دانشجویان باید بدانند که اخذ پذیرش بدون مدرک زبان امکان پذیر نیست پس ارائه مدرک زبان آیلتس 6.5 الزامی است. همچنین متقاضی باید مدارک 12 ساله ی دبیرستان خورد را داشته باشد و اگر فرد بخواهد بعد از دوران دبیرستان برای تحصیل پزشکی در این کشور اقدام کند باد ابتدا یک دوره یک ساله به نام فاندیشن را در کالج های معتبر این کشور بگذراند، بعد از پاان این دوره شخص باید در امتحانات مورد نظر نمره ی را لازم را کسب کند و وارد دانشگاه شود.

بعد از ورود به دانشگاه دانشجو باید یک دوره ی تحصیلی در مقطع لیسانس را بگذراند که مدت زمان این دوره 3 سال است و در این مقطع دروس علوم پایه مانند زیست، شیمی، فیزیک و .... تدریس می شود.

بعد از پایان این دوره ی نیز شخص باید در یک آزمون ورودی شرکت کند و در صورت موفقیت می تواند در دانشگاه های پزشکی استرالیا مشغول به تحصیل شود.

مشاوره تحصیل پزشکی در استرالیا

مدت زمان و هزینه ی تحصیل پزشکی در استرالیا

چنانچه شخص با در دست داشتن مدرک 12 ساله ی دبیرستان بخواهد به تحصیل پزشکی بپردازد باید ابتدا یک دوره ی یک ساله فاندیشن سپس یک دوره ی 3 ساله کارشناسی را گذرانده و بعد از ورود به دانشگاه پزشکی مدت زمان تحصیل پزشکی بین 5 تا 7 سال است.

هزینه تحصیل پزشکی در استرالیا به طور متوسط سالیانه حدود 70000 دلار استرالیا است.

 

معرفی تعدادی از دانشگاه های پزشکی استرالیا مورد تایید وزارت بهداشت ایران

  • دانشگاه آدلاید
  • دانشگاه ملی استرالیا
  • دانشگاه ملبورن
  • دانشگاه سیدنی
  • دانشگاه کویینز لند

 

شما میتوانید با مراجعه به قسمت های تحصیل دندانپزشکی در استرالیا، کار پزشکان در استرالیا از اطلاعات بیشتر و کاملتری در زمینه ی تحصیل پزشکی در خارج از کشور برخوردار شوید.

برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره اخذ پذیرش تحصیلی و تحصیل پزشکی در استرالیا و آشنایی هر چه بیشتر با دانشگاه های این کشور می توانید با شماره های موسسه بین المللی راد تماس گرفته و از مشاوره رایگان تلفنی با مشاوران متخصص در این زمینه بهره مند شوید.

ثبت نظر
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :