021-44124850

تحصیل پزشکی در ارمنستان

9 / 10
از 3 کاربر

ارمنستان کشوری تاریخی با دشت های پهناور، مناظر طبیعی زیبا و جاذبه های گردشگری فراوان است، پایتحت این کشور ایروان و مردم این کشور مردمانی خونگرم و مهمان نواز هستند.

تحصیل پزشکی در ارمنستان

ارمنستان جمعیتی چهار میلیون نفری دارد و زبان اصلی مردمان این کشور زبان ارمنی است و در مورد آب و هوای این کشور به غیر از مناطق کوهستانی در طول سال آب و هوایی بسیار معتدل و مناسب دارد و همین مساله یکی از دلایل جذب توریست در این کشور است.

ارمنستان از نظر اقتصادی نیز در سال های اخیر دارای ثبات اقتصادی بوده و نرخ تورم حدود 4 درصد است.

ارمنستان در شمال ایران با کشورمان مرز مشترک دارد و به همین علت ایرانیان برای سفر به این کشور نیازی به ویزا ندارند و این موضوع در ترغیب ایرانیان برای تحصیل در این کشور بسیار موثر بوده است.

 

مزایای تحصیل در ارمنستان

  • پایین بودن هزینه های زندگی و تحصیل در ارمنستان
  • امکان تحصیل به زبان انگلیسی در دانشگاه های ارمنستان
  • سهولت سفر و رفت و آمد به ایران
  • امنیت بالای اجتماعی در ارمنستان
  • اجازه کار بعد از اتمام تحصیلات
  • تحصیل در گروه رشته های پزشکی بدون شرط معدل

 

شرایط تحصیل پزشکی در ارمنستان

یکی از مزیت های تحصیل پزشکی در ارمنستان این است اکثر کشورها برای تحصیل در رشته ی پزشکی مدرک 12 ساله ی دبیرستان را از متقاضی دریافت می کنند اما در ارمنستان می توان با ارائه مدرک 11 ساله یعنی دیپلم برای پذیرش از دانشگاه های این کشور اقدام کرد.

همچنین با وجود اهمیت دانستن زبان انگلیسی ارائه مدرک زبان برای پذیرش از دانشگاه های این کشور لازم است.

مشاوره تحصیل پزشکی در ارمنستان

متقاضیان باید در ابتدا یک دوره ی آماده سازی یک ساله به نام preparatory year را بگذرانند که هزینه ی این دوره در حدود 2 هرار دلار است. در این دوره مفاهیم اصلی دروس زیست شناسی، زبان، فیزیک و شیمی آموزش داده می شود .

دانشجویان پس از اتمام این دوره باید در آزمون نهایی و یا ورودی نمرات لازم را کسب کنند تا بتئانند در دانشگاه های مورد نظر مشغول به تحصیل شوند.

 

مدت زمان و هزینه ی تحصیل پزشکی در ارمنستان

مدت زمان تحصیل در رشته ی پزشکی در ارمنستان 6 ساله است و هزینه ی تحصیل به نسبت دانشگاه انتخابی حدود 4 تا 5 هزار دلار می باشد.

 

معرفی تعدادی از دانشگاه های معتبر پزشکی ارمنستان

  • دانشگاه پزشکی ایروان
  • دانشگاه هایبوسک
  • دانشگاه UTAM

 

بهتر است دانشجویان در زمان انتخاب دانشگاه ها در مورد اعتبار دانشگاه های پزشکی ارمنستان از سایت وزارت بهداشت استعلام بگیرند.

شما میتوانید با مراجعه به قسمت تحصیل دندانپزشکی در ارمنستان از اطلاعات بیشتر و کاملتری در در زمینه ی تحصیل در رشته های پزشکی برخوردار شوید.

برای دریافت اطلاعات تکمیلی درباره اخذ اقامت تحصیلی، تحصیل پزشکی در ارمنستان و آشنایی هر چه بیشتر با دانشگاه ها ی این کشور و شرایط پذیرش آنها با شماره های موسسه بین المللی راد تماس گرفته و از مشاوره تلفنی رایگان با مشاورین متخصص در این زمینه بهره مند شوید.

ثبت نظر
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :