021-44124850

تحصیل پزشکی در اتریش

9 / 10
از 5 کاربر

اتریش مهد تمدن موسیقی و معماری دنیا یکی از کشورهای اروپای غربی است که پایتخت آن وین است و جمعیتی در حدود 1.8 میلیون نفر دارد. اتریش از نظر استاندارد زندگی سطح بسیار بالایی دارد و در سال 2016 رتبه 24 جهان در رابطه با شاخص توسعه انسانی را به خود اختصاص داده است. اتریش در سال 1995 به اتحادیه اروپا پیوست و در همین سال قرارداد شینگن را نیز امضا کرد.

تحصیل پزشکی در اتریش

تحصیل پزشکی در اتریش

به طور کلی می توان گفت اتریش به دلیل ویژگی ها برجسته از جمله داشتن دانشگا ه های با رنکینگ کمتر از 100 در دنیا، هزینه ی تحصیل بسیار مناسب، رتبه ی پنجم بهترین شهر دانشجویی و عوامل دیگر امروزه مقصد بسیاری از دانشجویان می باشد و همه ساله تعداد زیادی از افراد خواهان ورود به این کشور می باشند.

 

مزایای تحصیل پزشکی در اتریش

برای تحصیل پزشکی در اتریش و یا هر کشور دیگری از مهمترین مسائل داشتن مدرک زبان اصلی کشور مقصد می باشد که حداقل مدرک برای کشور اتریش b2 باشد در واقع می توان گفت تحصیل در این رشته ها بدون مدرک زبان امکان پذیر نیست در صورتی که شخص این مدرک را در کشور خود داشته باشد با در دست داشتن قبولی کنکور سراسری در کشور خودمیتواند برای پذیرش اقدام کند اما در غیر این صورت هم این کشور اجازه میدهد تا شخص پذیرش مشروط بگیرد و پس از ورود به این کشور تا یک سال و نیم فرصت دارد تا در کالج های این کشور دوره ی زبان آلمانی را گذرانده و پس از شرکت در آزمون ورودی در صورت قبولی برای تحصیل پزشکی در اتریش اقدام کند.

 

مدت و هزینه ی تحصیل پزشکی در اتریش

مدت زمان تحصیل پزشکی در اتریش در دانشگاه های این کشور در حدود 6 سال است. هزینه تحصیل پزشکی در اتریش در دانشگاه های دولتی مانند وین در هر ترم بین 300 تا 700 یورو می باشد و هزینه زندگی با توجه به سبک و نحوه ی زندگی هر شخص متفاوت می باشد و در صورتی که شخص در خوابگاه سکونت داشته باشد می بایست مبلغی در حدود 200 تا 350 یورو پرداخت کند.

 

معرفی دانشگاه پزشکی اتریش

دانشگاه پزشکی وین یک دانشگاه عمومی در وین اتریش است که در واقع بزرگترین سازمان پزشکی در اتریش می باشد و در سال 1365 میلادی تاسیس شده و حدود 650 سال نیز قدمت دارد. این دانشگاه در حال حاضر در حدود 8000 دانشجو را در خود جای داده که از این تعداد حدود 27 درصد را دانشجویان بین المللی تشکیل داده اند.

 

در نهایت برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد نحوه ی اخذ ویزای کاری، اخذ ویزای سرمایه گذاری، اخذ ویزای ازدواج و اخذ ویزای تحصیلی و همچنین اطلاعات کامل تر در زمینه تحصیل پزشکی در اتریش می توانید با شماره های موسسه بین المللی راد تماس گرفته و از مشاوره تلفنی رایگان بهره مند شوید.

ارسال نظر و نظرات ثبت شده