تحصیل پزشکی در اتریش

10 / 10
از 2 کاربر

تحصیل پزشکی در اتریش

تحصیل پزشکی در اتریش و اخذ ویزای تحصیلی جهت تحصیل پزشکی در اتریش،مزایای تحصیل پزشکی در اتریش و همچنین ذکر مدت زمان و هزینه تحصیل پزشکی در اتریش مواردی هستن که به آنها در مطلب زیر اشاره شده است.

اتریش مهد تمدن موسیقی و معماری دنیا یکی از کشورهای اروپای غربی است که پایتخت آن وین است و جمعیتی در حدود 1.8 میلیون نفر دارد. این کشور با چک و آلمان از شمال، با اسلواکی و مجارستان از شرق، با اسلونی و ایتالیا از جنوب و با سوئیس و لیختن اشتاین از غرب هم مرز می باشد. زبان رسمی این کشور آلمانی است و اکثریت مردم این کشور به این زبان صحبت می کنند و دیگر زبان های رسمی این کشور کرواتی، مجارستانی و اسلونی می باشد.

اتریش از نظر استاندارد زندگی سطح بسیار بالایی دارد و در سال 2016 رتبه 24 جهان در رابطه با شاخص توسعه انسانی را به خود اختصاص داده است. اتریش در سال 1995 به اتحادیه اروپا پیوست و در همین سال قرارداد شینگن را نیز امضا کرد.

تحصیل پزشکی در اتریش

تحصیل پزشکی در اتریش

به طور کلی می توان گفت اتریش به دلیل ویژگی ها برجسته از جمله داشتن دانشگا ه های با رنکینگ کمتر از 100 در دنیا، هزینه ی تحصیل بسیار مناسب، رتبه ی پنجم بهترین شهر دانشجویی و عوامل دیگر امروزه مقصد بسیاری از دانشجویان می باشد و همه ساله تعداد زیادی از افراد خواهان ورود به این کشور می باشند. از راه های ورود به این کشور می توان به اخذ ویزای کاری، اخذ ویزای سرمایه گذاری، اخذ ویزای ازدواج و اخذ ویزای تحصیلی اشاره کرد که در این مقاله به شرح تحصیل پزشکی در اتریش می پردازیم.

مزایای تحصیل پزشکی در اتریش

برای تحصیل پزشکی در اتریش و یا هر کشور دیگری از مهمترین مسائل داشتن مدرک زبان اصلی کشور مقصد می باشد که حداقل مدرک برای کشور اتریش b2 باشد در واقع می توان گفت تحصیل در این رشته ها بدون مدرک زبان امکان پذیر نیست در صورتی که شخص این مدرک را در کشور خود داشته باشد با در دست داشتن قبولی کنکور سراسری در کشور خودمیتواند برای پذیرش اقدام کند اما در غیر این صورت هم این کشور اجازه میدهد تا شخص پذیرش مشروط بگیرد و پس از ورود به این کشور تا یک سال و نیم فرصت دارد تا در کالج های این کشور دوره ی زبان آلمانی را گذرانده و پس از شرکت در آزمون ورودی در صورت قبولی برای تحصیل پزشکی در اتریش اقدام کند.

مدت و هزینه ی تحصیل پزشکی در اتریش

مدت زمان تحصیل پزشکی در اتریش در دانشگاه های این کشور در حدود 6 سال است. هزینه تحصیل پزشکی در اتریش در دانشگاه های دولتی مانند وین در هر ترم بین 300 تا 700 یورو می باشد و هزینه زندگی با توجه به سبک و نحوه ی زندگی هر شخص متفاوت می باشد و در صورتی که شخص در خوابگاه سکونت داشته باشد می بایست مبلغی در حدود 200 تا 350 یورو پرداخت کند.

معرفی دانشگاه پزشکی اتریش

دانشگاه پزشکی وین یک دانشگاه عمومی در وین اتریش است که در واقع بزرگترین سازمان پزشکی در اتریش می باشد و در سال 1365 میلادی تاسیس شده و حدود 650 سال نیز قدمت دارد. این دانشگاه در حال حاضر در حدود 8000 دانشجو را در خود جای داده که از این تعداد حدود 27 درصد را دانشجویان بین المللی تشکیل داده اند.

لازم به ذکر است که شما میتوانید به منظور اخذ اطلاعات جامع تر و کامل تر در زمنیه های تحصیل دندانپزشکی در اتریش، کار پزشکان در اتریش و یا کار دندانپزشکان در اتریش به لینک های مرتبط مراجعه نمایید.

در نهایت برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد نحوه ی اخذ ویزای کاری، اخذ ویزای سرمایه گذاری، اخذ ویزای ازدواج و اخذ ویزای تحصیلی و همچنین اطلاعات کامل تر در زمینه تحصیل پزشکی در اتریش می توانید با شماره های موسسه بین المللی راد تماس گرفته و از مشاوره تلفنی رایگان بهره مند شوید.

نظرات کاربران
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :