021-44124850

تحصیل پزشکی در آمریکا

9 / 10
از 4 کاربر

ایالت متحده آمریکا در نیمکره ی غربی کره ی زمین واقع شده است. آمریکا از شمال با کانادا واز جنوب با مکزیک همسایه است و همچنین از طریق آلاسکا با روسیه دارای مرز آبی است و چهارمین کشور پهناور در جهان است.

تحصیل پزشکی در آمریکا

آمریکا با داشتن بیش از 310 میلیون نفر جمعیت سومین کشور پر جمعیت دنیاست و از پرجمعیت ترین شهرهای آن می توان به واشنگتن، نیویورک، لس آنجلس، فیلادلفیا و... اشاره کرد.

 آمریکا دارای جاذبه های توریستی فراوان است و از نظر سیستم اقتصادی و سرمایه داری نخستین کشور در جهان است.

مهاجرت به آمریکا برای بسیاری از افراد یک رویاست و از آنجا که این کشور مهاجران بسیاری را در خود جای داده است فرصت های زیادی برای پیشرفت در این کشور وجود دارد و بسیاری از افراد برای داشتن آینده کاری روشن و ادامه ی تحصیل آمریکا را به عنوان مقصد خود انتخاب میکنند.

از آنجا که تعداد زیادی از افراد در سراسر دنیا تمایل دارند در رشته ی پزشکی تحصیل کنند در این نوشتار قصد داریم به توضیح شرایط تحصیل پزشکی در آمریکا و مزایای تحصیل در این کشور بپردازیم.

 

مزایای تحصیل در آمریکا

  • امکان تحصیل در کشوری با بهترین سیستم آموزشی
  • اعتبار مدارک در همه ی رشته ها و کشورهای مختلف
  • امکان تحصیل در دانشگاه هایی با به روزترین ترین تکنولوژی های دنیا
  • امکان اخذ اقامت پس از پایان تحصیلات

 

شرایط تحصیل پزشکی آمریکا

در مرحله ی اول متقاضیان باید مدرک 12 ساله ی دبیرستان را ارائه دهند و داشتن معدل بالا و همچنین نمرات بالا در دروس ریاضی، فیزیک، شیمی و زیست می تواند تا حد زیادی به متقاضی کمک کند.

همچنین ارائه مدرک زبان آیلتس حداقل 6.5 از الزامات است و شرکت در آزمون ورودی این کشور برای ورود به دانشگاه های پزشکی لازم است.

شرایط پذیرش دانشگاه های پزشکی آمریکا با اروپا متفاوت است، طوری که در ابتدا متقاضی باید در یکی از رشته های علوم پایه مانند شیمی، زیست شناسی، فیزیک و ... در مقطع لیسانس پذیرش بگیرد و بعد از گذارندن این دوره 4 ساله درآزمون ورودی این کشور به نام MCAT شرکت کند و پس از موفقیت در این آزمون می تواند وارد دانشگاه های پزشکی آمریکا شود.

مشاوره تحصیل پزشکی در آمریکا

مدت زمان و هزینه تحصیل پزشکی در آمریکا

مدت زمان تحصیل پزشکی در آمریکا یک دوره ی 6 تا 7 ساله است و هزینه تحصیل نیز بسته به دانشگاه محل تحصیل از 35 تا 50 هزار دلار در سال متغیر است.

 

معرفی تعدادی از بهترین دانشگاه های پزشکی در آمریکا

  • دانشگاه هاروارد
  • دانشگاه میشیگان
  • دانشگاه واشینگتن
  • دانشگاه بوستون
  • دانشگاه پنسیلوانیا

 

شما میتوانید با مراجعه به قسمت تحصیل دندانپزشکی در آمریکا، کار پزشکان در آمریکا، کار دندانپزشکان در آمریکا از اطلاعات بیشتر و کاملتر در زمینه ی تحصیل پزشکی برخوردار شوید. 

برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد اخذ ویزای تحصیلی، تحصیل پزشکی در آمریکا و آشنایی هر چه بیشتر با شرایط پذیرش از دانشگاه های این کشور میتوانید با شماره های موسسه بین المللی راد تماس گرفته و از مشاوره رایگان تلفنی با مشاورین متخصص در این زمینه بهره مند شوید.

ثبت نظر
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :