تحصیل پزشکی در آلمان

9 / 10
از 18 کاربر

تحصیل پزشکی در آلمان

تحصیل پزشکی در آلمان و روش های اخذ ویزا جهت تحصیل پزشکی در آلمان،مزایای تحصیل پزشکی در آلمان، شرایط تحصیل پزشکی در آلمان و همچنین مدت زمان و هزینه تحصیل پزشکی در آلمان از جمله مواردی هستند که در این مقاله به آنها اشاره شده است.

آلمان کشوری است در قلب قاره ی اروپا که همسایگان آن از شمال دانمارک، از غرب فرانسه، از جنوب سوئیس و اتریش و از شرق لهستان و چک می باشد. آلمان هفتمین کشور پر بازدید جهان به شمار می رود و جمعیت آن به بیشتر از 80 میلیون نفر می رسد. یکی از مشکلات روز افزون آلمان کمبود نیروی کاری و کارگر ماهر برای مشاغل مختلف می باشد. امروزه برای مهاجرت به آلمان روش های گوناگونی وجود دارد، روش هایی همچون اخذ اقامت تحصیلی، اخذ اقامت کاری و اقامت از طریق سرمایه گذاری. آلمان در حال حاضر یکی از پرطرفدارترین کشورهای دنیا برای ادامه تحصیل در رشته پزشکی (تحصیل پزشکی در آلمان) می باشد چرا که تحصیل در دانشگاه های آلمان رایگان بوده و از نظر پزشکی در سطح بسیار بالایی قرار دارد.

تحصیل پزشکی در آلمان

مزایای تحصیل پزشکی در آلمان

از مزایای تحصیل پزشکی در آلمان میتوان به این نکته اشاره کرد که هزینه تحصیل نسبت به سایر کشورها بسیار پایین تر می باشد.

نکته ی دیگر اینکه امکان کار به صورت نیمه وقت برای دانشجو در حین تحصیل پزشکی در آلمان  وجود دارد که این مساله تا حدی هزینه ی زندگی دانشجو را پوشش خواهد داد.

امکان اخذ اقامت بعد از تحصیل پزشکی در آلمان در صورت پیدا کردن کار وجود دارد.

و از نکات دیگر میتوان به این موضوع اشاره کرد که دانشجویانی که در آلمان تحصیل می کنند امکان این را دارند که به تمامی کشور های عضو شینگن با ویزای دانشجویی سفر کنند.

شرایط تحصیل پزشکی در آلمان

شرایط پذیرش در رشته های پزشکی به این صورت می باشد که متقاضیان رشته پزشکی در آلمان باید دارای دیپلم دوازده ساله باشند یعنی می بایست در کشور ایران سال دوازدهم تحصیلی را که معادل مدرک پیش دانشگاهی می باشد اخذ نمایند و همچنین قبولی در کنکور نیز مهمترین شرط پذیرش در دانشگاه های آلمان می باشد.

 مساله ی بعدی اخد مدرک زبان می باشد، متقاضیان تحصیل در رشته ی پزشکی میبایست مدرک زبان حداقل در سطح B1 را که مورد قبول سفارت آلمان باشد را داشته باشند اما ذکر این نکته ضروری است که اگر شخص دارای مدرک زبان در سطح B2  باشد شانس پذیرش او در دانشگاه ها بیشتر خواهد بود.(تحصیل پزشکی در آلمان)

مساله ی مهم دیگر ارائه تمکن مالی می باشد. فرد متقاضی می بایست حداقل مبلغ 10000 یورو یا معادل ریالی آن را در حساب خود به عنوان تمکن مالی و هزینه های یکساله ی زندگی خود در حسابش نشان دهد.

مدت و هزینه تحصیل پزشکی در آلمان

دوره ی پزشکی عمومی در آلمان عموما کمی بیش از شش سال زمان می برد. در چهار ترم ابتدایی تاکیید بر مطالعه ی علوم طبیعی ( فیزیک، شیمی و زیست شناسی ) و همچنین اصول پزشکی ( فیزیولوژی، بیوشیمی و آناتومی ) است. پس از پاس کردن این دوره دانشجو باید یک دوره ی شش ترمه ی تحصیلی دیگر را بگذراند که این دوره شامل سمینارها، سخنرانی ها و کارهای آزمایشگاهی است. (تحصیل پزشکی در آلمان) این دوره به دنبال یک دوره ی آموزشی 48 هفته ای در یک کلینیک یا بیمارستان است که به عنوان سال عملی هم شناخته می شود. هزینه ی تحصیل پزشکی در این کشور به این صورت می باشد که فرد متقاضی بعد از قبولی در دانشگاه باید ترمی 500 یورو پرداخت کند. این در حالی ست که هزینه تحصیل در دانشگاه های خصوصی بین 5 تا 20000 یورو در سال می باشد.(تحصیل پزشکی در آلمان)

معرفی تعدادی از بهترین دانشگاه های تحصیل پزشکی در آلمان

  • دانشگاه هایدلبرگ University of Heidelberg
  • دانشگاه ماگدبورگ University of Magdeburg
  • دانشگاه توبینگن University of Tubingen
  • دانشگاه لایپزیک University of Leipzig

لازم به ذکر است که شما می توانید به منظور دریافت اطلاعات جامع تر و کامل تر  در زمینه های تحصیل دندانپزشکی در آلمان، کار پزشکان در آلمان، کار دندانپزشکان در آلمان ، کار پیراپزشکان در آلمان به لینک های مرتبط مراجعه نمایید

برای به دست آوردن اطلاعات بیشتر در خصوص تحصیل پزشکی در آلمان و راه های اخذ ویزا جهت تحصیل پزشکی در آلمان و همچنین دیگر نکات مهم در زمینه تحصیل پزشکی در آلمان  از طریق شماره تلفن های موسسه از مشاوره تلفنی و تخصصی مشاورین موسسه بین المللی راد بهره مند شوید.

نظرات کاربران
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :